Game of Thrones

Член од
24 октомври 2013
Мислења
9.448
Поени од реакции
15.561
Мене би ми требало деценија да напишам нова одлична книга, а притоа да ги имам искуствата и афинитетите на Мартин и нормално, да ги избришам (т.е. “убијам“).....пола стари главни ликови. Ова испадна борба да преживее кралот/кралицата, а не да стигне до тронот, што е многу поразлично од она да опстои и победи.

Но штета. Без Станис (освен ако некако не се спаси, а можноста тоа да се случи е мала) и без Џон нема да биде толку интересно.....и мислам дека ќе заврши релативно среќно. По сите тие убиства Таргериен ќе се вратат на власт. Како да имало некоја црна дупка во нивното владеење, ништо повеќе и ништо помалку. И нормално некој ќе улета со капитална инвестиција и Денерис ќе има син и тој ќе владее...барем такво е моето размислување.

Крајот на сезонава доволно ќе биде негативно критикуван и затоа ќе се воздржам од дополнителна критика.
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.906
Поени од реакции
827
se izmetkaja se izburickaja prikaznava voopsto nema nekoj normalen tek kaj ednive i umrenite gi oziveeja a drugite gi istrebija do posleden ,od site prikazni vo serijava dzon bese najinteresen lik samata misterija vlecese site pravevme konspiracii koi se negovite roditeli dali ned navistina e negov tatko ili dzon e sin na sestrata na ned i seto toa ovaj martin ili produkcentite go unistija bezveze a i mn glupo ispadna pa onoj alister poarno da ne gi pustese da pominat ,sea ke si stanam fan na wolkerite da daj gospot se da ispomrznat i eden da ne prezivee site zombi da stanat
 
Член од
24 март 2010
Мислења
13.456
Поени од реакции
20.207
Џон премногу пати ги прекрши правилата на братството и премногу пати ги пушти низ вода своите, за да не јаде нож. Таман си беше тој дел, логична последица на постапките.

Само, премногу ликови потрошија сезонава, а нови не ставија во игра. Ме интересира што ќе прават догодина. Сите ги испокршија и потрошија. Нема ниту еден во полна снага.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.278
Поени од реакции
7.500
После се што сменија од книгите, одлучија за Џон да се држат до изворниот материјал. Well fuck!

Сериозно, ми снемува причини да продолжам да ја гледам серијава. Ваљда Арија и Тирион, од кои Арија doesn't look so well now. Серијалов како парабола - се лансираше, вивна, и сега доживува free fall

Не знам шта речи.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.180
Поени од реакции
30.768
Aбе мож чоекот е мртов, али не и ликот пример например.....шо знајш шо смислило то старото Мартинче.
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
сепак влева надеж враќањто на Мелисандре во замокот.. if you know what I mean..

како и да е мило ми е што се врати Тион, како и да заврши понатаму..

а и не мораше баш пола епизода да биде shame, shame..
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.278
Поени од реакции
7.500
Се прашувам на тие минорните ликови баш за тие сцени како им изгледал шитот за сценариото.

Замислете ја високата мушкоданеста калуѓерка, онаа со долгата лажица - кога ќе им раскажува на внуците како играла во една од најпознатите и најуспешните серии на сите времиња.

Her Legacy:

- 2 pages of "Confess.", followed by 10 pages of "Shame!"
 
Член од
14 април 2012
Мислења
27.555
Поени од реакции
48.987
А бе таман си беше сцената со Серси, на некој начин, што поблиску идеше до "дома", се поинтензивни и поинтезивни стануваа нападите. Онака, најпосрамена беше пред влезот.
А и новиов стражар, кој знае како Франкенштајн направиле од Планината.

Како и да е, рипнав кога го наденаа, у пичку матер...

Вриеше по твитер баш пред почетокот, као у стил на, молете се вашиот омилен карактер да преживее вечер.
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.846
Поени од реакции
1.968
Ова веќе се глупости. Многу лоша сезона. Освен битката на Хардхом друго ништо! Низа нелогичности , ги испревртија карактерите и на крај што? на крај умре мојот омилен лик.. онака , баш онака.

укурац! :mad::mad::mad:
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
6.857
Поени од реакции
11.958
Најглупа сезона дефинитивно, можеа сите овие убиства да ги распределат низ текот на сезоната, а не во една епизода да ги стават.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.138
Поени од реакции
11.265
Океј епизода, симболичен крај. Се она што требаше да се случува во текот на цела сезона, се случи во последна епизода. Крај на книгите. Готово, финито, сеа наредните 2 сезони ќе бидат epic (y)
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.293
Поени од реакции
5.967
И сеа ќе чекам Мелисандре наредната сезона да го оживejт на Џон ама уствари ќе го оживejт на некој друг :icon_lol:
 
Последно уредено:

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
7.538
Поени од реакции
18.390
Another win for team Cersei, и тоа после пет сезони! :)
Матер ебаа со последнава епизода, само не знам дали во позитивна или негативна смисла.
Ниту една приказна не затворија, испоубија се што мрда.
Аууу стварно со поделени мислења сум за епизодава, сепак врвот за мене сезонава го достигнаа во 8мата епизода.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom