Game of Thrones

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.543
Поени од реакции
14.678
Сите искоментиравте за исечената брадавица на... војникот (???), а никој не ги спомна атрибутите на преведувачката од таа сцена. Ок!
missandei <3
бакнем ти муцето :love:
 

8_88

888
Член од
7 мај 2009
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.610




Nathalie Emmanuel :love:

Инаку на тие што ви сецка на 1080, најдете си најнова верзија на кодеци за вашиот плеер, доколку сеуште го имате проблемот инсталирајте некој друг „подобар“ плеер (почесто има апдејти за кодеците, па нема да има проблем) :)
 
G

Geezer

Гостин
Има шанси вака да се соземам како вас и да се пореметам, па да си го сменам никот во Роб или Сноу на пример?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.998
Поени од реакции
5.626
Има шанси вака да се соземам како вас и да се пореметам, па да си го сменам никот во Роб или Сноу на пример?
Додека пиеш Скопско Радлер немаш гајле.
 
H

HoT IcE

Гостин
Има шанси вака да се соземам како вас и да се пореметам, па да си го сменам никот во Роб или Сноу на пример?
Зависи. Работи се за различни вкусови, пример ја обожавам серие од тип на ГоТ. Некој има што ги нејќе, а ги гледа затој што гу сви гледав. Ако сакаш интриге, сплетке, серија што захтева повише АЈКЈУ, старо време, змаеви и интересни пејсажи, ондак има шансе да га смениш ник у Калиси.
 
G

Geezer

Гостин
Зависи. Работи се за различни вкусови, пример ја обожавам серие од тип на ГоТ. Некој има што ги нејќе, а ги гледа затој што гу сви гледав. Ако сакаш интриге, сплетке, серија што захтева повише АЈКЈУ, старо време, змаеви и интересни пејсажи, ондак има шансе да га смениш ник у Калиси.

Ја нејќам вакви приказни. Змејови, чуда, измислени кралства. Ама првата епизода ми беше сосема океј. Има џенцки, тоа е битно, има некои интересни ликови кои ми влегоа во око од првпат, како на пример џуџето.
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Има шанси вака да се соземам како вас и да се пореметам, па да си го сменам никот во Роб или Сноу на пример?
ako sledis trend...i ako sakas da bides u semata...ke go smenis...poso denes site game of thrones fanovi se i svrsavaat ako neznaat dva lika da nabrojat...
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716
ako sledis trend...i ako sakas da bides u semata...ke go smenis...poso denes site game of thrones fanovi se i svrsavaat ako neznaat dva lika da nabrojat...
Еве го, се јави хипстерот кој е за Мајами Хит... :свиркам: :D

Тоа што една серија е искомерцијализирана не ја прави лоша, аман со тој хипстер-тренд, ако е андерграунд е добро и обратно... :rolleyes:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.077
Зависи. Работи се за различни вкусови, пример ја обожавам серие од тип на ГоТ. Некој има што ги нејќе, а ги гледа затој што гу сви гледав. Ако сакаш интриге, сплетке, серија што захтева повише АЈКЈУ, старо време, змаеви и интересни пејсажи, ондак има шансе да га смениш ник у Калиси.
Ич не треба IQ за серијава. Со мозокот на пасење ја гледам. Никаква мистерија нема за решавање, ништо што логички треба да се разреши. Има доста исчекување што додава тензија и добра приказна.
 
H

HoT IcE

Гостин
Ич не треба IQ за серијава. Со мозокот на пасење ја гледам. Никаква мистерија нема за решавање, ништо што логички треба да се разреши. Има доста исчекување што додава тензија и добра приказна.
Може за тебе и мене да, ама еве имам неколку другарчиња што заразив со ГоТ и имаат проблем со ликовите и приказната.
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.614
Поени од реакции
33.980
Може за тебе и мене да, ама еве имам неколку другарчиња што заразив со ГоТ и имаат проблем со ликовите и приказната.
Toa само на старт го има, дека премногу ликови има, класичен HBO серијал.
Ќе ги свикнат. И после полесно се следи и приказната.
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Еве го, се јави хипстерот кој е за Мајами Хит... :свиркам: :D

Тоа што една серија е искомерцијализирана не ја прави лоша, аман со тој хипстер-тренд, ако е андерграунд е добро и обратно... :rolleyes:
brat ne seriozen si???kade rekov deka e losa serijata??? rekov deka ima klosari do vcera so ne slusnale za game of thrones sea prvi hc fanovi se a poveke od dva karakteri nemozat da nabrojat...izgleale dve epizodi i gi stavaat khal drogo i kalisi nasekade po sliki...nemoj da me jebes...
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Може за тебе и мене да, ама еве имам неколку другарчиња што заразив со ГоТ и имаат проблем со ликовите и приказната.
Ретко кој не ги гледал првите епизоди со пуштен Google во позадина бе. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom