Guild Wars 2

Член од
14 јануари 2011
Мислења
262
Поени од реакции
97
за 1500 ...јебига ....мувлар сум шо да праам ;)
Ај бе,во добри раце отиде,кај добар човек,по 10-12 саати на ден ја играм,ја утепав ! :cool:

пс.За сите што сакаат да си ја купат,нека не му ја мислат,најдобрата игра моментално ! I am having a ton of fun!:vozbud:

И ако сакате дојдете на Far Shiverpeaks,тука е моментално најакиот балкански гилд со повеќе од 350 членови (http://www.balkangc.com/guild-wars-2).Моментално сме алијанса сами за себе,на ввв не има повеќе од 50 души во денови кога имаме гилд раид.

 

8A

2 + 2 = 5
Член од
15 јануари 2009
Мислења
78
Поени од реакции
11
за 1500 ...јебига ....мувлар сум шо да праам ;)
А само што си реков ај ќе му ја купам на тој од кајгана што ја нудеше за 2000 (оти многу ми е 3000 :S ) и ти го барам никот по топиков и .... си ја продал :(

Ако продава некој друг за поефтино од оргиналот нека пише ве молам, можам преку paypal и на рака или на сметка.

Гледам по форумиве мењаваат GW2 за LoL акаунти ама никој не сака на East у пм.
 

Amacord

high and might богаташ
Член од
24 август 2009
Мислења
474
Поени од реакции
15
А само што си реков ај ќе му ја купам на тој од кајгана што ја нудеше за 2000 (оти многу ми е 3000 :S ) и ти го барам никот по топиков и .... си ја продал :(

Ако продава некој друг за поефтино од оргиналот нека пише ве молам, можам преку paypal и на рака или на сметка.

Гледам по форумиве мењаваат GW2 за LoL акаунти ама никој не сака на East у пм.
Јас ја шиткам за 2000 ден (Digital Copy) да си знаеш. =)
 

halfelfpaladin

The Black Paladin
Член од
23 август 2011
Мислења
235
Поени од реакции
97
Мене играва ми е една од најизрелаксираните, нај ужувачки gameing искуства што сум ги имал. Тоа штого очекував од играва тоа го добив, ја играм споро и со комплетно уживање. Има уште некои ситници кои треба да ги средат ама со тек на време се ќе си дојде на свое место, генерално за мене играва е право освежување.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Мене играва ми е една од најизрелаксираните, нај ужувачки gameing искуства што сум ги имал. Тоа штого очекував од играва тоа го добив, ја играм споро и со комплетно уживање. Има уште некои ситници кои треба да ги средат ама со тек на време се ќе си дојде на свое место, генерално за мене играва е право освежување.
Ја првиот карактер го изиграв на брзина, 80 левел фул егзотик со супериор рунови, ама сега вториот си го играм релаксирано, како што викаш ти со комплетно уживање :). Него, да не имаш у план леџендари да крафташ? Тwilight e страва! :)
 

halfelfpaladin

The Black Paladin
Член од
23 август 2011
Мислења
235
Поени од реакции
97
Коа ќе фатам 80ка ќе му ја мислам на тоа, практично тоа е до некаде endgame, сега за сега само сакам да истражувам и да си фаќам levels.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Коа ќе фатам 80ка ќе му ја мислам на тоа, практично тоа е до некаде endgame, сега за сега само сакам да истражувам и да си фаќам levels.
Па да али ако планираш да крафташ ја би ти препорачал да штедиш материјали, Mystic Coins и сл.. а поготово карма, пошто ќе ти треба околу милионче :D
 

8A

2 + 2 = 5
Член од
15 јануари 2009
Мислења
78
Поени од реакции
11
Ј
Јас ја шиткам за 2000 ден (Digital Copy) да си знаеш. =)
Конечно и јас ја купив, за 30$, од прилика 1500 ден. Иначе фала на понудата.
Да не планираат продолжение (expansion) да прават? хаха па bad luck да не испаднам.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Ј
Конечно и јас ја купив, за 30$, од прилика 1500 ден. Иначе фала на понудата.
Да не планираат продолжение (expansion) да прават? хаха па bad luck да не испаднам.
Сеа за сеа е рано за експанзија, а и да извадат експанзија сигурен сум дека нема да биде задолжителна за да можеш да играш, веројатно ќе биде додаток на инстанци, нови мапи итн..
 

halfelfpaladin

The Black Paladin
Член од
23 август 2011
Мислења
235
Поени од реакции
97
Ако биде како Factions и Nightfall ондак нема гајле,они си беја stand alone кампањи, сао Eye of the North беше класична експанзија, сега со новиот update ќе додаваат нов остров.

Инаку вчера качив 80 level шуќур.

 
Член од
19 јули 2012
Мислења
132
Поени од реакции
85
Ј
Конечно и јас ја купив, за 30$, од прилика 1500 ден. Иначе фала на понудата.
Да не планираат продолжение (expansion) да прават? хаха па bad luck да не испаднам.
Од каде ја купи за толку евтино
 
D

Deleted member 53418

Гостин
Da ne znae nekoj dali mozam da ja teram na medium 1280x1024 so g540 4gb ram i 8800gt otidov can you run it fail mi otide radi procesorot a pise pa nad minimumot e xD ako znae nekoj neka pise ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom