Game of Thrones

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.286
Инаку оваа беше цела Ланистерска војска? Некако многу помалку беа за разлика од кога стигнаа пред Хајгарден.
Tko šta zna, nitko ništa ne zna. Krhko je znanje
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Исто ми беше јако и комичноста на Сер Давос. Драпаџија тежок испадна :D
Да, да, го зезе Џон за Денерис и некако како некој стар манијак се мота околу Мисанде
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Пред некоја сезона го имаше пророштвото според кое, помлад брат (валонкар на валиријски) ќе ја убие. Она мислеше дека Тирион е тоа, а у ствари и двајцата и се помлади браќа. А може да биде и било кој што е помлад брат, не мора да е нејзин помлад брат.
А не мора ни да е баш брат, може само да личи на брат.
 
E

Epsilon

Гостин
jas mislam deka pravilno postapi daeneris, dosta e od tie clever plans od strana na Tirion, a posle ona sto go vidov siguren sum deka ne mu e seedno za semejstvoto... i mi bese eden od poomilenite likovi, ama mislam deka na krajot ako prodolzi onaka, kje bide kaznet od strana na Daeneris.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.286
Последно уредено:

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.606
Поени од реакции
12.390
Шо велите за ова :D
Мислам дека лакот за нокти ти е перфектен за во администрација.

Иначе Брон the Dragonborn, ми делува како да е ставен во серијава за СЛУЧАЈНО некогаш ако се направи игра за ГоТ, тој да биде ликот преку кој играш.

Испоуби медивал шпонови кога одеа кај Лајза. Направи монстер кил со една стрела. Стана Мијалков во Кингс Лендинг. Доби замок и титула, за сеа да убива змеј.

Јбг, сакам Брон да седне на тронот. Барем интересно ќе напраи, 100% ќе го врати Prima Nocta како правило :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom