Hamachi

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
На која мрежа се уклучуваш ?
еј, сега го решив тој проблем! симнав постара верзија, не најновата и тера без проблем! можам да креирам или да се приклучам! но, креирав, се уклучи другарот на мојата...и одиме на фифа 08 во мултиплеер да играме, и не можеме да се најдеме??? шо е проблемот? и како подетално оди целата постапка???
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
309
Дај бе нека објасни некој како треба... Еве пример за nfs most wanted бидејки кај темата за ова никој не е активен :( Така да јас и александар чекаме детално објаснување :icon_lol: Па после може да праиме некој NFS :duel:
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
191
Поени од реакции
8
И јас го имам истиот проблем. Значи симнато хамачи, инсталирано, вклучено, конектиран преку хамачи со тој што сакам да играм (1 на 1) и во игрите во опцијата LAN кога креирам јас не можат да ме најдат, исто и кога креира некој друг јас не можам да најдам. Не наоѓа ниедна сесија за започната/креирана. Пробано на Starcarft и Quake 3 Arena...

Александар
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
309
Дајте помогнете бе гејемери @k@ хакеришта :vozbud:
 

Red Hunter

Devil`s Judge
Член од
9 август 2008
Мислења
45
Поени од реакции
1
Абе гледам само за CS зборувате (читнав нешто и за DotA, и за NFS), ама има и многу поинтересни игри за играње (ако некој е заинтересиран) како на пр. DoW: Soulstorm, CoH, Crysis (по можност, пошто дури ја играв не видов дали има опција за LAN, знам дека има за Online ама заеби кај нас не можи тоа) итн да не ги набројувам сите. Па ако има некој заинтересиран нека кажи.
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
309
Јас пробав за Medieval 2:Total war и се беше ок се пушта играта и таман ке почнам со местење на едниниците и се гаси :(
 

Red Hunter

Devil`s Judge
Член од
9 август 2008
Мислења
45
Поени од реакции
1
Ајде кој е за DoW:Soulstorm? Пишете ке направиме сервер на Hamachi и ќе играме.
А баш ме интересира дали можи Turok да се игра преку Hamachi. Ако знај некој нека кажи.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Како треба двајца да играат преку хамачи, нормално терба да имаат двајцата иста верзија од хамачи, ама кога ке одам со десен клик и стегам пинг, ми вика REquest timed out, дали знае некој каде е проблемот?
 
Член од
25 мај 2009
Мислења
56
Поени од реакции
1
koj saka na hamachi s.t.a.l.k.e.r. clear sky so mene?
network name: cleer sky
password: 123
ke mi go :pusk:
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
Red Alert 2 или Yuri's Revenge преку хамачи некој има заинтересиран ?
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.938
Поени од реакции
29.792
a ova samo za originali e?
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
a ova samo za originali e?
Не брат, ова е за се, претставува на некој начин виртуелна мрежа, фактички за да можеш неоригинали да играш мрежно со другари.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.938
Поени од реакции
29.792
аааа
најпаметна работа досега
ај кој е за call of duty 4 или 5 нека ми пише лп
 

Kajgana Shop

На врв Bottom