Game of Thrones

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
здраво на сите одамна се спремам да ја гледам серијава ама се нешто ми искрснува ги спуштам моментално сезона по сезона дали ке вреди да се гледа или губење на време или според вкус ?? баш сум љубител на вакви средновековни приказни. некој да ме посоветува со нешто
До каде си ? :) Јас S02E05 и топло ја препорачувам на сите.
Обемна е доста приказната и се уште може да се шири, а верувам и повеќе од 9 сезони ќе има.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
До каде си ? :) Јас S02E05 и топло ја препорачувам на сите.
Обемна е доста приказната и се уште може да се шири, а верувам и повеќе од 9 сезони ќе има.
Vo april pochnuva poslednata sezona ( 8ma )
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Vo april pochnuva poslednata sezona ( 8ma )
Да, видов трајлер.
Него, знае ли некој во Дубровник (нели снимани беа епизоди) дали има продавници поврзани со ГОТ да се купи по нешто :)
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.555
Поени од реакции
52.347
Да, видов трајлер.
Него, знае ли некој во Дубровник (нели снимани беа епизоди) дали има продавници поврзани со ГОТ да се купи по нешто :)
Има продавници, има и тури за да те шетаат на локации кај што се снима. Ама и прилично скапо е.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Да, видов трајлер.
Него, знае ли некој во Дубровник (нели снимани беа епизоди) дали има продавници поврзани со ГОТ да се купи по нешто :)
Ima da, prejaka turistichka atrakcija imaat napraveno od toa, ama cenite na suveniri se.. eden obichen bedz po 30-40 evra, repliki na jajcata od Deneris po 150-200 evra. :)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Да, видов трајлер.
Него, знае ли некој во Дубровник (нели снимани беа епизоди) дали има продавници поврзани со ГОТ да се купи по нешто :)
Јас лани купив од продавница привезоци, маици и тн. Не е специјализирана за ГОТ, туку обична продавничка што продава маици и други работи за ГОТ.
Во Стариот град се наоѓаше продавничката, а тоа што го купив ме фати прилично скапо.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
До каде си ? :) Јас S02E05 и топло ја препорачувам на сите.
Обемна е доста приказната и се уште може да се шири, а верувам и повеќе од 9 сезони ќе има.
imav nekoj ne predvideni raboti ne ni pocnav da ja gledam
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Ајде бе едвај чекам...ќе ги крадам епизодите порано...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom