Frasier

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Седнав целосно да ја изгледам и онака ја иам доста и заборавено и само што ја изгледа епизодова.
На сценава неможев да се смирам од смеење.
Frasier: Yes Niles, that`s exactly what we need, a fourth language.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Само 15 страни за ваква култна серија како Фрејзер е за срамота за сите кајганџии.
Да не заборавием, Фрејзер беше таа серија што ја растури Френдс во поглед на Еми и други награди !
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Сценава од клипот прв пат ја гледав пред неколку години кога ја даваа на канал 5 (и тоа сабота или недела мислам дека беше кога ги даваа навечер сите епизоди од петходната недела), и се смеев како луд во 1 часот по полноќ во дневната :pos:

 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Ги догледав. Во топ 5 мои ситкоми оди гарант.
И сега не знам што друго да гледам од ситкомиве, знам дека што и да спуштам нема да можам така да се поврзам со ликовиве како со Фрејзер.
Имаа малку епизоди кадешто го тупеа, ама имаше и епизоди каде не можев да се смирам од смеење. Ама во глобала одлични, 9 накај 10 од мене.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Да ја вратам темава од мртвите.

При крај сум на прва сезона, ќе се префрлам набрзо на втора. Пресмешни ми се, некои ги имав гледано на Канал5, али се ми е заборавено скоро.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Кога Најлс мисли дека жена му го изневерува, епизодава е при крај на втора сезона, до таму сум стигната. Ај тепачката, али делот со преведувањето, оф мори мајко, сум се пресмеала. :LOL:


ПС. Дали некогаш ќе ја покажат женава на Најлс да ја видиме?
 

батеМаче

Човек
Член од
3 декември 2008
Мислења
319
Поени од реакции
271
ПС. Дали некогаш ќе ја покажат женава на Најлс да ја видиме?[/quote]

Таа информација е строго доверлива :)
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Леле, леле, леле!!!
Вака мислам цела година се неам смеено, али на ниедна сцена досега од серијава, ова беше врвот!


:pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom