Hamachi

Член од
21 јуни 2007
Мислења
1.446
Поени од реакции
10
Inaku da kazam deka ova hamachi konkretno ne e vo red nemozeme da igrame u mreza zaso be vaka ? ili toa ne e vo red ili jas ne sum so e rabotata ? :) :) :)
 
E

Elipsis

Гостин
Go spustiv hamachi ama neznam kako se mesti i kako da igram igre so nego posle i taka ako moze nekoj pomos
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
20
Поени од реакции
4
Team fortress 2 ?

A se vrti Team fortress 2 kaj tebe ?

Ja simnav od torrent ama ne mozam da ja igram na nekoj od serverite sto gi naogja posto verzijata na serverite e 12, a ako ja updatuvam mojata stanuva nestabilna... preku hamachi bi trebalo da raboti.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Adnete me na hamachi FLix, pa ke manime dota vecer ako sakate.
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Abe koga vecer... ima kosarka od 18:30, a posle liga na sampione =))
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Вечер мислам кај 12 сатот бе :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Има ли некој што играл NFS: Undergound 2 преку HAMACHI???

ако има, нека пише како му успеало, и ако има сервер, нека дае тука да се стаиме да се тркаме малку :D
 
Член од
27 април 2006
Мислења
176
Поени од реакции
2
Ми треба малце помош околу хамачиво... Проблемот е во тоа што кога ке креирам нова мрежа, тој што е во мрежата приклучен, јас можам да го пингам, а он мене неможе, а он кога ке креира тогаш обратно.. Помош? :raz:
 

Александар Wallace

Струмички
Член од
2 јануари 2008
Мислења
132
Поени од реакции
5
EJ aj te molam scout pomogni okolu hamachi . . zas koga ke kreiram ili koga ke kreira drugarot .. odam u Lan ne izleguva tamo igrata .. nema nisto zas toa taka ? pls help me
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
Ми треба малце помош околу хамачиво... Проблемот е во тоа што кога ке креирам нова мрежа, тој што е во мрежата приклучен, јас можам да го пингам, а он мене неможе, а он кога ке креира тогаш обратно.. Помош? :raz:
Пробај исклучи Firewall.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
абе јас го симнав хамачиво од http://hamachi.en.softonic.com/.... и сеа инсталирав и се, ама коа ќе одам да креирам или да се приклучам на некоја мрежа, не сака! исто и кај еден другар се случува...оти така, што треба да се направи? има ли чаре?
 
А

Ајсшутер

Гостин
абе јас го симнав хамачиво од http://hamachi.en.softonic.com/.... и сеа инсталирав и се, ама коа ќе одам да креирам или да се приклучам на некоја мрежа, не сака! исто и кај еден другар се случува...оти така, што треба да се направи? има ли чаре?
На која мрежа се уклучуваш ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom