Football Manager 2014

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
2008 си беше најдобра, плус пачот за офсајдите. Си ставаш играчи, ги ставаш стрелките и цепаш. И ако некој тим има успех со 4-3-2-1 пример, има и на играта успех. Сега...
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
На 31 октомври излегува 2014!
Уф кој ќе чека...
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Глеам сеа што сФе ќе има на 14-ката и повеќе и повеќе ми станува помила 12-ката.
Ќе зеам ќе го играм првиот менаџер бе,отколку да си ја траскам главата од маса и да кршам тастатури на 14-ката.
Реков јас,боље нека ја преименуваат во sims-football edition,отколку да не залажуваат football manager,ти реков ми рече.
Моронска работа,изглеа ептен им е досадно во канцеларија на типците што ја праат играта.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Глеам сеа што сФе ќе има на 14-ката и повеќе и повеќе ми станува помила 12-ката.
Ќе зеам ќе го играм првиот менаџер бе,отколку да си ја траскам главата од маса и да кршам тастатури на 14-ката.
Реков јас,боље нека ја преименуваат во sims-football edition,отколку да не залажуваат football manager,ти реков ми рече.
Моронска работа,изглеа ептен им е досадно во канцеларија на типците што ја праат играта.
нема асална конкуренција, оној другион менаџер од фифа ли беше, повеќе е пентхаус менаџер отколку фудбал менаџер.
 
N

Nicky Santoro

Гостин
Јас комбинирам 2012 со 2007ка.Само некако мн лесно ми скурчува 2012 и си буфтам 2007 цело време.И еднаш на 3-4 месеци почнувам пак на 12ка и по некоклу недлеи пак на 2007.Еве веќе 7ма година си останувам лојален на него.НАЈЗАКОН МЕНАЏЕР што излегол досеа(според мене се разбира:D)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Јас комбинирам 2012 со 2007ка.Само некако мн лесно ми скурчува 2012 и си буфтам 2007 цело време.И еднаш на 3-4 месеци почнувам пак на 12ка и по некоклу недлеи пак на 2007.Еве веќе 7ма година си останувам лојален на него.НАЈЗАКОН МЕНАЏЕР што излегол досеа(според мене се разбира:D)
Рибери гази таму :) И Анри исто, збирав пари и увек си го купував :pos:
 
N

Nicky Santoro

Гостин
Ама јас си играм со послаби тимови и дури да направам пари тие пензионирани се што се вели.Сеа по толку играње и почнување од ново од лето2006 ги знам 99% од играчите кои вредат и се исплатливи.
Агуеро,Адриано-тандем снова се на играва .Само оди купи ги :D
Сеа си играм со Реџина и сум 2010 а имам 3 сериа А освоено.Тоа е кога знаеш за 10кк да направиш тим од 20годишнаци што ќе газат за 1-2 сезони.
бтв имам стасано до 2048та и играва апла се изгуби.Од реал м и барселона има само по 5-6 имина што можеш да ги купиш а другиве се темни исто како што се на Брегалница на почетоков:DНаместо 10 000+ играчи или колку и да беа на почетокот сеа неверувам да има повеќе од 1000.Барем 4-5 тима во лигата имаа повеќе од 500милки буџет а јас 3 милијарди.:icon_lol:И бидејќи има мн пари а мн малце квалитетни играчи, за да купиш некој од нив ти требаат 150мил.Школата ми беше најдобра од цел свет.Излезе едно бате што на 20-21 година беше проценет 20тиан милки.По 70+ голови во сезона рокаше.Едноставно не се запираше.Колку пати до 15та минута по 4-5 гола ги качеше.Ми го направија кефот ми изградија стадион од 110 000 што го носи моето име во чест на нивниот најдобар менаџер во историјата.Али немав желба да продолжам бидејќи забега скрос играва и си почнав од почетка. :cool:
Поновиве менаџери ми го губат шмекот некако со ова 3д и како што напомена некој Симс едишн
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Не ја ни играв 13-та воопшто читајќи што се се случува. И по се изгледа за првпат ќе купам оригинал ФМ годинава, не ми се чека пола година за кракови :)
 
Q

qazwsxedc

Гостин
А зошто сте сите толку песимистични дека нема да има крак 5-6 месеци???:eek:
Може skidrow ке извадат после една недела,крак кој ке работи а нема да биде како ланскиот за фм13:icon_lol:
 
Член од
25 јули 2009
Мислења
142
Поени од реакции
64
Менаџерот 2013 имаше некој нов начин на кодирање некоја нова заштита и затоа толку време помина за да ја кракуваат...ама штом еднаш е пробиена од PROPER CPY мислам дека и новиот менаџер без проблем ке биде кракуван многу бргу после официјалното излегување.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Менаџерот 2013 имаше некој нов начин на кодирање некоја нова заштита и затоа толку време помина за да ја кракуваат...ама штом еднаш е пробиена од PROPER CPY мислам дека и новиот менаџер без проблем ке биде кракуван многу бргу после официјалното излегување.


Абе секако дека ќе се пробие,ама што фајде од тоа кога според сликиве на претходните страни играта е срање у боја.
Бетер и од 13-ката ќе биде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom