GREATEST HITS 8 (White Dimension Edition) @ Скопски Саем - 8.10.2011

marjov

Про
Член од
27 јуни 2011
Мислења
133
Поени од реакции
79
Kako bese ona......na lagata i se kratki nozete :)
Koga za toa ne si ja kazal vistinata, mozam da zamislam za sto se drugi imas izlazano.....
Pozdrav i vo idnina nemoj tolku da si kontroverzen
...... -.- да, ако за тебе 7 и нешо саати журка, проследена со претходно 14 саати шеткарање низ цел град не е доволно тогаш незнам шо да ти кажам :) јас да останев уште 10 мин ќе умрев таму :) и пак мењаш тема, а немаш што да кажеш у своја одбрана дека си грешка за рокот шо хејташе така? Само тоа не ми е јасно, кажа у стил дека не требало рок да се пушта на Грејтест ХИТС.. али ти си знаеш, може цеца треба да ја пуштаат :)
 
Член од
13 февруари 2010
Мислења
80
Поени од реакции
18
...... -.- да, ако за тебе 7 и нешо саати журка, проследена со претходно 14 саати шеткарање низ цел град не е доволно тогаш незнам шо да ти кажам :) јас да останев уште 10 мин ќе умрев таму :) и пак мењаш тема, а немаш што да кажеш у своја одбрана дека си грешка за рокот шо хејташе така?
14te saati niz grad se bitniot moment, bez tie nemase da znaes sto e muzika ja mislam....
Za rock-ot ..... od sto da se branam be pile koa nema napad? :)
Sto ne napravi eden line-up kako preeska sto ti kazav so site muzicki zanrovi a? ako veke se navrakjame na predhodni postovi.

Ustvari jasno mi e i toa zosto ne go prais, koa Deep Fear - Sidekick go stavas vo "trans", normalno e deka ne bi sakal ponatamu da se rezilis so tvoeto nepoznavanje na zanrovite.
 

marjov

Про
Член од
27 јуни 2011
Мислења
133
Поени од реакции
79
Напраив бе... ете колку си прочитал... читај назад една страна кај што се спомнати никлбек, ацдц, ајрон мејден и уште 1 пост поназад кај што се реге џангл днб рок метал панк драмстеп и слично.... зборев за траките што беа СЛИЧНИ на сајдкик, електро ,транс шо и да беше, за мене НЕ БЕА хитови (за разлика од тие ЈАС што ги набројав погоре) него беше обично дупци дупци ко шо го кажа ти горе.... иначе еве ти, и кажи ми ти дали не е ДОБАР овој лајн ап http://www.youtube.com/watch?v=y890oQG6Exw ајт.... толку од мене, не се умарам више, ти ми викаш дека од рокот немало хитови или нез што ти беше поентата :)
 
T

Torchyrus

Гостин
Abe ajde dosta se karate upm ... ako na nekoj ne mu se sviga muzikata so se pustashe neka stane i on DJ neka go zemat na Greatest hits pa neka pusta on so mu dusa saka ne Goce Arnaudov ne Ceca ako saka i Ekrem neka go pusti kuca poso kuca poso ... :D
a deka falea nekoe pesni falea ama pak Satelite nadoknadi so Du Hast , Acelera i site drugi negovi pesni zatoa oladete , a na koj ne mu se odi na sledniot greatest nemora da odi be i taka mn guzva imashe ;)
 
Член од
13 февруари 2010
Мислења
80
Поени од реакции
18
и кажи ми ти дали не е ДОБАР овој лајн ап http://www.youtube.com/watch?v=y890oQG6Exw ајт.... толку од мене, не се умарам више, ти ми викаш дека од рокот немало хитови или нез што ти беше поентата :)
I zelenite samo prodolzuvaat da pagjaat :D
Toa na klipot ne se vika LINE-UP (vo prevod line-up znaci raspored na dj-i i/ili bendovi)
Toa na klipot ti e izvadok od dj set :)

Inace vo toa sto go imas nabrojuvano ti fali:
Death Metal, Punk(PUNK SI ZABORAVIL ALOOOO), Speed Garage, Big Beat....da idam dalje?
 

marjov

Про
Член од
27 јуни 2011
Мислења
133
Поени од реакции
79
Мене ми се свиѓаше све, само не тоа што немаше поише рок или днб... бар МАЛЦЕ поише... али тоа е:)
--- надополнето: Oct 11, 2011 5:53 PM ---
I zelenite samo prodolzuvaat da pagjaat :D
Toa na klipot ne se vika LINE-UP (vo prevod line-up znaci raspored na dj-i i/ili bendovi)
Toa na klipot ti e izvadok od dj set :)

Inace vo toa sto go imas nabrojuvano ti fali:
Death Metal, Punk(PUNK SI ZABORAVIL ALOOOO), Speed Garage, Big Beat....da idam dalje?
КАЈ ЗАБОРАИВ ПАНК?
.....кај се: rock? punk? reggae? metal? dubstep? drum and bass? drumstep? breakbeat? jungle? rock'n'roll? retro? ..
и да извини шо згрешив, дџ сет се вика, моја грешка. Death metal нема потреба да се пушта, затоа што има многу луѓе што не ја поднесуваат таа музика. ај сеа билдај жанрови .. :) доволно реков јас..
 
Член од
13 февруари 2010
Мислења
80
Поени од реакции
18
Death metal нема потреба да се пушта, затоа што има многу луѓе што не ја поднесуваат таа музика. ај сеа билдај жанрови .. :) доволно реков јас..
Epa mnogu lugje ne go podnesuvaat ni dubstep-ot taka da.....
 

marjov

Про
Член од
27 јуни 2011
Мислења
133
Поени од реакции
79
Epa mnogu lugje ne go podnesuvaat ni dubstep-ot taka da.....
точно... затоа и не го форсирав толку, реков 1-2 песни макс добро би било.. и ако не дубстеп тогаш драмстеп... али ај, така нека ти биде: )
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.139
Поени од реакции
5.892
И само затоа што ја пушта истата музика, моментално е најекспонираниот македонски артист. Абе факт е дека и од мобилен да пушта музика ко што имаше некој пишано порано, пак ќе направи журка како што никој од македонскиве диџеи или артисти нема да направи. Али ај, тоа е друга тема на муабет веќе.
Не, нема.
Кирил е многу overrated артист.
Khazar е еден од македонските диџеи што во секој момент може да направи феноменална журка кај и да е.
Скоро сите psy-trance македонски артисти можат да направат подобра журка од Кирил затоа што постојано композираат нови траки и презентираат нов материјал.
А тоа со пуштање од мобилен... Очигледно самиот статус на Кирил е причината што каде и да се појави луѓето мислат дека е "The Greatest", па дури и од мобилен да пушта ќе биде прејако... ЕПА НЕ!
Сум бил неколку пати на него, тапа ми било, не идам пак.
 

intro

★ ★ ★★ ★
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.358
Поени од реакции
1.041
заклучете ја темава оти ќе има крвопролевање ...
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.401
Поени од реакции
7.661
заклучете ја темава оти ќе има крвопролевање ...
Хел НОУ!!!

Првин ми стигна порака во инбокс да ја заклучам темава, демек завршил ивентот, ово-оно.
И почнав да читам, и почнав да си мислам сеа коа ќе напишам И дојде шумарот и ги отера сите кај што не треба!
Потоа почна да станува интересно. Сеа идам да праам пуканки и да фаќам сеир и понатаму

Што сакав да кажам јас...

Јас не бев на овој ГХ. Размислував на темата идење, ама не знам зошто се пишманив.
Е сеа според прочитаното да пишам и јас два три збора како мудриот старец од кунг фу филмот со оној, таму, што вежбаше...

ГХ колку што знам го организираат Урбан Денс. Тоа е дружба помеѓу техно, транс, хаус и рап диџеи. Имаа порано обиди за вметнување на рок и метал, ама сепак не е тоа за ваков настан.
Инаку за вие што викате дека метал бенд се спрема за 5 минути... не сте биле на свирка кај што настапувале Siniac мнооогу опасен метал бенд од Скопје кој за жал веќе не постои. Значи на дешафка у парк кај што сите се месте за 15-25 минути момциве се местеа 45 (четириесет и пет) минути за да свират некои 15 минути. Затоа најверојатно се избацени рок бендовите од тука.

За сите вие што викате драм ен бејс, дапстеп и слични, каде бевте пред 3 години кога dnb сцената во Скопје пропадна поради слаба посетеност на 2-3 мошне битни ивенти?
Сега било модерно, па модерно е. Ако ви се иде, идете у Штип на RUN фестивал. Јас бев два пати, овојпат за жал нема да можам да одам, ама таму имате ТоБ dnb провод.

Ах и за малку ќе го прескокнев Кирил (некои сметаат дека бил најбољи ди-џеј). Кирил е тиња ди-џеј, без бендот е многу тапа. На крај ќе ги пушти неговите 2-3 големи хитови и ќе си отиде.

И да не го заборавам Славе (некои сметаат дека бил најбољи ди-џеј, а богами и мене многу ми праи мерак) Славе е ТоБ, ама ако му се даде време, да почне да вози со dnb или рап хитови и да пресече со Јонче Христовски на времето или со Гоце Арнаудов во поново време. Таков сет, сепак не влага во форматите на Greatest Hits журка.

И без хејт ќе ве молам. Сакам убава атмосфера на подфорумот Ноќен живот, лав, пис, хепинес и сл.
 
T

Torchyrus

Гостин
Хел НОУ!!!

Првин ми стигна порака во инбокс да ја заклучам темава, демек завршил ивентот, ово-оно.
И почнав да читам, и почнав да си мислам сеа коа ќе напишам И дојде шумарот и ги отера сите кај што не треба!
Потоа почна да станува интересно. Сеа идам да праам пуканки и да фаќам сеир и понатаму

Што сакав да кажам јас...

Јас не бев на овој ГХ. Размислував на темата идење, ама не знам зошто се пишманив.
Е сеа според прочитаното да пишам и јас два три збора како мудриот старец од кунг фу филмот со оној, таму, што вежбаше...

ГХ колку што знам го организираат Урбан Денс. Тоа е дружба помеѓу техно, транс, хаус и рап диџеи. Имаа порано обиди за вметнување на рок и метал, ама сепак не е тоа за ваков настан.
Инаку за вие што викате дека метал бенд се спрема за 5 минути... не сте биле на свирка кај што настапувале Siniac мнооогу опасен метал бенд од Скопје кој за жал веќе не постои. Значи на дешафка у парк кај што сите се месте за 15-25 минути момциве се местеа 45 (четириесет и пет) минути за да свират некои 15 минути. Затоа најверојатно се избацени рок бендовите од тука.

За сите вие што викате драм ен бејс, дапстеп и слични, каде бевте пред 3 години кога dnb сцената во Скопје пропадна поради слаба посетеност на 2-3 мошне битни ивенти?
Сега било модерно, па модерно е. Ако ви се иде, идете у Штип на RUN фестивал. Јас бев два пати, овојпат за жал нема да можам да одам, ама таму имате ТоБ dnb провод.

Ах и за малку ќе го прескокнев Кирил (некои сметаат дека бил најбољи ди-џеј). Кирил е тиња ди-џеј, без бендот е многу тапа. На крај ќе ги пушти неговите 2-3 големи хитови и ќе си отиде.

И да не го заборавам Славе (некои сметаат дека бил најбољи ди-џеј, а богами и мене многу ми праи мерак) Славе е ТоБ, ама ако му се даде време, да почне да вози со dnb или рап хитови и да пресече со Јонче Христовски на времето или со Гоце Арнаудов во поново време. Таков сет, сепак не влага во форматите на Greatest Hits журка.

И без хејт ќе ве молам. Сакам убава атмосфера на подфорумот Ноќен живот, лав, пис, хепинес и сл.
Респект !! Јас мислам им објасни и ги замолчи хејтерите на добар и учтив начин (y);)
 
Член од
13 август 2008
Мислења
827
Поени од реакции
101
ај гледам сите се бунат па и ја: зошто не пуштија песна од David Gueta, Lady Gaga...??? или пуштија од 9 до 10
 

marjov

Про
Член од
27 јуни 2011
Мислења
133
Поени од реакции
79
Јас не се бунев дека сум сакал метал или днб цело време... и не е толку битно дали е развиен днбто у Македонија, затоа и се вика Најголемите Хитови... а има многу днб и дабстеп хитови (збориме за светски рамки, не Македонски).. Иако и во Македонија се прават обиди гледам, многу евенти има, Капан ан е седиште на тој тип музика и слично.. Не реков дека е Кирил најбоље ДЏ у светов, него дека многу ми се свиѓаат неговите настапи.. сум бил 3 пати и сите 3 пати ми било 100/100, полн погодок 101%! Офц дека без бендот е тиња, тоа му е стилот и тоа му е екипата... иди ти викни ги Пендулум и кажи им ама не не, без гитари и бубањ дојдете, само со миксета... нормално дека ќе ти се убијат од смеење, тоа е екипата и крај на прикаската ( Just like Kiril ) :) А за рокот и металот, напоменав дека немора да има бендови, ама барем како песни да се пуштат (од миксета) не би било лошо... Како што пушташе Бушава Азбука ако не се лажам во Охрид на Пивофест... зз пис & лав
 

Kajgana Shop

На врв Bottom