Game of Thrones

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.561
Поени од реакции
52.356
Нека стават лајк сите што му се деревте на Рикон да трча цик - цак, а не не слушна...

П.С Јас сум еден од тие што не ја гледале ГоТ од почеток (почнав од 5-та), така да после последнава епизода од оваа сезона почнувам од прва (спремни се 160 гига за гледање)
Сакаш да кажеш дека ги немаш гледано првите четири сезони?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Да ја гледаш само последнава епизода од ГОТ без да ги гледаш другите е како да искочиш на раскрсница на Партизанска со превез на очи и да очекуваш да се снајдеш во хаосот:icon_mrgr:
 

Sapphire

Persona non grata
Член од
30 јануари 2011
Мислења
935
Поени од реакции
1.559
:cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc:

Не постои коментар што достојно ќе ја опиши епизодава, дефинитивно најдобрата во цела серија воопшто.
Срцето ми застанваше на секоја секунда, не знам како не ме стрефи удар.. Солзи пролеав за цело столетие.

КИНГ ЏОН! :cuc:
Ако некој заслужува да носи титула крал од сите ликови во серијава тоа е Џон..
Ненадминлива храброст, моментот кога застана сам пред коњаниците на Болтон беше најмоќното нешто што сум го видела до сега..



Овој момент - ежење :vozbud:

Да не беше Санса да го повика Бејлиш ќе беше пропаст, но мислам дека всушност сега Старкови добија уште пожесток непријател од Ремзи, Литлфингр нема така да го остави Винтерфел на Старкови.. Сигурно во план му е да се ожени со Санса и да ја убие како што направи со Лајза Ерин а во меѓувреме да му го скрои и крајот на Џон, но дали ќе му оди според планот ќе видиме..
Мислам дека пеколот на Старкови допрв почнува, а искрено имам и мала надеж дека уствари Санса го има овој план, да се ослободи од Литлфингр и да остани сама господарка на северот но не и стигаат силите а ни паметот до таму засега..

Што биде нека биде само Џон да остане жив, пред оваа епизода имав онакво meh чувство како рандом добар лик ама после оваа епизода стекнав огромна почит кон него.. :bravobe:
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.632
Поени од реакции
14.429
Види го овој од 5та сезона почнал да гледа, изгледал две сезони и сеа ќе ги гледа првите четири. :ROFLMAO:
Јбг, почнав од 5-та. Али тоа што го научив и го знам за серијата треба да го изгледам од прва :)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.179
Поени од реакции
107.761
Јбг, почнав од 5-та. Али тоа што го научив и го знам за серијата треба да го изгледам од прва :)
Стелт брат, не може серијата да ти е јасна ако си почнал од 5-та сезона да гледаш. Премногу е заплеткана и премногу ликови и дешавки има... Не знам зошто си губел време да гледаш од 5-та сезона, чим си видел дека ти е ок требало од прва да почнеш.
 
Член од
8 јули 2011
Мислења
107
Поени од реакции
62
Нека стават лајк сите што му се деревте на Рикон да трча цик - цак, а не не слушна...

П.С Јас сум еден од тие што не ја гледале ГоТ од почеток (почнав од 5-та), така да после последнава епизода од оваа сезона почнувам од прва (спремни се 160 гига за гледање)
Мислам дека си единствен што ја почнал од 5та сезона.
Па не е ова Prison break бе човек. Одма почнувај од s01e01.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Пошто синоќа ме еба стримот максимално и пола јаки сцени ги испуштив сега ќе си ја изгледам на раат со убава резолуција.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.576
Поени од реакции
62.635
Секоја чест за епизодава...

Мислев дека битката на ѕидот не може да ја надмине некоја друга битка, али, еве, прекрасен демант. И кадри, и масовност, и квалитет, и битка. Има некои елементи што се тешки за да ги голтнеш како логика, како на пример трчањето право на Рикон, ама како што викаат сите, имаш змејови во серија, ти пречи трчањето на Рикон.

Преголема симболика има во сцената со Ремзи и кучињата, затоа што таа симболика ја гледаме и денес. Имаш луѓе кои ти се верни цел живот, и штом малку ги турнеш, ке се свртат против тебе, иако си ги хранел цел живот.

Пак ке кажам, феноменална епизода.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.123
Поени од реакции
8.912
Очекувано дејство и расплет на битката и иако имаше малку премногу крв и напорни сцени за мојот вкус сепак мора да се каже дека ова е ремек дело на филмската уметност. Маестрално изработена беше битката.

Сличен впечаток имам и за настаните во Мерин.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не дека не знаевме ама после епизодава кој ќе каже дека ГОТ е преценето срање, го прави тоа од инат и ништо друго. Сте опфатиле се денес гледам, тоа е тоа, епизодава 2-3 пати треба да се изгледа за да се обрне убаво внимание на деталите зошто сите сме биле напети како да гледаме утакмица :D
Даенерис веќе иритира, или ќе дојде со змејот и ќе запали некого (100 пати видено) или ќе пороби некој град, ова со Јара е добар почеток, да видиме малце некој нормален сојуз нејзин, не само со некои дилер4иња на робови.
 
D

Darko_ufo

Гостин
Која е иронијата, еден ''џин'' направи Hold The Door а другиот ЏИН направи Brake The Door, и двајцата завршија исто (како херои :P)
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.632
Поени од реакции
14.429
Не дека не знаевме ама после епизодава кој ќе каже дека ГОТ е преценето срање, го прави тоа од инат и ништо друго. Сте опфатиле се денес гледам, тоа е тоа, епизодава 2-3 пати треба да се изгледа за да се обрне убаво внимание на деталите зошто сите сме биле напети како да гледаме утакмица :D
Даенерис веќе иритира, или ќе дојде со змејот и ќе запали некого (100 пати видено) или ќе пороби некој град, ова со Јара е добар почеток, да видиме малце некој нормален сојуз нејзин, не само со некои дилер4иња на робови.
Мислам дека со Јара ќе имаат нешто повеќе од сојуз :)))
 

Блаугранец!

mes que un club!
Член од
28 август 2009
Мислења
785
Поени од реакции
176
И замислете на крај да излезе дека Рикон, не бил уствари Рикон. You know.. many faces god and stuff ..

Се некако ме влече дека ова со many faces god, ќе биде некој што најмалку ќе очекуваме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom