Football Manager 2014

Џ

Џонтра Волта

Гостин
Добро што капитенот ќе има значајна улога у тимот, значи ќе треба да се бира некој со голем авторитет.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
^ И ова е добро, а не како на минативе, играш 4-2-3-1 4-3-3 а таму ти покажува фав. формација 4-4-2 или 4-4-1-1
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945


Еве уште нешто ново што го нема на 12, а за 13 незнам..
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
New Player Roles
There are 8 new player roles in Football Manager 2014: Half back, target flank man, limited FB, complete wing back, enganche, regista, false no.9, shadow striker
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ако ти тераше добро 2013, нема зошто и 2014 да не тера.
--- надополнето: 13 септември 2013 во 02:51 ---
New Player Roles
There are 8 new player roles in Football Manager 2014: Half back, target flank man, limited FB, complete wing back, enganche, regista, false no.9, shadow striker


e tek sea dodeka ja namestis pravata taktika i formacija :facepalm:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Како ги комплицираат игриве, во 2018 потешко ќе биде да играш Football Manager отколку да си навистина менаџер на некој фудбалски клуб...
shadow striker :pos: ќе треба да направат туторијал прво што сакаат да кажат со позицииве, уште од сега се замислувам како си ја трескам главата од бирово.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.690
Што им е со новиве player roles, го стапанија ебате...
Милион улоги им ставиле. И онака им местиш индивидуални тактики, која е ондак потребата од улогите? :confused:

Без врска трупаат некои работи, место да се посветат малце на пример да ги потсредат говорите што ги кажуваш кога имаш затворен состанок со екипата. Или со бордот кога разговараш, бајаги си лимитиран со одговорите...

Оф топик: Која беше таа една менаџер (мислам тотал клуб менаџер беше) каде што можеше да си купуваш јахти, куќи, прстени, да бараш женска, па ќе ја затруднеш, па после девет месеци име на детето му ставаш итн :D?
 
N

Nicky Santoro

Гостин
Ако ти тераше добро 2013, нема зошто и 2014 да не тера.
--- надополнето: 13 септември 2013 во 02:51 ---



e tek sea dodeka ja namestis pravata taktika i formacija :facepalm:
2012 леташе.
2013 не е пробав на лаптопов.И апла чкарт ми беше си е продолжив 12кава.
Би требало да е пука 14кава (можи нема да лета ама ќе ја тера )
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
shadow striker :pos: ќе треба да направат туторијал прво што сакаат да кажат со позицииве, уште од сега се замислувам како си ја трескам главата од бирово.

False 9 е смешно, онака заради Шпанија постои позицијава на менаџеров. А она shadow striker ме потсетува само на Томансон во Милан кога играше. Никаде го нема и наеднаш ќе се избаци со гол од позадина.

Ако не, барем нека ги сортираат улогиве во основни и специјални, барем да знаеме на што сме. Мене секако ми фалат најмногу старите добри стрелки за движење...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom