Game of Thrones

Ф

Флеш

Гостин
Убава беше епизодава,да сетап епизода ЈЕ ,но добро беше содржински и дијалози склопено,сцени ....Дефинитивно убава епизода ..... Втора и оваа досеа беа најдобри,трета катастрофа .
 
Ф

Флеш

Гостин
Даенерис
Интересна епизода.

На Јурон бродовиве "smoke gank" по втор пат прават, никој не ги гледа.:icon_mrgr:
Добар сапрајз момент беше,е тука како одлично го вклопи ја пресвртот и тежината на делот.Иначе добра склопирана смрт. на папагалот(змејот) и Дракарис:) Се разочарав многу само шо немаше време за реакцииите на Санса и Арја за вистината на Џон,кратка сцена .....
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Ок, солидно, имаше пак многу нелогичности ама скоро 5 сабајле касно е малце за да се објаснуваат.

Баш беше чудна епизода како шо кажа trueblue.

Санса алапача најголема.

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.861
Поени од реакции
11.482
Ок, солидно, имаше пак многу нелогичности ама скоро 5 сабајле касно е малце за да се објаснуваат.

Баш беше чудна епизода како шо кажа trueblue.

Санса алапача најголема.

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
Mozese i odma na Varys da mu kazhe, uredu e. :icon_lol:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.830
Поени од реакции
23.045
Мене ми се чини или има шпион у Винтерфел?!
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.614
Поени од реакции
12.411
Само дијалозите меѓу Варис и Тирион вредеа од епизодава. Варис изгледа уште си се држи на неговото од Chaos is a ladder сцената со Беилиш. Другово класика убрзано, а и за Мисандеи мислам никој не го заболе.
Chaos is a ladder е на Бејлиш. Варис од прва сезона кажува дека не е лојален на било кој крал туку на луѓето во Вестерос.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
153
Поени од реакции
33
Нели Лијана беше wight и сите wights се прснаа на делчиња кога NK умре? Како се најде таа на кладата?

BTW веќе го знаеме крајот... Песот ќе го убие планината, Арја ќе ја убие Серси, Дени ќе полуди, Џон ќе е крал и то.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.093
Поени од реакции
9.009
Другово класика убрзано, а и за Мисандеи мислам никој не го заболе.
Дури ни Grey Worm не го заболе. :icon_lol:[DOUBLEPOST=1557126257][/DOUBLEPOST]
Нели Лијана беше wight и сите wights се прснаа на делчиња кога NK умре? Како се најде таа на кладата?

BTW веќе го знаеме крајот... Песот ќе го убие планината, Арја ќе ја убие Серси, Дени ќе полуди, Џон ќе е крал и то.
Lady Mormont беше тоа.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Фак, ми се зема здивот, паничен напад добив.
Мисандеиијијијијијииииии
https://streamable.com/8xrlh

Арја класична жена.

И едвај го чекам времето кога во филмовите и сериите вакви кадри (линкот долу) нема да бидат само <1% од содржината.
https://streamable.com/qhoad
Има некој технички назив за ова?
Релативно долг кадар со реалистични камера мувментс кои те внесуваат максимално во дејството... ? :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom