Google+

  • Креатор на темата Грејвдигер
  • Време на започнување

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
За сите полнолетни...lol.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Симптоматична беше исклулираната реакција на Закерберг одкако се најави Google +.
Сега се покажа зошто, после F8 и најавениот "Timeline" со сите други новитето Фесјбук постави сосема нови стандарди за користење и функционирање на социјалните медиуми.

Гугл само се обидоа да ги искористат маните на останатите, наместо да се обидат да направат нешто сосема ново. Затоа ја губат битката, фокусот не им е на правење подобар производ за корисникот туку добивање на дел од пазарниот удел.
Најавија дека ќе воведуваат и они некакви промени на гугл +, па ајде да видиме.
Но гледајќи како се движеа работите до сега, мислам дека фејсбук и во нареднава деценија ќе остане лидер во своето поле.
Best of luck to all.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.343
Поени од реакции
7.459
Откако ФБ го направи тикерот, немам некој лезет во користењето на ФБ и се префрлив на Г+, ама па таму од 50тина луѓе со кои сум поврзан само 3-4 се активни :(
А многу подобро е решена приватноста на корисниците.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Откако ФБ го направи тикерот, немам некој лезет во користењето на ФБ и се префрлив на Г+, ама па таму од 50тина луѓе со кои сум поврзан само 3-4 се активни :(
А многу подобро е решена приватноста на корисниците.
Тикерот е тежок секс.
Не можеш да побегнеш од некого ако сакаш.
Јас денеска имам таква ситуација, каде што треба некои луѓе од семејство да ги избегнам...ги ставив на офлајн група на чет, ги тргнав од објави да не гледаат ама џабе. Едно мочане лајкче да турам некаде се гледа :/
Тоа е ултра срање момент.
 

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087
Ве ставив неколкумина у тоа кругојте.Сега треба да ме прифатите или што?
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Ве ставив неколкумина у тоа кругојте.Сега треба да ме прифатите или што?
Ако сакаат, ти ги следиш нив, они ако пуштат нешто доаѓа тоа кај тебе (ако е јавно, пример ако си одбере човекот што го следиш да прати некоја содржина на група членови (пример фамилија, само на фамилијата ќе стига а на другите не) кај тебе нема да се покаже) < дабл заграда иначе :)
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.357
Поени од реакции
4.879
дајте бе адднете ме. Само 2 пријатели иам... Иначе овде оди она, сите во кругче...:pos:
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
-Не е во принципот на пријатели како фејсбук, али не е, барем колку шо гледам 22 000 го имаат Цукерберг додаено, така да не верувам да има лимит :) Ова додавањево е нешто измеѓу follow, add as friend и like на fan pages на Facebook.
Mark Zuckerberg е ВИП на Google+ ти тоа не го знаеш
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Mark Zuckerberg е ВИП на Google+ ти тоа не го знаеш
Не е VIP, туку е Verified Name - тоа значи официјален профил, зашо може секој будала да напраи профил со негово име и презиме :) Исто ко на Twitter.
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
Не е VIP, туку е Verified Name - тоа значи официјален профил, зашо може секој будала да напраи профил со негово име и презиме :) Исто ко на Twitter.
Абе вип е ти тоа не го разбираш како што сум јас вип во дискотека така е и тој:P
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
има ли некоја бројка колку корисници има сега ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom