..:: For Code Lovers - See All The Secret Codes ::..

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
Знае ли некој како да го отклучам samsung SGh - E310???
на Vodaphone e Австрија, а како да го направам да го користам на Т-мобиле картичка??
инаку немам кабел за поврзување со компјутер..:toe:

Ве молам ако знае некој нека ми каже пошто немам поима со овие кодови:toe:
dekodiraj go...`
Odnesi go kaj Necro ili kaj Torte i ke ti zavrsat rabota..`
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
41
Неможам да ја најдам темата кај што го имаше кодот за проверка во која земја е произведен телефонот. Ај ако може некој нека го напише, или нека ме упати до темата :):).
 
S

Sasha

Гостин
Неможам да ја најдам темата кај што го имаше кодот за проверка во која земја е произведен телефонот. Ај ако може некој нека го напише, или нека ме упати до темата :):).
Stisni *#06# i yes na mobilniot i ke go dobies potrebniot kod :)
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Неможам да ја најдам темата кај што го имаше кодот за проверка во која земја е произведен телефонот. Ај ако може некој нека го напише, или нека ме упати до темата :):).
Поголема глупост од темата нема ... врска нема тоа што е напишано ... :smir:
 
Член од
19 ноември 2009
Мислења
10
Поени од реакции
0
Ке ми каже ли некој како да ресетирам security code na Nоkia 5310....
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Ке ми каже ли некој како да ресетирам security code na Nоkia 5310....
ако не ти е 12345 ти треба соодветна опрема т.е. нешто од ова:








и соодветен F-Bus кабел :) кој чини + 300 денари од боксот а овие боксови се движат од 70 евра до 450

друг начин ти е на сервис, околу 300/400 денари земаат за декодирање.
 

x7Monster

kajgAnster!
Член од
4 декември 2009
Мислења
325
Поени од реакции
6
Да питам нешто?
Кога го земав бројчево, од фемили кругот пакет што е од Т-Мобајл, само јас од вкупно 6 броја имам забрана за пораки да прајкам.Не е до телефонот пошо сменив 10 телефони.Кажете ми чааре.?
 
Член од
23 септември 2009
Мислења
154
Поени од реакции
46
T-Mobile Vairy Text moze li da se dekodira za da prima i na cosmofon karticki ili samo na t-mobile moze ?????
 
Член од
23 ноември 2009
Мислења
13
Поени од реакции
2
zdravo,imam k750i pred nekoe vreme go koristev ama veke ne,pred nekolku dena go zemav da go uklucam ama sum go zaboravil kodot sto sum go stavil na telefonot.Pa sakam da prasam dali moze da se napravi nekako i kolku ke cini otprilika?
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
zdravo,imam k750i pred nekoe vreme go koristev ama veke ne,pred nekolku dena go zemav da go uklucam ama sum go zaboravil kodot sto sum go stavil na telefonot.Pa sakam da prasam dali moze da se napravi nekako i kolku ke cini otprilika?
ич нема да чини :D
симни си флеш драјвери и setool lite
исклучи го телефонот, извади ја батеријата и стави ја но не го вклучувај, во сетул лајт намести к750 и стисни на identify, држи го C на телефонот и закачи го кабелот. ке ти исчита информации за телефонот и тука лево во логот ке најдеш USERCODE:xxxx(kade sto x e brojka) тоа е тоа извади го кабелот и наново постапката со батеријата па пали го и терај

good luck

п.с: GSMmkd
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.384
Поени од реакции
21.930
Ме интересира дали има некакви кодови за LG ke500 ???
 

mikki

FeRRuM
Член од
15 мај 2009
Мислења
74
Поени од реакции
0
imam nokia 6303classic no nekoj mi stavil kod na tastaturata i ne mozam da go koristam a ne moze i nov softvare da mu stavam ima nekoe drugo resenie??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom