GTA IV

Cyber lord

Кајгански Лорд
Член од
3 мај 2007
Мислења
348
Поени од реакции
3
Би требало да ти е доволно јако PC-то. Би требало да излезе и за компјутер новата гта. Нема гта што не е излегла за компјутер така да... Ајде ќе видиме што конфигурација ќе тражи :)
Ne e tocno ima 2 GTA koi ne iskocile na PC toa se:
GTA Liberty City Stories
GTA Vice City Stories

Ne deka si napisal loso samo da ne sirime netocni informacii.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Aбе јас сум опседнат со играва... мислам со сите претходни..GTA rulez

е сега јас имам вакво PC :
512mb RAM
GeForce 79000 GS
Intel Penthim на 3.03 GHz

доволно е за да ја играм на добра графика?
1.Malce ti e RAM-ot. Ti treba 1 GB minimun!
2.Iako imam citano deka ovie GS se sranje, bi trebalo da zavrsi rabota.
3.Pentium 4 imas?! :kesa:
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
1.Malce ti e RAM-ot. Ti treba 1 GB minimun!
2.Iako imam citano deka ovie GS se sranje, bi trebalo da zavrsi rabota.
3.Pentium 4 imas?! :kesa:
да Pentium 4 имам..а сигурно ке појачам RAM
иначе графичкава супер ме служи досега
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
не не само xbox360,тоа си е договор бате
Сите ГТА игри искачаат прво за конзоли па по детална конверзија за едно 6 месеци покасно и за ПЦ :)
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
:zlo::zlo::zlo::zlo:чекам да излезе па после ќе се стааам да ја поминам цела игра... за два дена :pos: нема што најбољи игра е оваа за игривост после NFS
 
Член од
17 јули 2007
Мислења
13
Поени од реакции
0
Малце off topic за темава како фанатик за графичките карти до Smert (иако има напишано пред 1 месец)
GeForce 7900 GS (доколку мислеше точно на 7900 GS) не се сранје... кога ке игра некоја игра како што е Prey со 1024x768 4xAA и 8xAF Max Quality во просек со 53 FPS тие се прилично добри картички помегу средна и висока класа... \./ peace

Инаку за темава малце GTA не сум ја бендисувал... инаку како игра има висок рејтинг кај играчите ама за fun малце оди кради коли и тепај можи
Иаку ако не сте прочитале имало и убиство за GTA поради што човек убил дете кое му ја украдило GTA... мислам дека така беше... поправетеме ако грешам
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Да ви го завршам оф-топикот...
GS значи Golden Sample...тоа се најјаките графички од тој модел и може да се оверклокуваат :)
А за срање според ознаки тоа е LE.Иако означува Limited Edition сепак тоа се оние на кој им фалат pipelines (заклучени се) и имаат 30 % послаби перформанси
 
Член од
17 јули 2007
Мислења
13
Поени од реакции
0
Малце надоврзување до Mac))... кај наслабите картички можи ретко да се најди и ознаката SE, а за најаките карти ознаките се GTX, GST, GS i тука некаде и GT
 

moskva_bojan

Kirk Hammett
Член од
28 јануари 2007
Мислења
470
Поени од реакции
3
pa koga ke iskoci ke vidime dali ke bide dobra no sepak ke ja kupam
 

Dimo the Fuhrer

Make WAR not Love
Член од
23 август 2007
Мислења
316
Поени од реакции
2
прво ке искочи за 360 па за ПЦ ама прочитав на гта форум дека повторно ја одлозиле за октомври 2008
иначе ке играме со протагонист од источна европа мислам дека ке се вика нико нема други да ти даваат мисии туку ти ке им се јавувас по телефон на нив ке нема авиони туку ке има хеликоптери обицните луге сега ке зборат на телефон ке пусат ке се тепаат рандом полицијата ке апси идр

ова го процитав од некоја ГТА 4 страна со подтема FACTS
 
П

Паспарту

Гостин
E se lazes ovie verzii se iskoceni posle San Andreas i nemaat nikakava vrska so nivnite predhodnici osven imet ViceCity Stories...
како бе немаат, исти град, исто се, само нови мисии што има тоа е разликата. да не се мисиите ВСС ќе биде иста како ВС. неможе да се рачуна ВСС исто како ГТА 3,4... тоа е само додаток од мисии
 

Dimo the Fuhrer

Make WAR not Love
Член од
23 август 2007
Мислења
316
Поени од реакции
2
ја ги играв двете и ги свртев вице циту сториес е полесна и многу пократка
 

Kajgana Shop

На врв Bottom