Friends

Член од
13 април 2021
Мислења
3.102
Поени од реакции
10.376
Сите имаме проблем со временската дистанца. Ние нив ги паметиме од последните две три сезони каде сите се млади, вити, убави и полетни, а всушност сите се веќе навлезени длабоко во втората половина на своите триесетти години. И тоа беше пред скоро две децении! Значи ова сега треба да му дојде на некој начин ко славење на 20 години од матура. Нормално е сите да бидат остарени и променети.

Највеќе ми се допадна автентичноста на сцената (дава посебен шмек!) и на тој начин ги инспирира да иницираат разговор за спомените. Целото тоа евоцирање на спомените ми е најдобро од цел reunion и највеќе ми се допаѓа. Вистински емотивен ролеркостер. И делот кај што убациле луѓе од различни делови на светотот како даваат коментари!

Најмалку ми се допаѓаат ѕвзездите кои врска немаат со серијата. Па така го имаш Бекам, кој кажува колку обожавал да ја гледа серијата додека бил по хотели на пат :confused:. И Lady Gaga ми ја уништи smelly cat. Добар вокал е, ама не и е местото таму. Ај овие другите Џенис, Ричард, Гантер, родителите на Рос и Моника океј. Ама Бекам и Гага ми се непотребни.

Метју Пери ми изгледа изморено и незаинтересирано. Има многу чуден израз на лицето.Многу ми е жал за него затоа што ми е многу кул лик во серијата. Што му направија дрогата и алкохолот на чоекот :(.

Лиса и Мет најубаво стареат од сите и одлично се држат! Веројатно затоа што се природни, а не изботоксирани до максимум.

Џенфиер не ја сакам многу како појава, ама ми е некако најемотивна од сите таму. Дејвид ми беше океј.

Се на се, убаво ама не би сакала да гледам уште сезони од серијата. Мислам дека се непотребни. Се си има свој почеток и крај!
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Метју Пери ми изгледа изморено и незаинтересирано. Има многу чуден израз на лицето.Многу ми е жал за него затоа што ми е многу кул лик во серијата. Што му направија дрогата и алкохолот на чоекот :(.
Наводно така делувал пошо имал emergency tooth procedure.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.102
Поени од реакции
10.376
Наводно така делувал пошо имал emergency tooth procedure.
Да, читав тоа. Уствари имал избелување на заби и не сфаќам како тоа е emergency dental procedure, ама ок.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.913
Поени од реакции
12.402
Споредено со сите останати Чендлер имаше најмалце инпут во рејунионов, како сосила да беше довлечкан.
Убаво почна, ама интервјуто и мене ми беше меех. Можеа да покажат некој необјавен блупер, не тие истите 5 шо се вртат по јутуб.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.576
Поени од реакции
81.129
IMG_20210622_052521.jpg

."I was diagnosed with advanced prostate cancer, which had spread to my bones," Tyler told Craig Melvin. "I've been dealing with that diagnosis for almost the past three years." However, "It's stage 4 [now], late-stage cancer, so eventually, it's gonna probably get me."
Не можел ни да се движи повеќе :/
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.482
Поени од реакции
11.535
Бог да го прости !!!

https://mastilo.mk/2021/10/24/ja-zagubi-bitkata-so-rakot-pocina-legendarniot-ganter/

Ја загуби битката со ракот: Почина легендарниот Гантер

24 октомври 2021

Американскиот актер Џејмс Мајкл Тајлер, најпознат по улогата во култната серија „Пријатели“, почина на 59-годишна возраст.

Славниот Гантер починал мирно, во неговиот дом во Лос Анџелес, наведе во соопштението неговиот менаџер.

На Тајлер во 2018 година му беше дијагностициран рак на простата во напредна фаза, кој подоцна му се прошири на коските. Сакајќи да им помогне на што повеќе луѓе, одлучи храбро да ја сподели својата приказна.

Неговиот лик во една од најгледаните серии на сите времиња според многумина беше најдобрата епизодна улога на малите екрани.

Во мај, тој кратко преку ЗУМ се појави во специјалната епизода на „Пријатели“.

„Искрено, тоа беа највпечатливите десет години во мојот живот. Не можев да замислам подобро искуство. Сите беа фантастични и едноставно беше задоволство да се работи со нив. Се чувствував многу посебно“, кажа актерот во таа прилика.

Џејмс Мајкл Тајлер
28 мај 1962 - 24 октомври 2021

Лесна му земја
нека почива во мир

R.I.P. :(
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.891
Поени од реакции
84.229
Последни постови во темава:

РИП Гунтер
РИП Чендлер

:(
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.102
Поени од реакции
10.376
Серијава е безвременска и мислам дека токму ликот на Чендлер беше една од причините што продолжив да ја гледам по не знам кој пат реприза. Повторното гледање на friends никогаш нема да биде исто.

И покрај тоа што имаше доста мрачни моменти во животот, предизвика насмевки на лицата на милиони луѓе ширум светот.

Нека почива во мир. :(
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.998
Поени од реакции
4.143
:(
Како да умре дел од мене, најак лик од сите ситком. Време е за реприза.

Секогаш најхумористичните ликови зад платното се со милион проблеми, жално.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom