GTA IV

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Мац и мене ме интересира што е разлиакта меѓу ддр и Гддр?

Ми спомна пач некој ќе искочел. Што е всушност пачот? За што е?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
GDDR е меморија на графичката.
DDR е рам меморија :)

Пачот ќе има оптимизација на графичката.
Идам да ја истестирам уште малку,па ќе склопам рецензија :wink:

Едит,си играв со едиторот,и добив прилика од прва рака да видам колку би барала GRAM за да играте visibility max,textures high при 1024 резолуција.




Погледнете го црвеното доле.
Заклучокот колку добро е оптимизирана ќе го сфатите сами :)
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Сега прашав кај едни што продаваат игри и ми велат дека била на 4 DVD ... ОК , ако е ,ама уште ми рекоа дека можело да се пушти само на windows XP сервис пак 3... Кога им реков дека јас имам VISTA тие ми рекоа дека не работела на VISTA...

Ве прашувам дали е ова точно или не...??? Не ми се верува да не се пушта на VISTA...???
Одговорете ми ако некој знае...
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
472
Поени од реакции
15
Сега прашав кај едни што продаваат игри и ми велат дека била на 4 DVD ... ОК , ако е ,ама уште ми рекоа дека можело да се пушти само на windows XP сервис пак 3... Кога им реков дека јас имам VISTA тие ми рекоа дека не работела на VISTA...

Ве прашувам дали е ова точно или не...??? Не ми се верува да не се пушта на VISTA...???
Одговорете ми ако некој знае...
само што претепав неколку невини луѓе...на виста ... така да работи друже само ти исталирај и не станувај од пц :D:D
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
само што претепав неколку невини луѓе...на виста ... така да работи друже само ти исталирај и не станувај од пц :D:D
Од каде ја имаш купено...??? Овие овде тврдат дека не се пушта на VISTA и дека после не враќале пари...
Дај кажи да одам и јас да ја купам...
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Пушти ни некое скринче, да ги исплакнеме очите :)
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Еј а стварно нема авиони и хеликоптери?:nesum:
 

krume1995

Гејмер
Член од
2 декември 2008
Мислења
308
Поени од реакции
13
Играва стварно ме пали и сакам да ја иам то ест ја симињам а незнам дали ке ми ја фати :toe: видов на онаа страницана за проверување и ми вика неможе а ми вика исто дека неможе и за некои др игри кој ги играм без проблем.

Вака сега ке можете ли да ми кажете дали ке можам да ја играм со следнава конфигурација:

- Процесор: Intel Pentium 4 :raz:
- CPU: 3.06GHz :raz:
- 1 GB of Ram :raz:
- Графичка: nVIDIA GFORCE 8500 1GB :raz:
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
офтопик: кај најде 8500 со 1 гб меморија бе друже јас ко што знам само со 512 има поправете ме ако грешам

п.с ако ја тера кај тебе пиши да знам дали да ја симнувам пошто иста конфигурација имаме(освен графичката кај мене е 512)
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Играва стварно ме пали и сакам да ја иам то ест ја симињам а незнам дали ке ми ја фати :toe: видов на онаа страницана за проверување и ми вика неможе а ми вика исто дека неможе и за некои др игри кој ги играм без проблем.

Вака сега ке можете ли да ми кажете дали ке можам да ја играм со следнава конфигурација:

- Процесор: Intel Pentium 4 :raz:
- CPU: 3.06GHz :raz:
- 1 GB of Ram :raz:
- Графичка: nVIDIA GFORCE 8500 1GB :raz:
Нема шанса. Незнам ни дали ќе се подигне играта:D 8500гт = онборд графичка:D
Рам барем 2гб
Процесор препорачано е четиријадрен, а твојот е еднојадрен:D Не ми се верува ни се на најслабо да ти ја фати.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom