GTA IV

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.561
Поени од реакции
6.674
Дечки ај инсталирајте ја игра па да правиме Мулти Плеер Клан !!! Да ебеме се околу !!! Како ви се свига мојата идеа?
 

krume1995

Гејмер
Член од
2 декември 2008
Мислења
308
Поени од реакции
13
Не ми е онборд графичката иначе забораив да пишам дека CPU ми е Core 2 Duo. а иначе постои со 1 гб ај ке пробам па ке видам ако неможе живот ..
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Има Хеликоптери закон е филингот коа го леташ :) Али најбољи е напраено коа паѓа Нико од Хеликоптер, ебење е :)

И, да ... Откако ќе ја инсталирате играва, не се надевајте на добри резултати у школо :icon_lol:
 
Член од
30 март 2008
Мислења
9
Поени од реакции
0
офтопик: кај најде 8500 со 1 гб меморија бе друже јас ко што знам само со 512 има поправете ме ако грешам

п.с ако ја тера кај тебе пиши да знам дали да ја симнувам пошто иста конфигурација имаме(освен графичката кај мене е 512)
gresis druze i ja ja iam istata graficka so 1GB,inace nema razlika megu 512 i 1 GB mislam.Pozz
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
320
Поени од реакции
9
Едит,си играв со едиторот,и добив прилика од прва рака да видам колку би барала GRAM за да играте visibility max,textures high при 1024 резолуција.




Погледнете го црвеното доле.
Заклучокот колку добро е оптимизирана ќе го сфатите сами :)
Kaj mene uste poveke barase

GTA all high options.jpg

Ama mislam deka nema vrska, jas sega ja igram na high texture quality, draw distance namaliv, ne mi seckase ama se zaebuvaa teksturite na patot i zgradite pocesto nego li voobicaeno, i sega se slucuva ama prilicno retko. Prethodno bese na medium, izgledase skoro isto. Probaj bas da ja pustis so ovie setinzi i vidi kako ke ti ide. Jas merev so GPUZ koga mi bese na medium stavena, imam 2 ATI Radeon 4850, po 40-45% mi bea optereteni dodeka bev vo igra, sto znaci so 1 4850 moze da se igra bez problem. A i rockstar imaat napisano 8600 kako recommended, znaci ne bara mnogu processing power, samo vRAM.
 
Член од
30 март 2008
Мислења
9
Поени од реакции
0
Има Хеликоптери закон е филингот коа го леташ :) Али најбољи е напраено коа паѓа Нико од Хеликоптер, ебење е :)

И, да ... Откако ќе ја инсталирате играва, не се надевајте на добри резултати у школо :icon_lol:
heheeh tuka si u pravoo pozzz
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
320
Поени од реакции
9
Graphic options vo igrava ko da ne praat razlika, go probuvav benchmarkot so razlicni setinzi, rezultatite bea skoro isti.

GTA 4 Benchmark all High.jpg

GTA 4 Benchmark all Low.jpg

GTA 4 Benchmark Low.jpg

GTA 4 Benchmark Medium.jpg

GTA 4 Benchmark VD 35.jpg

Samo sto primetiv deka na Medium Texture Quality izvadilo pomalce fps otkolku na High lol

Edit: Izgleda kaj mene procesorot e bottleneck, pretpostavuvam so quad core bottleneck-ot ke se prefrli na grafickite. Moze li nekoj sto ima quad da stavi screenshot od benchmark rezultati cisto za sporedba?
 
Член од
25 март 2006
Мислења
357
Поени од реакции
24
Вака сега ке можете ли да ми кажете дали ке можам да ја играм со следнава конфигурација:

- Процесор: Intel Pentium 4 :raz:
- CPU: 3.06GHz :raz:
- 1 GB of Ram :raz:
- Графичка: nVIDIA GFORCE 8500 1GB :raz:
црвено нема шанса, жолто итака итака.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Дечки, ќе може некој да ми прати крак што работи?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Со 3.06 гига херца нема шанси???:toe: :nesvest:
Не, туку со Pentium 4 нема шанси.

Дали е на 1 Ghz дали е на 4 Ghz, он си е Pentium :)

Еј дечки абе никако не можам да ја стартовам играта.... го ставив кракот...и гледајте шо ми излегва
http://img116.imageshack.us/img116/9923/gtapr3.jpg
Исклучи интернет претходно па стартувај ја играта.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom