Game of Thrones

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.613
Поени од реакции
52.464
Ја зошто касно се уклучив и не сум упатен многу-многу. Сакате да ми кажете дека џуџево од Jackass, Тирион, нема добиено никаква награда за најдобар глумец во серијава?
Primetime Emmy
Outstanding Supporting Actor in a Drama Series
for: "Game of Thrones" (2011).
For playing "Tyrion Lannister".
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.759
Поени од реакции
7.586
Primetime Emmy
Outstanding Supporting Actor in a Drama Series
for: "Game of Thrones" (2011).
For playing "Tyrion Lannister".
Сепак, норамлно е човек да признае дека иронијата е сѐприсутна во оваа ситуација.

Tyrone е традиционално име на црнец а.к.а. црнчуга а.к.а. bigass scary proud afro-'murican. Онака арбитрарно земено, во просек црнците се црни, високи 1,78 m и познати по должината на пенисот.

Пенис од црнец
Сам барај си видеа со црнци, ебате белја, оса ми влезе во соба додека го пишувам ова

Нашиот Tyrone, во серијата, e бело ко млеко џуџе кое е познато по техниката која ја има со јазикот.
И така...
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Ја зошто касно се уклучив и не сум упатен многу-многу. Сакате да ми кажете дека џуџево од Jackass, Тирион, нема добиено никаква награда за најдобар глумец во серијава?
Каков црн Jackass жити све. Ко тој да е едино џуџе во шоубизнисов. imdb и google во денешно време се доста корисни работи. Употреби ги другпат за да не се брукаш вака на сред тема, а шо викаш?
 
G

Geezer

Гостин
Каков црн Jackass жити све. Ко тој да е едино џуџе во шоубизнисов. imdb и google во денешно време се доста корисни работи. Употреби ги другпат за да не се брукаш вака на сред тема, а шо викаш?


А, што се палиш ти, тебе лично да не те навредив, или па мора се точно да знам пред да пишам во темава? Ако не докторат да спремам, па да се обратам до тебе после, а?
Или па мора да докажете дека сте поголеми филмомани од некого, па овие поновиве одма на ражен ги ставате?
И колку се обрукав и дали ќе ме камшикуваат на сред центар? Поточно колку камшици ќе јадам?
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
А, што се палиш ти, тебе лично да не те навредив, или па мора се точно да знам пред да пишам во темава? Ако не докторат да спремам, па да се обратам до тебе после, а?
Или па мора да докажете дека сте поголеми филмомани од некого, па овие поновиве одма на ражен ги ставате?
И колку се обрукав и дали ќе ме камшикуваат на сред центар? Поточно колку камшици ќе јадам?
Шо зборвиш бе аман... Секој е поголем "филмоман" од секого со горенаведените страни. Не е то муабетов.
И не спремај докторат те молам, само описмени се за на интернет пред да тресниш некоја зелена.
 
G

Geezer

Гостин
Шо зборвиш бе аман... Секој е поголем "филмоман" од секого со горенаведените страни. Не е то муабетов.
И не спремај докторат те молам, само описмени се за на интернет пред да тресниш некоја зелена.


А, толку е срамно и треснато зелена, затоа што сум го помешал џуџето Тирион кое страшно личи со тоа од горенаведениот филм? Ноктите или со вжештен меч во анален отвор?
Заради тоа сум неписмен и треба да се описменам, оо ти голем просветителу? Не разбирам, стварно. Разбирам да ме поправи некој, коректно и нормално. Ама некој кретенски и безобразно да настапи, не разбирам.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.787
Поени од реакции
1.504
Во колку часот по македонско време е премиерата на новата епизода?
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
958
Поени од реакции
727
You know nothing, summer child :icon_lol: Што и фали на Бриен, негде прочитав манекенка била irl. Не е Калисито ама не е ни толку грда како на ТВ, нели?

http://drawinginsequence.files.wordpress.com/2013/03/gwendoline-christie.jpg

Мене Калиси-то ме е еден од најглупите ликови. Све е нешто у филм-сакам војска (а ни динар у џеб), сакам престол (а со куп дивјаци околу неа-и то такви што се плашат од вода-а треба да ја препливаат за стигнат до калисиниот трон :pos: )...е сеа, не зборам ништо више за да не набацам некој спојлер онака несакајќи, али на крај краева ќе се види дека има и у неа нешто...
Иначе, симпатична е онака, мада мислам дека кај мушки добија поени пошо е све у некој издраскани костимчиња-онаква дива а мила и невинашна...пффффф...:pipi:

За мене, најинтересен женски лик е Аша (такозвана Јара) Грејџој-она ти е лик од калибар *ебе и убија у исто време. Ондак, Серсеи-глупа а жестока; интересен лик е девојчето на Џон Сноу (не ми текнува како се викаше)...али признавам, ниедна не е ко Калиси ;)
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Паметно ги подредиле жениве од лево кон десно по убавина... :icon_lol:
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Мене Калиси-то ме е еден од најглупите ликови. Све е нешто у филм-сакам војска (а ни динар у џеб), сакам престол (а со куп дивјаци околу неа-и то такви што се плашат од вода-а треба да ја препливаат за стигнат до калисиниот трон :pos: )...е сеа, не зборам ништо више за да не набацам некој спојлер онака несакајќи, али на крај краева ќе се види дека има и у неа нешто...
Иначе, симпатична е онака, мада мислам дека кај мушки добија поени пошо е све у некој издраскани костимчиња-онаква дива а мила и невинашна...пффффф...:pipi:

За мене, најинтересен женски лик е Аша (такозвана Јара) Грејџој-она ти е лик од калибар *ебе и убија у исто време. Ондак, Серсеи-глупа а жестока; интересен лик е девојчето на Џон Сноу (не ми текнува како се викаше)...али признавам, ниедна не е ко Калиси ;)
Добро де, амбициозна е. Дотраките како што виде може да се навикнат да патуваат по вода, плус тука и` се Џора и Селми, во план е да изнакупува 8 000 unsullied и може нема многу пари, ама има.... факинг змејови! На Ејгон му требале само три змеја за да освои цел Вестерос, зошто да не може и она да го стори истото.

И ваквите како тебе членови од литературната секција понекогаш претеруваат со суптилните наговестувања. Земете пример од Tegla за тоа како може да се дискутира на темава, а притоа да не се лупаат „ќе видите“ спојлери.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom