Frasier

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.291
Поени од реакции
45.801
Ја гледам онака чат-пат не е лоша има по некој смешка најопасен е стариот а исто смешен е онј брат му на Фрејзер-Најлс....и тоа
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
807
Поени од реакции
7
Ја гледам и ја, иако многу од сериите ги имам више изгледано ги даваа порано на некој од хрватскиве телевизии, добри се браќана не е нешто урнебес серијата ама си ја пратам
 
Член од
18 март 2007
Мислења
570
Поени од реакции
78
Мене ми се пресмешни... посебно Најлс кога и се пушта на Дафне :) А и коментарите на Фрејзер кога нешто не му се свиѓа... :)
Закон се.
Денес заврши втора сезона. Има уште мнооогу... :)
 

Gadfly Baba

Registered Loser
Член од
20 февруари 2007
Мислења
997
Поени од реакции
21
Добри се,подобри од Will & Grace
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Све е боље од Вил И Грејс, да не беше геј хуморот у В и Г ке беше интересна за гледање.

Инаку, Фрејзер ми е една од оние легендарни серијали како Seinfeld, Friends, Everybody loves Raymond, Cosby Show....што не се забораваат...се приврзуваш со ликовите и кога и да ти текне на некое делче уве те фаќа пријатно-хистерична смеа. :)
 

MorrisonKA

You need a fucking hobby, bitch!
Член од
23 март 2007
Мислења
815
Поени од реакции
27
Ја гледам скоро секој ден, добро е што даваат повеќе епизоди одеднаш. Откако беше најавена на Канал 5 како ,, најдобрата хумористична серија на сите времиња‘‘ ме зачуди тоа како првпат слушам за вакво нешто. Ама ете маркетинг варка или не, серијата си е ок.
 
Член од
18 март 2007
Мислења
570
Поени од реакции
78
Ја гледам скоро секој ден, добро е што даваат повеќе епизоди одеднаш. Откако беше најавена на Канал 5 како ,, најдобрата хумористична серија на сите времиња‘‘ ме зачуди тоа како првпат слушам за вакво нешто. Ама ете маркетинг варка или не, серијата си е ок.
А сите телевизии така рекламираат... секоја втора е или најдобрата или најгледаната. А некогаш тоа не е ни БЛИСКУ до вистината... :tapp:

Мене лично, Вил и Грејс ми е подобра, можеби затоа што сум понавикнат на нив и ги обожавам сите четворица...
Али и Фрејзер е тука... :) И Луди 70ти haha :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Добра е сериава особено кучето им е многу добро истренирано, не знам дали знаете али дека сериава се снимаше 10-тина години кучето им умрело па потоа иде кученцето "синот" на сегашното.(малце однопаку објаснето али не можев веќе подобро :))
 

BlAcK_MamBa

:: Living by my own rules ::
Член од
25 март 2007
Мислења
431
Поени од реакции
5
Све е боље од Вил И Грејс, да не беше геј хуморот у В и Г ке беше интересна за гледање.

Инаку, Фрејзер ми е една од оние легендарни серијали како Seinfeld, Friends, Everybody loves Raymond, Cosby Show....што не се забораваат...се приврзуваш со ликовите и кога и да ти текне на некое делче уве те фаќа пријатно-хистерична смеа. :)

I peregrina? :)
kako i da e, jas mislam deka will&grace bea zakon porano.... interesni bea.
 
Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
Serijava ednostavno ja obozavam.
Edna od najomilenite mi e. Celo vreme ja gledam. Kuceto stvarno e srcenece, tolku e dobro istrenirano i smesno. A brat mu Najls mi e tolku interesen....
Vsusnost site se mnogu smesni i super na svoj nacin..
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
A critically acclaimed series, Frasier won a record 37 Emmy Awards during its run. The program was created and produced by David Angell, Peter Casey, and David Lee (as Grub Street Productions) in association with Paramount Television. Frasier has been considered one of the most successful spinoff series in television history.

  • The series won 37 prime-time Emmys during its 11-year run, breaking the record long held by The Mary Tyler Moore Show. Grammer and Pierce each won four, including one each for the final season. The series holds the record for the most consecutive Primetime Emmy Awards for Outstanding Comedy Series, winning five from 1994 to 1998.

  • Grammer played Frasier for 20 years, tying the James Arness portrayal of Marshall Matt Dillon on Gunsmoke in terms of character longevity in prime-time American television. The record for all of television is held by Helen Wagner, for her portrayal of matriarch Nancy Hughes on the soap opera As the World Turns. Wagner has been playing the role since the show's first episode in 1956.

  • Grammer was briefly the highest-paid television star in history, reaching a salary of $1.6 million per episode for the last two seasons; his record was surpassed by Ray Romano within a year.

  • This series is the third most successful spin-off of another series (after The Simpsons and Knots Landing) in terms of episodes; its 265 narrowly beats The Jeffersons' 253.
Сега ви е јасно зашто е сметана како една од најдобрите, најуспешните, и најпопуларни серии на сите времиња.

Тоа што ние прв пат ја слушаме, се криви медиумите.
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Ќе се спанџаат Дафни и Најлс?:) Само тоа ме интересира.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom