Game of Thrones

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.581
Поени од реакции
13.214
-Оган не го гори...
-Си викаш мадафакинг ненадеблив е типов, едвај чекам да се открие нешто повеќе за него...
-Умира по 10 минути од ноже.

Џон Сноу, принцот кој беше ветен, си трчкареше низ епизодата рандом.
Сите битни глумци преживеаа, фан сервис контињус.
Серсеи испадна the main villain, не Night King. Факинг Серсеи.
8 сезони ја чекавме зимската ноќ која требаше да трае 200 години, на крај дојде и замина во 1 епизода.
Факинг тронот сепак бил битен, не prophecies, ravens, богови итн.
Сега ќе си крцкаме до крај додека го пуштаат феминизмот на најјако.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Папау, епизодиште.
Многу темници, tho.
Браааааааат се тепаш против леорик со супер крипови од сите страни и неговото улти има рифрешер или мал кулдаун изглеа, и важи за сите супер крипови (вклучувајќи ги и твоите), за него не важи пошо и онака им 5 батерфлаја и 5 харт оф тараски и не умира, оди па тепај.
Ама затоа скок пук, дроп кеч пук. ПАПАУ.
 
Последно уредено:
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Толку важност и се даваше на Најт Кинг за на крај да умре од факинг Арја Старк но пазете тој блејд тој нож е многу важен низ целава серија I wonder why ?!?!?!
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Епизода по мерка како на хејтерите, така и на фанатиците на шоуто.
Имаше и ваква теорија за исходот, не знам од кој член конкретно, но имаше.
Сега сигурно дека кај секого очекувањата се различни и психологијата на секој е друга, па затоа не е ништо чудно да имаш огромни очекувања (разочарувања) или мали очекувања (неизвестност и шок) од исходот на епизодава.
Имаше нелогичности, имаше непотребни работи, имаше јаки сцени, така било, така ќе биде. Мене ме интересира дечките што потполно ја деградираат епизодава, што за сметаа за категоричен фејл, како замислувале дека ќе се одвива, што очекувале и т.н.?:)
Не сум сигурен дека ќе има нешто повеќе за беливе мранзулци, за тоа како настанале и како се развивале, т.е. целата нивна филозофија на постоење и цел. Можеби си оставаат материјал за друга серија, поврзана со ГОТ.
Добив чувство дека Брен го знаеше секој момент, што и како ќе се случи и затоа така спокојно си седеше. Дечкото како да си игра шах со ликовите.
 

kelaviot

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
10 мај 2010
Мислења
530
Поени од реакции
318
Glen sea tolku cekavme I da kraj holivudsko scenario,aj ke prostime po kojznae koj pat,inace OK bese bitkata,trebase normalno use nekoj da poebat ,ova kako walking dead izleze,zombite u vtor plan,trebase poise da mu dadat na tezina na doticniot,ali pa ke kazam,prostuvam po kojznae koj pat

Sent from my HTC U Play using Tapatalk
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.493
Поени од реакции
6.119
Глупо беше Арја која играше криенка со 5 вокери претходно им се прикрадува на цела војска мртви на чело со Најт Кингот и го убива додека Брен варга чавки цела епизода. И што прави Брен уствари за да го сопре Најт Кинг знаејќи дека доаѓа по него, си го чека кур го боли.
Пола епизода во темното ништо не се виде, д најт ис дарк енд фул оф терор. :D
Освен Џора, Берик, Ед и Мелисандра умре некој друг? За Сем не сум сигурен.

Беше напнато, особено на почеток но ништо посебно епизодава.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.849
Поени од реакции
11.477
Глупо беше Арја која играше криенка со 5 вокери претходно им се прикрадува на цела војска мртви на чело со Најт Кингот и го убива додека Брен варга чавки цела епизода. И што прави Брен уствари за да го сопре Најт Кинг знаејќи дека доаѓа по него, си го чека кур го боли.
Пола епизода во темното ништо не се виде, д најт ис дарк енд фул оф терор. :D
Освен Џора, Берик, Ед и Мелисандра умре некој друг? За Сем не сум сигурен.

Беше напнато, особено на почеток но ништо посебно епизодава.
Theon i Lyanna Mormont. Herojska smrt imaa i i dvajcata, kako i Jorah i Beric.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.125
Поени од реакции
25.516
Факинг тронот сепак бил битен, не prophecies, ravens, богови итн.
Секогаш тронот е најбитен, се друго е фолклор.

Ама не мораше да биде толку глупо, и можеше змејовите да бидат повеќе змејови, помалце дронови.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Јас може најмногу сум ја бранел серијата тука, ама исходот од епизодава ми е тотално разочарување.
Епизодата како епизода, битките, акцијата, се тоа си беше одлично, речиси совршено направено. Мене не ми сметаше темницата, глупо ќе ми беше да осветлеле ептен сред ноќ.
Ама ниедна стварно значајна смрт немаше, да умре лик чија смрт стварно нешто би променила. Ниедна смрт не ме погоди.
Друго, ВВ и Најт Кинг уште од прва епизода ги најавуваат како неизбежен крај, за вака да заврши се. Испаѓа дека можеше и без нив да помине цела серија. Останува да се надевам дека сепак ќе има некаков твист, или дека ќе дадат некое добро објаснување затоа што вака испаѓа дека целта на Најт Кинг беше само да го убие Бран, што е тотален булшит.
И сега ќе се фокусираат на Денерис против Серсеи, и Џон што ќе направи со неговата тајна. Глупо би било на Џон одеднаш да му стане битен тронот, а бар мене никакво значење ми нема тоа кој ќе седи на тронот на крај. Ај да немало никој до сега, па да чекаме конечно да седне некој. Имавме веќе четири владетели, не знам зошто петтиот би ни бил посебен.

Едно објаснување ми е со Мартин да се договориле они во насока на животот да ја тераат серијата, а он да се фокусира на смртта во последната книга.
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.658
Најјакото нешто во серијата беше војската на Дотраки кога истрча напред со огнот, тогаш имав а и верувам сите имавме огромни емоции. Но после тоа серијата доживеа огромен фејл, едноставно се издиши, но не ме ни чуди бидејќи е тоталел rip-off на Lord of the Rings, дури и самиот автор признава дека идејата за GoT серијата ја добил од LOTR. Трилогија од 2001 година која што може да им држи лекции на GoT и сите идни серии од ваков тип. LOTR - Return of the King, Battle for Minas Tirith е најдоброто нешто што се случило во филмската индустрија, prove me wrong.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom