..:: For Code Lovers - See All The Secret Codes ::..

fearless

in Arsenal we trust!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
1.193
Поени од реакции
185
како да проверам на n900 колку време сум зборел?
 

Necrophilia

GSM Модератор
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
137
Имаат, но како модели и брендови. Универзални андроид кодови ги нема многу, мислам 2-3 се преку сила што нема да ти вршат тебе лично работа, повеќе се информации за сервисери или продавачи :)
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
710
дали има некој код универзален за проверка на време на разговори вкупно преку телефонот или тоа си е посебно за секој производител?
 
Член од
20 февруари 2011
Мислења
14
Поени од реакции
1
Дали може да се декодира Нокиа Е63 купена од австралија, од оператор Optus Zoo?
P.S. Кодирана e со SL3 заштита.
 

blaster1

Искусен Кајганџија
Член од
16 декември 2008
Мислења
777
Поени од реакции
26
Било какви , било за што кодови за Nokia 2700 classic , 6300,C3-01,C2-01 ?
Фала Однапред :)
 
Член од
7 март 2012
Мислења
238
Поени од реакции
21
dali ke mozi da dobijam kod za nokia c5 03 sakam da resetiram all calls duration da bidat povtorno nula stegam reset call duration i mi bara nekoj kod ako sakate kazete mi go
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
6.908
Поени од реакции
1.772
dali ke mozi da dobijam kod za nokia c5 03 sakam da resetiram all calls duration da bidat povtorno nula stegam reset call duration i mi bara nekoj kod ako sakate kazete mi go
12345 е фабричкиот ако не е сменет, ако е сменет посети сервис
 
Член од
17 февруари 2008
Мислења
39
Поени од реакции
0
Ми треба product code за nokia e63 за да ставам српски јазик. Знае ли некој да ми кажи? Фала
 

Necrophilia

GSM Модератор
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
137
На многу погрешно место бараш одговор за твоето прашање, се надевам знаеш што правиш :)
0546344
 
Член од
6 април 2006
Мислења
87
Поени од реакции
0
Имам едно старо телефонче Samsung GT-E 1150i ама е заклучено само на т-мобиле работи. Има ли некој код за мрежно да се отклучи? imei 356366 04 713002/1
 
Член од
5 февруари 2011
Мислења
233
Поени од реакции
28
Momci imam T-mobile move pa sakad da go dekodiram za da mozam da koristam i kartica na Vip mozno li e toa da se stori i kako ? ve molam pomogneme mi intno mi e
 
На врв Bottom