Game of Thrones

Член од
14 април 2012
Мислења
24.132
Поени од реакции
37.372
Кој ке ми најде HD слика од змејот над водата, частам Пиво.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
8.787
Поени од реакции
9.440
Џејми треба да исполни пророштво, не верувам дека е мртов. Инаку повторно добра епизода, без многу филери. Глупачава гледа 5 метра стрела фучи на 20 сантима и упорно го мести змејот да се натрти пред Брон. Да беше еден од помалите змејови ќе отидеше јабана. Џабе змеј кога нема во лејката, да беше некој способен со 3 змеја досега ќе завршеше серијата 5 пати.
Кое пророштво, не ми текнува?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
12.994
Поени од реакции
7.594
Кое пророштво, не ми текнува?
Мислам дека е нешто околу убивање на сестра му или нешо така.
Не сум сигурен ама пророштвото е поише као теорија не директно поврзана со џејми, недефинирано е.
Само луѓе мислат дека за него се збори.
 
Член од
26 февруари 2017
Мислења
11
Поени од реакции
9
За да имавме full GoT experience требаше Drogon да си умре . А Калисиво со скршена нога да се довлечка до Dragonstone.Чисто колку Калисиво да се приземји со тоа нејзиното I m born to rule the seven kingdoms
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.182
Поени од реакции
3.607
Очекувам после 7 сезони собирање војска,просеравање со три змеја, лигавење со rightful heir to the iron throne,Мајкава на змејчињава да си умре од некоја шупачка и многу рандом смрт.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
12.994
Поени од реакции
7.594
За да имавме full GoT experience требаше Drogon да си умре . А Калисиво со скршена нога да се довлечка до Dragonstone.Чисто колку Калисиво да се приземји со тоа нејзиното I m born to rule the seven kingdoms
Реално.
Очекувам после 7 сезони собирање војска,просеравање со три змеја, лигавење со rightful heir to the iron throne,Мајкава на змејчињава да си умре од некоја шупачка и многу рандом смрт.
Ја мислам дека Мартин можда нема ни идеја баш како ќе заврши серијава.
 
P

PewDiePie

Гостин
Џејми будала како тргна накај Калисито со толкави јајца ? Ова и Брон кога се утепа од смеење на Дикон :pos:


Шо велите за ова :D
Сум видел 500 вакви екс ју теории со поделба на кралствата и Македонија им е најголем зицер за Дорн,најјужно сме,заедно сме ама посебни со посебен јазик и не сме баш уклучени и во тек со срањата од кингслендинг,убави луѓе со темна коса и очи,сонцето ни е знаме итн итн....:cool:
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
28.046
Поени од реакции
33.444
Мислам дека е нешто околу убивање на сестра му или нешо така.
Не сум сигурен ама пророштвото е поише као теорија не директно поврзана со џејми, недефинирано е.
Само луѓе мислат дека за него се збори.
Пред некоја сезона го имаше пророштвото според кое, помлад брат (валонкар на валиријски) ќе ја убие. Она мислеше дека Тирион е тоа, а у ствари и двајцата и се помлади браќа. А може да биде и било кој што е помлад брат, не мора да е нејзин помлад брат.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
17.455
Поени од реакции
27.228
Очекувам после 7 сезони собирање војска,просеравање со три змеја, лигавење со rightful heir to the iron throne,Мајкава на змејчињава да си умре од некоја шупачка и многу рандом смрт.
Toa kurcenje go nauci od maz i.
Okej ke e i ona taka da otide.

Bron mvp. Na kraj on pak go spasi Jamie.
Predobra epizoda, taa klasicna got napnatost da ne mrdam ja imase. Drogon posteno gazese i celo cgi so nego bese ogin!

I amante so bran, za nego sestrite i drugarkata mu se ko tocka na tolkav timeline, ne e kao se kurci tuku mu nemaat tolku sitni stvari znacenje.

Kapa dole za epizodata.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
28.046
Поени од реакции
33.444
Bron mvp. Na kraj on pak go spasi Jamie.
Predobra epizoda, taa klasicna got napnatost da ne mrdam ja imase. Drogon posteno gazese i celo cgi so nego bese ogin!

.
Уште Серси да ја спаси и ќе си ги комплетира Ланистерите.[DOUBLEPOST=1502141108][/DOUBLEPOST]
Исто ми беше јако и комичноста на Сер Давос. Драпаџија тежок испадна :D
Го научил тоа од Станис. (ако збориш за тоа кога изиграваше грамар наци)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
26 јануари 2009
Мислења
6.170
Поени од реакции
3.606
Јас епизодава(а богами и цела сезона) имав чуство ко Јунајтед да ми игра финале ЛШ.

Инаку оваа беше цела Ланистерска војска? Некако многу помалку беа за разлика од кога стигнаа пред Хајгарден.
 
На врв Bottom