Game of Thrones

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.514
Поени од реакции
33.686
Ептен небитно заврши, и вторпат со Калиси. Попат сретнаа гратче па пола сезона се мислеа дали да го ослободат од робови, па ај...
Нема веза шо помина низ пекол за да тргне у поход по тронот, чекај ќе си ја потам низ пустинава малку.. пошо иам ептен малку титлови, па и Мисица да ми викаат. (веќе беше мајка)
Доооолго натаму можеби ќе стане интересна Калиси, а сигурен сум дека воопшто нема да има шанса на тронот. А и како лик ќе стане досаден.

Дебелкото ми беше поинтересен одошто оваа, му фалеле повеќе минути, почна да открива приказни и слично.

Не ми се допадна што Џејми цело време го влечкаа и не оставија онака само, навлажнети.
Требаше порано да пристигне, можеби да го вметнаа во епикот вовед, Тајвин, Тирион, Џофри.. ми се ежеше кожата..

Imp: No, she's no longer yours to torment.
Ј: Everyone is mine to torment! You do well to remember that.. you little monster.
V: Oh.. Monster...
Imp: Perhaps you should speak to me more softly.. Monsters are dangerous, and just now kings are dying like flies.

HAWKWARD...

I AM THE KING!!!!

Tywin: Any man who must say I am the King is no true king.

*Joffrey whining x2 x2 x2 x2 pominuvajki granica*

...
...

Tyvin: The king is tired.

Thats motherfucking it. The room clears. Аnd so does the people.

Imp: You just sent the most powerful man in Westeros in bed without his supper.
Tywin: You're a fool if you think hes the most powerful man in Westeros.
Imp: A treasonness statement. Joffrey is king.
Tywin: You really think a crown gives you power?
Imp: No. I think armies gives you power. Rob Stark had one. Never lost a battle. And you defeated him all the same.
Oh I know. Frey gets all the credit, or the blame*****

И политиката продолжува. А Тајвин owns that bitch! Fucking brilliant writing. И ебено добро одглумено!

Објаснија за Грејџој. Фино. Почнуваше језиво да станува.

И Ходор си владееше јако.

Се на се вкупно, 8/10.

Сезона 8/10.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.358
Поени од реакции
6.355
Незнам за вас, ама ја од утре почнувам со S1E1 до S3E10.
Истата доза у Февруари 2014, таман пред да почне новата сезона, што ќе биде за ЕДНА ГОДИНА од сега.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.578
Поени од реакции
52.391
Финале како и секое финале на ГОТ. Битното е секогаш во девета епизода. Ни покажаа сите кај се, што се и сега ќе ги мислиме една година.

Пред сезонава највеќе зборевме за што се случи со Винтерфел и им текна на крај да ни кажат. :D
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Во споредба со Болтон,Станис изгледа како среќно мало девојче кое сака да собира кокичиња по ливади.Више на Фреј му спрема нешто 100%.Станис мислам дека сега ќе направи договор со Џон чим стигне на ѕидот.

Скоро сите сцени беа добри скоро советот со тајвин,џон со дивтарката,ајра па Станис само меракликата веќе го тупи.Секоја сцена и е станата како ја пумпаат дека е најака.

Како и сите што ги пумпаа до сега следните сезони има да ја издишат брзо.,
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478

Slabo finalevo. Vtorata sezona imase podobar klifhenger.
 
P

PewDiePie

Гостин
Мех,добра епизода,само крајот беше толку патетичен што дури незгодно ми стана.

Ептен го задудлаа со Калиси,ептен Мајка Тереза ја прават и ептен ја помпаат а 3 сезони се влече по пустини и нема абер што се дешава. Башка секое финале со неа го завршуваат,та преку курот веќе.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Минатото финале го завршија со White Walkers a не со Калиси. Така беше во првата сезона. Фората им е - почнуваат со зима, завршуваат со лето. И обратно. Следната сезона ќе започне со Калиси веројатно пак, а ќе заврши со нешто на Северот.

Добра сезона, малце спора, ама да не заборавиме - ова е само половина од книгата, не сме ни дојдени до кулминацијата.

Давос е вистински витез, иако е само од Драчево. Кучето е Терминатор, али тој од вториот дел. Арја ќе оди на пластична операција на лицето. Болтон му го спрема на Фреј, нешто што се очекуваше после приказната на Бран за тој што станал глушец зашто ги убил гостите. Теон го јадеше најмногу оваа сезона. Ај повеќе после, да соберам повеќе впечатоци.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Слаба епизода, уствари и цела сезона беше спора и не се случуваше речиси ништо важно. Ама како што кажа членот погоре ова е само првата половина од книгата, интересното тек догодина ќе го гледаме. Во финалево очекував Арја конечно да направи нешто јако, и направи, и се изненадив, сега останува уште со тој асасинот пак да се најдат и да ја направи и неа Faceless Killer! :D Кучето изгледа ќе и биде бајаѓи од помош на Арја. Јон Сноу се надевам ќе направи некој дил со Станис кога ќе се сретнат на ѕидот, ако добро се сеќавам Станис отсекогаш имаше огромна почит спрема Нед Старк и Северот. И за крај, кој ќе чека пак цела година УПМ! :(
 
Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
Уште Џон да го убиеја, ќе се изнервирав ептен.
Одлична епизода, само последната сцена ми немаше никакво значење, а била а не била. Можеби ќе има понатаму не знам, вака сеисто ми е за таму.
Сите други сцени топ, посебно владееше таа со малиот совет.:cuc:
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
не ја можам дени поќе готово
станис требаше повеќе скринтајм
слаба епизода
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.674
Поени од реакции
18.153
Мене па епизодaва ми беше прилично солидна, освен делот со Калиси, каде претераа веќе со нејзината агенда на ослободување робови и завземање градови без борба. Се осеќав ко да го гледам влагањето на Исус у Назарет, се надевам дека нејзиниот лик ќе го развијат и надградат на повисоко ниво одколку она на кое што е сега и евентуално ќе и откријат некаква мрачна страна. Особено ме заинтригира делот со Станис, Мелисандре и Гендри. Сеуште не ми е јасно која им беше целта на Мелисандре и Станис уште пред некоја епизода кога го земаа Гендри. Што беше фрката со пијавиците и изјавата на Мелисандре - There is a power in king's blood? Што ќе и беше крвта на младичот? Ќе раѓаше пак сенка или па според изјавата на Станис дека војна се добива и со змејови и магии а не само со војска, можеби би ја искористила неговата крв да разбуди змеј. Who knows.. И така плановите им се сменија и на нив и не ми е јасно што Гендри ќе бара во king's landing? И уште побитно што ќе прави Брен позади ѕидот? Со оглед на тоа дека најголемата опасност сега доаѓа од север ме интересираат идните потези на Станис во однос на Ланистери. Си реков за малку отиде и Џон Сноу, значи во серијава стварно има ликови што моментално забегуваат.:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom