Game of Thrones

Член од
14 април 2012
Мислења
31.667
Поени од реакции
63.030
Па може беа зацврстени во земјата бе, шо се чудите, варварски штрафови :D. @Darko_ufo не ми беше тапа, поставувам некои логични прашања.

@Коловрт држи вода твоево.
Заборави дека кажа дека веќе била во таа просторија неколку пати?
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
И како Денерис знаеше дека тие тањирите со оганот не се фиксирани со штрафови, освен ако не било се веќе договорено со таа другата вдовица, што донекаде ќе објасни како се лесно се запали (ако била однапред спремена саботажа)

Daenerys Targaryen

Titles:
Daenerys of House Targaryen, the First of Her Name
Queen of Meereen
Queen of the Andals, the Rhoynar and the First Men (claimant)
Lady Regnant of the Seven Kingdoms (claimant)
Protector of the Realm (claimant)
Khaleesi of the Great Grass Sea
Breaker of Chains
Mother of Dragons

Also known as:
Daenerys Stormborn
Dany
The Unburnt
Mhysa
The Queen Across the Sea
The Silver Queen
The Dragon Queen

Шо не ти е јасно? :D
 

Sapphire

Persona non grata
Член од
30 јануари 2011
Мислења
935
Поени од реакции
1.559
Епизодата :cuc:
Солзи пуштив на обединувањето на Старкови.. мислам искрено кој не :place:
Ви реков да не ми ја плукате Калисито, знае што прави.. Имам безрезервна доверба во неа..Одлично испланирано, самата кажа дека била неколку пати во храмот преку визиите и нормално дека и е истражен терен па знаела како да го спроведи планот..
Дотраките не се лесно скротлив народ, и да решат да ја следат во нејзините походи се сомневам како би можела да ги обузда да не дојдат до судир со нејзините други освоени народи..
Тирион купува време, нормално дека не планира да игра спроти нејзините правила..Се ослонувам на неговата дипломатија и со затворени очи (y)

Писмото на Ремзи беше баш Ремзи стајл не знам што не ви се допадна, сигурно не очекувавте од лудак како него да користи културен и учтив речник, скроз на место му беше се па и црниот хумор.. Си има стил човекот.. Моментално нај омразено-обожуван лик ми е ама сепак го чекам денот кога ќе го скинат.. Имам некое чувство дека или Санса или Тион ќе му пресудат за време на војната..

Епизода без Арја, затоа ми беше помалку напнато, едноставно измачување ми е нејзината приказна сега за сега, знам дека понатаму ќе ескалира..

Моментот кој го чекавме Мелисандре потврди дека Џон е Ветениот Принц, наредната епизода очекуваме уште едно расветлување на неговата приказна..

Добри сојузи се склопија, но опасни, многу опасни..
Литлфингр моментално ми е лик што жеднеам да го одгатнам, цела серија човекот игра задкулисни и како што кажа некој погоре и сто пати да ги вратам сцените пак нема да ми е јасно што планира.. Досега нема никаков хинт ама имам чувство дека има некоја ептен јака позадина, има интересни теории на нет и сигурна сум дека ќе биде жестоко..

Во Кингс лендинг бурата е на прагот, вери ексајтед за борбата со врапците..
Марџери нема да има walk of atonement нажалост..

Крвта ми замрзна од сцената со Бран во 5тата епизода, моментално најомилена приказна :vozbud:
 
E

Epsilon

Гостин
Ремзи нема што да изиграва интелектуалец, па ни советниците не се дразнуваат да го советуваат дека не е во ред на таков сељачки начин да го пишува писмото, Ремзи пали гаси, а се друго е фигуративно во Винтерфел.

А и искрен беше околу напишаното во писмото.



Интересен лик, во секој случај,ама ќе му дојди крајот.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Се сеќавате дека лани се сретнаа Бејлиш и Олена и договорија соработка, можеби нивните денешни потези се поврзани со тоа.

Sent from my SM-G357FZ using Tapatalk
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.702
Поени од реакции
27.645
Khaleesi powah!
Kneel before her!
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.022
Поени од реакции
34.630
Се сеќавате дека лани се сретнаа Бејлиш и Олена и договорија соработка, можеби нивните денешни потези се поврзани со тоа.

Sent from my SM-G357FZ using Tapatalk
Абе тој со кого сѐ не се сретна и со кого сѐ не договори соработка...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.510
Поени од реакции
79.665
Таман си е писмото, не прдете многу.

Туку мене други две работи ми сметаа, како тоа Теон, таков пропаднат, измрзнат сам низ непријателска територија стигна до брегот, најде брод што ќе го однесе до дома.

И како Денерис знаеше дека тие тањирите со оганот не се фиксирани со штрафови, освен ако не било се веќе договорено со таа другата вдовица, што донекаде ќе објасни како се лесно се запали (ако била однапред спремена саботажа)
Полна е серијава со вакви моменти. Се надевам дека ќе имам време и желба и наскоро ќе постирам вакви нелогичности од серијава.[DOUBLEPOST=1463475478][/DOUBLEPOST]
E de be covek pa bila Dotraki valjda znae koj stil na "arhitektura i vnatresen enterier go imaat" plus klucna scena vi pokazaa kako vika deka ima plan i deka moze da i veruva na vdovicata. Normalno deka se bese isplanirano ili pak tapa vi bese, ili vi falat knigite za ova?
Абе не заебавај, тука пун курац калови, коови (крвородници), Дотраки миљон и овие двајца од надвор им ги затворија портите. Така ничим неометани.
 
Последно уредено:
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862

Потврдено дека едниот меч во ToJ сцената бил Dawn.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom