Game of Thrones

Vori

Шејтан на Махалата
Член од
23 март 2009
Мислења
6.831
Поени од реакции
5.539
Убава беше епизодава,да сетап епизода ЈЕ ,но добро беше содржински и дијалози склопено,сцени ....Дефинитивно убава епизода ..... Втора и оваа досеа беа најдобри,трета катастрофа .
 

Vori

Шејтан на Махалата
Член од
23 март 2009
Мислења
6.831
Поени од реакции
5.539
Даенерис
Интересна епизода.

На Јурон бродовиве "smoke gank" по втор пат прават, никој не ги гледа.:icon_mrgr:
Добар сапрајз момент беше,е тука како одлично го вклопи ја пресвртот и тежината на делот.Иначе добра склопирана смрт. на папагалот(змејот) и Дракарис:) Се разочарав многу само шо немаше време за реакцииите на Санса и Арја за вистината на Џон,кратка сцена .....
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
13.226
Поени од реакции
29.487
Ок, солидно, имаше пак многу нелогичности ама скоро 5 сабајле касно е малце за да се објаснуваат.

Баш беше чудна епизода како шо кажа trueblue.

Санса алапача најголема.

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
9.930
Поени од реакции
10.738
Ок, солидно, имаше пак многу нелогичности ама скоро 5 сабајле касно е малце за да се објаснуваат.

Баш беше чудна епизода како шо кажа trueblue.

Санса алапача најголема.

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
Mozese i odma na Varys da mu kazhe, uredu e. :icon_lol:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
11.845
Поени од реакции
15.318
Мене ми се чини или има шпион у Винтерфел?!
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
3.986
Поени од реакции
10.920
Само дијалозите меѓу Варис и Тирион вредеа од епизодава. Варис изгледа уште си се држи на неговото од Chaos is a ladder сцената со Беилиш. Другово класика убрзано, а и за Мисандеи мислам никој не го заболе.
Chaos is a ladder е на Бејлиш. Варис од прва сезона кажува дека не е лојален на било кој крал туку на луѓето во Вестерос.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
152
Поени од реакции
30
Нели Лијана беше wight и сите wights се прснаа на делчиња кога NK умре? Како се најде таа на кладата?

BTW веќе го знаеме крајот... Песот ќе го убие планината, Арја ќе ја убие Серси, Дени ќе полуди, Џон ќе е крал и то.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
4.561
Поени од реакции
7.756
Другово класика убрзано, а и за Мисандеи мислам никој не го заболе.
Дури ни Grey Worm не го заболе. :icon_lol:[DOUBLEPOST=1557126257][/DOUBLEPOST]
Нели Лијана беше wight и сите wights се прснаа на делчиња кога NK умре? Како се најде таа на кладата?

BTW веќе го знаеме крајот... Песот ќе го убие планината, Арја ќе ја убие Серси, Дени ќе полуди, Џон ќе е крал и то.
Lady Mormont беше тоа.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
13.877
Поени од реакции
21.721
Фак, ми се зема здивот, паничен напад добив.
Мисандеиијијијијијииииии
https://streamable.com/8xrlh

Арја класична жена.

И едвај го чекам времето кога во филмовите и сериите вакви кадри (линкот долу) нема да бидат само <1% од содржината.
https://streamable.com/qhoad
Има некој технички назив за ова?
Релативно долг кадар со реалистични камера мувментс кои те внесуваат максимално во дејството... ? :D
 
На врв Bottom