GREATEST HITS 8 (White Dimension Edition) @ Скопски Саем - 8.10.2011

Член од
13 февруари 2010
Мислења
80
Поени од реакции
18
И да, ај ако више си бил на цел, ај сети се дека скоро 1 саат се пуштаа РАНДОМ транс траки, ако не се лажам марга сол беше, не сум сигурен, у сличен стил ко Deep Fear - Sidekick.
Sea go vidov ja ova be!!!! Ajjjjjj, i ti si od onoj tip na lugje izgleda sto sve sto prai tup-tup, vikaat deka e trans :)
Momce, eve ti link: http://techno.org/electronic-music-guide/

Educiraj se malce sto e sto, barem nema da treskas vakvi zeleni deka Marga Sol pustala trans, ti se smeat lugjevo za ova.
--- надополнето: Oct 11, 2011 2:35 PM ---
.
Ако 1-2 песни од Продиџи се доволни, а гледаш дека се пуштаат некои си миксови што н
A sto, cela vecer sakas Prodigy da ti gi pustaat? Pa idi na koncert na Prodigy, cela nokj samo toa ke ti sviri...
Okolu trakite za koi TI mislis deka ne bile hit....toa samo moze da go prepisam na tvoite 20+ godini, bidejki ogromen broj od tie traki sto za tebe se ravenka so 5 nepoznati, bile hitovi pred 10-15 godini. Taka da ne me cudi taa tvoja izjava.

p.s. so tvoite 20+ godini, nemoj da mislis deka i TI ne si dete sprema nekoj, taka da taa tvoja izjava "mnogu deca imase" ja kazuva i nekoj drug sto misli na tebe i tvoi vrsnici....

A ako tolku ne ti bilo ubavo, zosto si ostanal do kraj a?

Nagradno prasanje: Stom Prodigy tolku vo glava ti ostanaa, koj drug osven Satellite pusti traka od niv, i koja traka? :)
 
H

-HRO

Гостин
Sea go vidov ja ova be!!!! Ajjjjjj, i ti si od onoj tip na lugje izgleda sto sve sto prai tup-tup, vikaat deka e trans :)
Momce, eve ti link: http://techno.org/electronic-music-guide/

Educiraj se malce sto e sto, barem nema da treskas vakvi zeleni deka Marga Sol pustala trans, ti se smeat lugjevo za ova.
--- надополнето: Oct 11, 2011 2:35 PM ---

A sto, cela vecer sakas Prodigy da ti gi pustaat? Pa idi na koncert na Prodigy, cela nokj samo toa ke ti sviri...
Okolu trakite za koi TI mislis deka ne bile hit....toa samo moze da go prepisam na tvoite 20+ godini, bidejki ogromen broj od tie traki sto za tebe se ravenka so 5 nepoznati, bile hitovi pred 10-15 godini. Taka da ne me cudi taa tvoja izjava.

p.s. so tvoite 20+ godini, nemoj da mislis deka i TI ne si dete sprema nekoj, taka da taa tvoja izjava "mnogu deca imase" ja kazuva i nekoj drug sto misli na tebe i tvoi vrsnici....

A ako tolku ne ti bilo ubavo, zosto si ostanal do kraj a?

Nagradno prasanje: Stom Prodigy tolku vo glava ti ostanaa, koj drug osven Satellite pusti traka od niv, i koja traka? :)
И пак не ме разбра...Продиџи ти ги наведов само како пример...која би била логиката да ти ги набројувам сите артисти и изведувачи што беа испуштени вечерта? Ќе ми требаат 100 страни.
Јас бев поранешен трансер кога бев на 17-18 год. и слушав све живо и диво од транс.
Што пуштаа транс на грејтест сега мене не ми пречеше, нема ни да ми пречи, ама кога ќе согледам колку светски хитови постојат кои не се пуштани, а колку време се изгуби на непотребни траки искрено ми паѓа жал.
Зошто останав до сабајле? Хммм...можеби затоа што сакав да го чујам Сателајт и да разбијам све што слушнав претходно....
Инаку мене не ми пречи што јас сум дете за некој....сите сме деца за некој кој е постар од нас...
И ќе замолам повеќе да не ме цитирате во оваа тема затоа што сите браниме различни ставови, а јас не сакам да ми стигаат нотификации дека имам цитат на секои 2 минути.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.482
Поени од реакции
13.993
Ne ti go procitav celiot post, premnogu si zabegal, skokni direktno na poentata bez da objasnuvas.

Samo ova ke te prasam: Kako mislis ti tolku mnogu muzicki zanrovi da gi spakuvas vo period od 9 do 5 ???
Rock bendovite im trebaat najmalce 15 minuti dodeka se namestat i uste najmalce 5 minuti da se nastimaat. Toa se veke 20 minuti otideni vo nisto. 20 minuti se 70% od neciv DJ set na Greatest.

Rege: Sekoj sto ima malce oset ke znae deka regeto (kolku i da e dobro) ne e za na takvi masovni zurki.

Dubstep: Ista prikazna kao so regeto (jebiga, sporo e)

OMEN se pusti na posledniov greatest - ete kolku si ostanal do kraj stom ova ne go znaes.

Dzajkovski: Na sekoj 2 nedeli go vikaat na nekoj koncert (kaj sto gi sviri istite pesni od pred 10 godini), pa i na Greatest li da se tupi so negovite pesni?

Sum bil na site Greatest, a za minatiot konkretno ke ti kazam deka bese najlos so ogled na toa deka lineup-ot bese kasa-popara.
Брат, се сложувам 108,5% со тебе за се што изнапиша во темата, ама за болдиранота не и морав да те цитирам. :)

Кирил да дојде сам ни бенд со него ни ништо ќе направи 10 пати подобра журка од сите диџеи заедно што се на грејтест. ;)
 
Член од
13 февруари 2010
Мислења
80
Поени од реакции
18
Кирил да дојде сам ни бенд со него ни ништо ќе направи 10 пати подобра журка од сите диџеи заедно што се на грејтест. ;)
Bas naprotiv, Kiril bez bendot nemoze nisto da napravi osven da gi pusti odnapred spremnite raboti vo Cubase-to na negoviot laptop.
Kiril ne e DJ, neznae da miksa, on pravi live nastap. Ne vikam deka nema da napravi dobra zurka, ama kaj i da go viknat, istata muzika ke ja pusta, nisto poveke i nisto pomalku od toa.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.482
Поени од реакции
13.993
Bas naprotiv, Kiril bez bendot nemoze nisto da napravi osven da gi pusti odnapred spremnite raboti vo Cubase-to na negoviot laptop.
Kiril ne e DJ, neznae da miksa, on pravi live nastap. Ne vikam deka nema da napravi dobra zurka, ama kaj i da go viknat, istata muzika ke ja pusta, nisto poveke i nisto pomalku od toa.
И само затоа што ја пушта истата музика, моментално е најекспонираниот македонски артист. Абе факт е дека и од мобилен да пушта музика ко што имаше некој пишано порано, пак ќе направи журка како што никој од македонскиве диџеи или артисти нема да направи. Али ај, тоа е друга тема на муабет веќе.
 

marjov

Про
Член од
27 јуни 2011
Мислења
133
Поени од реакции
79
Хахах.... вака луѓе, не коментирам више, со вас нема муабет дефинитивно, само нешто... кажете ми дали од наведениве пеачи/бендови/артисти итн дали нема хитови?
Eminem? Metallica? Iron Maiden? Bob Marley? AC DC ? RATM? иначе рече ако сакам днб да си идам у капан ан? Па вака да ти кажам нешто. Во FIFA 2012 ја има Chase & Status - No Problem. Во PES 2012 ја има Sub Focus - Rock it. Тоа покажува дека днбто станува се поактивно и поактивно ! И дека има МНОГУ ПЕСНИ ДНБ ШТО СЕ GREATEST HITS, ИСТО КАКО И ДРУГИТЕ ! Незнам колку си запознаен, слушаноста на Dubstep-oт е се поголема.. Исто така SOAD? NIRVANA? GREEN DAY? NICKELBACK? KINGS OF LEON? Од нив нема хитови а? GUNS & ROSES? DEEP PURPLE? QUEEN? Kravitz? Единстено шо чув беа Aerosmith - Walk this way, DU HAST, фала богу, RHCP со Otherside ако памтам добро, 2 ПАТИ ! ! Исто така и Pon de floor идеше 2 пати.. Не запамтив од Eric Prydz дали се пушташе нешто... За Tiesto, Buuren и PVD да не зборам, се пушташе, фала богу.. 70% беше Colosseum summer club style... Benny Bennasi ? Иначе НЕ, НЕ МИ СЕ ДОВОЛНИ 3 песни мк, кога ќе видиш какви хитови има и тука... НА ЉУТА РАНА кај е? UBER MAKEDONISHE ? Jungle shadow? Primitive science? Песни глупави? Чудесен свет? Високи штикли? Не викам дека треба да се напне со рок или да се пушта во преголеми дози, ама барем 15ина песни да имаше низ цел грејтест, а не 3-4 рок песни (и тоа миксови нивни) и 2-3 днб и ајде си завршил работа... Ако толку нејкеш рок, днб или метал немора да се буниш, кажувам мое мислење ! Има и таму хитови, што СИТЕ СМЕ ГИ СЛУШАЛЕ! Smoke on the water? We will rock you? Master of puppets? Smells like teen spirit? Are you gonna go my way? Killing in the name of? СИТЕ ги знаат овие песни, ете барем по малку да се избацат ќе има голема разлика кај љубителите на рокот или барем на СЕКАКВА МУЗИКА... иначе спомна за Продиџи така? Епа вака се пушти No Good и тоа срање верзија некоја глупа, само тоа ме израдува пеењето, се пушти и Voodoo people исто така шити верзија некоја, ама пак добра беше, пошо ипак ПРОДИЏИ СЕ ПРОДИЏИ ! Единствено на крајот, Pendulum VS Prodigy - Voodoo People беше ОДЛИЧНА, затоа што дури е и попопуларна од оригиналната верзија, дури и полуд микс и повеќе за откачување.. Секој има право на СВОЕ мислење, а моето е дека треба малку повеќе да се пушта од Рок-от и Днб-то затоа што има и таму МНОГУ хитови, меѓутоа тука како никој тоа да не го респектира... И да, не викајте дека Џајковски бил досаден или незнам што, човекот знае како да направи атмосфера, и секогаш кај него било БУМ ! Како што рече и Juanito Maravilla над мене. Толку од мене, не прајте quote пошо неам намера да се расправам, тоа што некој нејке РОК/РЕГЕ/ДНБ тоа си е негова определба, ама неможе да рече дека НЕМА ХИТОВИ ! ајт
 

marjov

Про
Член од
27 јуни 2011
Мислења
133
Поени од реакции
79
Извини збориме за светски хитови, а ти ако ги споредуваш Prodigy, AC/DC и слично со Цеца, кажи слободно и готово,да не пишуваме више у темава... а иначе, океј бе, зашо да не иде и 1 песна од цеца, ко шо напраи славе, метал,днб и оп Гоце Арноудов... ама немој да споредиш Цеца со РОК ЛЕГЕНДИ, што цел свет ги знае... иди ти у Тексас и кажи му на некој: Hey man you know Цеца?
 
Член од
13 февруари 2010
Мислења
80
Поени од реакции
18
Единствено на крајот, Pendulum VS Prodigy - Voodoo People беше ОДЛИЧНА,
Ne bese ova posledno od prodigy pusteno vecerta, posledno bese OMEN (remix nekoj) :) neli do kraj si ostanal be? ili ne ja znaes omen?
--- надополнето: Oct 11, 2011 4:49 PM ---
A Goce Arnaudov e rock legenda? :)
 

marjov

Про
Член од
27 јуни 2011
Мислења
133
Поени од реакции
79
Ne bese ova posledno od prodigy pusteno vecerta, posledno bese OMEN (remix nekoj) :) neli do kraj si ostanal be? ili ne ja znaes omen?
ТОА БЕШЕ ОМЕН ?!?!?! ТИ ДАЛИ СЕ СЛУШАШ ШТО ЗБОРИШ? зборам за 2рата песна сателајт што ја пушти иначе, доколку не ме разбра... не е рок легенда, затоа траеше 1 минута тоа, како што реков и за цеца јас... Славе пушти 1 мин гоце арноудов и 30 мин рок/метал ако не и поише... ме разбра сега? :) Иначе на крајот ако тоа било омен, најверојтано бил миксот од Noisia, незнам.. пошо тогаш искачавме, а немав душа у себе, пошо у 7 сабајле и ти да станеш, и цел ден да се бафташ натаму наваму и на крај од 9 до скоро 5 на журка да си меѓу 293849 луѓе и ти ќе бидеш ко мене, спиеш и идеш... затоа и не зборам за скроз на крајот, пошо ств бев мртов. Јас го спомнав миксот од Пендулум дека се уби цела публика на него.. што ја докажува мојата теза дека треба поише Продиџи/днб :)
 
Член од
13 февруари 2010
Мислења
80
Поени од реакции
18
ТОА БЕШЕ ОМЕН ?!?!?! ТИ ДАЛИ СЕ СЛУШАШ ШТО ЗБОРИШ? зборам за 2рата песна сателајт што ја пушти иначе, доколку не ме разбра...
Epa decko, Satellite NE BESE POSLEDEN sto pustase na zurkata :) Rekov ja ne si ostanal ti do kraj......
 

marjov

Про
Член од
27 јуни 2011
Мислења
133
Поени од реакции
79
Like I said, бев мртов едвај останав и до тогаш.... не реков јас дека останав ДО САМ КРАЈ, него дека бев скоро цела журка.... уште од 9 бев таму. каква радост омг.. :О а ако сте ме смешале со Riste16 тоа е друга ствар, он рече дека останал до сабајле...
 
Член од
13 февруари 2010
Мислења
80
Поени од реакции
18
Да те поправам дечко, јас бев со Riste16 и бевме ЕДИНСТВЕНИТЕ што седеа од 9 па се до крајот на Greatest hits.
Like I said, бев мртов едвај останав и до тогаш.... не реков јас дека останав ДО САМ КРАЈ, него дека бев скоро цела журка.... уште од 9 бев таму. каква радост омг.. :О
Kako bese ona......na lagata i se kratki nozete :)
Koga za toa ne si ja kazal vistinata, mozam da zamislam za sto se drugo imas izlazano.....
Pozdrav i vo idnina nemoj tolku da si kontroverzen
 

Kajgana Shop

На врв Bottom