Game of Thrones

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Нормално, пошто е мала, ситна и незабележителна лесно ќе се протнеше во замокот, ќе ги исколеше сите и ќе си заминеше со Санса. А на излегување, замокот ќе експлодираше.
Мајкл Беј стајл!
pfff...

Capture.PNG

(Не можам да го најдам гифот)
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.143
Поени од реакции
23.248
Мене ептен ми падна чудно зошто воопшто не се приклучија во војната против Болтонови, белким останале ако не пола од армијата шо ја имаше Роб, барем 1/3.
Имаат снег за чистење од дворовите, не ќе си вадат очи за некој трет. :D
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.380
Поени од реакции
7.304
Калиси оваа сезона е толку досадна патетика .
 
Член од
13 март 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
1.989
А некој да објасни за Арја? Кога го виде телото нејзино. what the? не разбрав
 

Sapphire

Persona non grata
Член од
30 јануари 2011
Мислења
935
Поени од реакции
1.559
Јас мислам дека му ја сече ногата пошто нели она му крвареше за да не добие гангрена оти некако не ми изгледа мечот многу навкосо за да му го пресечи вратот а да го пресечи по телото не можи пошто оклоп носи :) (just looking on the bright side не ме напаѓајте :D)

Ја изгледав уште неколку пати сцената со Џон да најдам некоја дупка во плотот која можеби ќе даде мала надеж дека ќе преживее ама јок (n)
Луѓе јас во депресија паднав а за вас не знам :nesumjas:
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Станис си го доби заслуженото. После толку глупости што направи мислам дека беше неизбежно.

Серси исто така, кучката можеби требаше и полошо да ја снајде. Ама ебозовна е богати, и добри цицки има. Арја конечно да ја видиме да убие некој од листата после 5 сезони бегање и на крај ослепе, WTF!

Теон Грејџој конечно се разбуди од зимскиот сон, ќе видиме следната сезона што ќе направи.

Мелисандра се надевам ќе гори на дрво исто како ќерка му на Станис.

Калисито по дифолт појма нема што прави, змејот не ја ебе два посто. А овие дотракиве од кај се појавија? Можеби ќе и се придружат повторно, а не е чудно ни да ја кркнат.

Зошто побогу мораше Џон Сноу? Беше еден од најдобрите ликови и ветуваше многу, мислев дека до крај ќе тера и можеби ќе има некоја важна улога во борбата за Тронот, а сега испадна друго. Ах Мартине што копиле си ти мамицата твоја. Има ликови кои далеку повеќе заслужуваат такво нешто отколку Џон Сноу, барем да го оставеше да загине како што заслужува, во некоја борба или слично а не вака како куче.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Wait, wait, wait!

Дури сеа ти го приметив никот. Rigel fooking Kent, is that you?
Се враќаш на форумов на ист ден коа е „убиен“ Џон?
Џон ќе се врати истотака, theory confirmed!
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.380
Поени од реакции
7.304
Нека го активираат Брен Старк , порасна детево.[DOUBLEPOST=1434411958][/DOUBLEPOST]
Wait, wait, wait!

Дури сеа ти го приметив никот. Rigel fooking Kent, is that you?
Се враќаш на форумов на ист ден коа е „убиен“ Џон?
Џон ќе се врати истотака, theory confirmed!
Џон беше убиен , ај нека воскресне . :D
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Може ќе кастираат друг актер за Брен следната сезона.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.238
Поени од реакции
27.574
Може ќе кастираат друг актер за Брен следната сезона.
Зошто бе?
Брилијантните Д&Д ќе смислат решение. На пример му зараснале штаки на нозете од тоа дрвото и сеа е повисок.
Bran is Groot.
Леџит.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.380
Поени од реакции
7.304
Јас мислам дека му ја сече ногата пошто нели она му крвареше за да не добие гангрена оти некако не ми изгледа мечот многу навкосо за да му го пресечи вратот а да го пресечи по телото не можи пошто оклоп носи :) (just looking on the bright side не ме напаѓајте :D)

Ја изгледав уште неколку пати сцената со Џон да најдам некоја дупка во плотот која можеби ќе даде мала надеж дека ќе преживее ама јок (n)
Луѓе јас во депресија паднав а за вас не знам :nesumjas:

Во право си , не кажаа директно како му ја сече главата . Којзнае што смислила Бриен .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom