GTA IV

Cyber lord

Кајгански Лорд
Член од
3 мај 2007
Мислења
348
Поени од реакции
3
proxx напиша:
Играва е многу добра, иначе ќе излезе почеток на 2008, а тешко дека ќе излезе за PC мислам дека за сони 3-ка ќе излезе и уште некои конзоли.. гледав на ентер..

еве ви некои трајлери:
Kako prvo ke izleze pred 2008 (noemvri ili dekemvri)
Znaci sea ke kazam za so tocno ke izleze:
najprvo za XBOX 360; PS3; PS2
posle za nasite omileni PC-a (pokasno nekoj mesec-moze pola godina)
zatoa ne se razocaruvajte PC gameri Cyber Lord e tuka.
p.s.:ke vi go kazam tocniot datum za iskacanje na igrava nabrzo so mozam (stom doznaam)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Cyber lord напиша:
PC gameri Cyber Lord e tuka.
Види што најде JOEY

The Release Dates
• October 16, 2007: United States & Canada
• October 19, 2007: United Kingdom & Europe

• The game will be released simultaneously on Microsoft's XBox 360 and Sony's Playstation 3 in October 2007.

Затоа не зборувај на памет види прашајго гоогле прво :nenene:
 

Cyber lord

Кајгански Лорд
Член од
3 мај 2007
Мислења
348
Поени од реакции
3
Joey напиша:
Види што најде JOEY

The Release Dates
• October 16, 2007: United States & Canada
• October 19, 2007: United Kingdom & Europe

• The game will be released simultaneously on Microsoft's XBox 360 and Sony's Playstation 3 in October 2007.

Затоа не зборувај на памет види прашајго гоогле прво :nenene:
Zemi gi ponovite proevi od kompjuterskite spisanija (srpski i hrvatski).
Ne zboram na pamet vo noe. ili dek. ke ja ima za PS2 a ponatamu ne znam koga ke iskoci i za PC.Toa so si go procital e lanc naslovot GTAIV na nextgen konzoli.A so гугле sekoj moze da se konsultira osven onie- vistinskite gameri.Niv ne im e potreben internet prebaruvac.
Do site ostanati optimisti i VISTINSKI GEJMERI ke kazam samo edno Cyber Lord e tuka.
JOEY nisto licno.Faktite govorat za sebe.Pozdrav:smir:
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Ај и некоја слика од играва да стаиме бе, добро е што не бегаат многу од контекстот на ГТА ликовите и слично




еве неколку слики, ама според сликите нема многу да се каже:pos: нека излезе па ќе праиме муабет тогаш најдобро:)
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Само кажете, дали некој знае со сигурност за што ќе излезе? Ќе ја има за пс2?
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Cyber lord напиша:
A so гугле sekoj moze da se konsultira osven onie- vistinskite gameri.Niv ne im e potreben internet prebaruvac
Мора да отидам малце офф топик не заради навреда него само да те прашам-
А што бе брат на "вистинските гејмери" на сон да не им кажуваат кога ќе излезе па да не му треба интернет пребарувач??????????????
П.С
И списаниата го прашуваат гоогле :helou:
 

Cyber lord

Кајгански Лорд
Член од
3 мај 2007
Мислења
348
Поени од реакции
3
Joey напиша:
Мора да отидам малце офф топик не заради навреда него само да те прашам-
А што бе брат на "вистинските гејмери" на сон да не им кажуваат кога ќе излезе па да не му треба интернет пребарувач??????????????
П.С
И списаниата го прашуваат гоогле :helou:
Ajde ajde ova ne bese navreda ako taka se svakame daleku ke stigneme vo negativna smisla.Batali i i google i spisanija.Piece friend:smir:
 

Cyber lord

Кајгански Лорд
Член од
3 мај 2007
Мислења
348
Поени од реакции
3
Vlatko_Rusin напиша:
Само кажете, дали некој знае со сигурност за што ќе излезе? Ќе ја има за пс2?
Vlatce samo za tebe edna dobra vest.
Ke ja ima za plejka2 1000%.
Za drugite konzoli tebe ne ti e vazno.
Procitav ne se znae tocniot datum ali ke izleze.:helou:
 

Cyber lord

Кајгански Лорд
Член од
3 мај 2007
Мислења
348
Поени од реакции
3
Vlatko_Rusin напиша:
Само кажете, дали некој знае со сигурност за што ќе излезе? Ќе ја има за пс2?
Еве да го увериме Vlatko_Rusin и воедно да го израдуваме.Еве сеа една предна страна од PS2 cover за GTA IV.Значи ќе ја има 100% за плејка2.
Сликата е голема и не може да се закачи на форумов затоа иди на http://www.macigames.blog.com.mk
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Cyber lord напиша:
Еве да го увериме Vlatko_Rusin и воедно да го израдуваме.Еве сеа една предна страна од PS2 cover за GTA IV.Значи ќе ја има 100% за плејка2.
Сликата е голема и не може да се закачи на форумов затоа иди на http://www.macigames.blog.com.mk
:eek:jea::eek:jea::eek:jea::eek:jea:

Ааааааа, јес! Тоа го чекав! Прекрасно! Фала брат!

Инаку за излегувањето на играта ....... гледам Октомври во Англија и САД ќе излезе, одприлика кај нас кога? Некој ако знае, одма нека пише!
 

Cyber lord

Кајгански Лорд
Член од
3 мај 2007
Мислења
348
Поени од реакции
3
Vlatko_Rusin напиша:
:eek:jea::eek:jea::eek:jea::eek:jea:

Ааааааа, јес! Тоа го чекав! Прекрасно! Фала брат!

Инаку за излегувањето на играта ....... гледам Октомври во Англија и САД ќе излезе, одприлика кај нас кога? Некој ако знае, одма нека пише!
Kaj nas isto.Stom iskoci na torrent sajt ako sakas piratski.Istiot datum kako u SAD i Anglija ke go imame i nie. =Ama za ps2 ke iskoci malce pokasno
GTA rules
 

Cyber lord

Кајгански Лорд
Член од
3 мај 2007
Мислења
348
Поени од реакции
3
Ova bese objaveno vo eden britanski oficijalen PlayStation2 magazin veli:

GTA IV is one of the greatest games we will ever have.At first this game will be licenced for next-gen consoles (XBOX 360 and PS3) but in next few mounts will be fully compatible and ready to use for our beautifull's PS2. Rockstar Games decided to make GTA IV ps2 compatible because 62% of worlds consoles are PlayStation 2.There is also a official PS2 GTA IV cover included in our DVD.So stay in step with PlayStation 2 Official UK's Magazine.

Ubavo si kazaa lugevo.Nie samo mozeme da gi podrzime.:zver:-чиња
 
Член од
7 февруари 2006
Мислења
7
Поени од реакции
0
brao Cyber lord mnogu jaka tema samo prodolzi vaka dobro ti ide
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Абе пак мислам дека прерано ја стави темава зошто сите се попалија за играва а ќе се изначекаат мнннннннннноооооооооогггггггггуууууууууууу дооооооолллллллллллгггггггггоооооооооооооооооооооооооо!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Ептен и тоа.

Еве пример ја едвај ја чекам и не можам повеќе и за тоа се обидувам да не мислам на играта
 

Kajgana Shop

На врв Bottom