GTA IV

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Ќе може да ја играм на:

Intel Celeron 3.08
Ram: 2GB
Графичка: GeForce 9400 512MB
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Имам 4 dvd-a и на секое има фајлови нешто гта на сите пишува...Како да ги отворам???
ЕДИТ:Немав WinRar,еве стаив и изгледа ке се снајдам, пола се со рар, а пола не ги препознава...Да ги турам(extract-aм) сите во еден фолдер или како...???
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Јас сум до 37 % негде, одлична игра, изобилува со мисии :)
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
ЛЕлелелелЛЕЛЕЛЕ играта е ФЕНОМЕНАЛНА, се остаив на лаптопоооотт:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Многу реална нема што. Од тоа дека влегуваш секаде најнормално. Луѓе што поправаат коли по улици и косат трева.
Телефонот исто е многу добра функција.
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Туториал за како да направите да ги направите текстурите на High на GTA 4 ако играта не ви дозволува. За да ги имате текстурите на High не треба да имате којзнае колку ѕверска графичка картичка (али пак солидна со бар 512 vram) иако самите сетизни на играта тоа го бараат али еве како да ги заебете...
Значи ја пуштата играта и одма во првото мени (кај што има Start, Credits, Options, Quit) идете на Options и се намалувате на најслабо за да ослободите VRam и местите само текстурите на High и идете Apply и се враќате на првото мени и идете на Start, чекате да се load-ува играта и стискате Escape и идете пак во менито за местење графика и сега намалувате текстурите на Medium и си ги враќате старите сетинзи и идете Apply и ќе ви каже дека текстурите нема да ви се сменат додека не ја ресетирате играта те. дека ќе играте со текстури на High, а притоа и другите сетинзи на како што ви биле претходно. Јас така ја играм и не ми иде ич поспоро него претходно, така да ако не ви правела претходно проблеми играта направете го ова. Секое пуштање на играта ќе мора ова да го правите доколку сакате да играте со текстури на High.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Туториал за како да направите да ги направите текстурите на High на GTA 4 ако играта не ви дозволува. За да ги имате текстурите на High не треба да имате којзнае колку ѕверска графичка картичка (али пак солидна со бар 512 vram) иако самите сетизни на играта тоа го бараат али еве како да ги заебете...
Значи ја пуштата играта и одма во првото мени (кај што има Start, Credits, Options, Quit) идете на Options и се намалувате на најслабо за да ослободите VRam и местите само текстурите на High и идете Apply и се враќате на првото мени и идете на Start, чекате да се load-ува играта и стискате Escape и идете пак во менито за местење графика и сега намалувате текстурите на Medium и си ги враќате старите сетинзи и идете Apply и ќе ви каже дека текстурите нема да ви се сменат додека не ја ресетирате играта те. дека ќе играте со текстури на High, а притоа и другите сетинзи на како што ви биле претходно. Јас така ја играм и не ми иде ич поспоро него претходно, така да ако не ви правела претходно проблеми играта направете го ова. Секое пуштање на играта ќе мора ова да го правите доколку сакате да играте со текстури на High.
Имаш GTA Unlocker,постиран е на претходни страни.
Не мора до волку да се мачите.

Btw,не иде поспоро,ама немој да се чудиш ако се маваш во невидлива бандера,или контејнер,ако фали зграда или слично.
Тоа е клетвата овде :wink:
 
Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
Не е многу,но почнаа да излегуваат модовите....

Еден од првите модови,за реални имиња на колите :)

Мац можеш да ја кажеш твојата конфигурација, ме интересира на каков РС добро иде... поззз:smir:
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Имаш GTA Unlocker,постиран е на претходни страни.
Не мора до волку да се мачите.

Btw,не иде поспоро,ама немој да се чудиш ако се маваш во невидлива бандера,или контејнер,ако фали зграда или слично.
Тоа е клетвата овде :wink:
Хахахах зошто да ти биде по едноставно кога можеш да си искомплицираш се : )))))
Не сум го видел Unlockerot читав твој пост дека си отклучил али 61 страна се наполни темава по 2 страни дневно се пишуваа не можев да бидам нон стоп во тек :)
Хахах ретко ми се случува таква работа, во игра 2-3 пати најмногу ми се има случено така да се отвори нешто ептен во близина али еднаш сакав да пукам со снипер во џандарска кола за да им ја земам дека ми требаше за мисија и центрирам пукам во стаклото на возачот гледам никој не ја вози колата и ми дојдоа одма и ме изрешетаа (на малце hp бев :) )
btw Мац до кај си? :)
 

Cresevo

Внимавај на називот во иднина.
Член од
9 октомври 2008
Мислења
923
Поени од реакции
2.103
До кај сте со приказната и мисиите?
ја завршив приказната со 62.0 посто и после има други зафрканции ама приказната заврши

Телефонот исто е многу добра функција.
На телефонот можеш да менуваш теми и звуци како да ти ѕвони како да ти ава сигнал за порака се на се лудница е играва
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
минимум колкава конфигурација е потребна да ми каже некој?:smir:

EDIT:леле 13.85 ГБ :nesvest:
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
ИТНО ми треба фиксот за камерата да не се тресе
 

Kajgana Shop

На врв Bottom