Football Manager 2014

Член од
19 март 2011
Мислења
12.846
Поени од реакции
14.225
После пола година решив пак да се вратам на старите менаџерски води ииииииии....

Кога ќе ја пуштам играта ми се појавува Software Activation Serviec и нејќе да се пушти играта, ништо не можев да најдам на гугле за проблемов некои глупости на турски ми искачаат -.-
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.008
Поени од реакции
5.324
ПОчнав сезона со Њукасл со нови трансфери пошто ми беше досадно и немав што да праам. Ми се виде интересно и си изиграв цела сезона и неочекувано ја освои и титулата во премери лига и фа куп :D Си склопив солидно тимче добитна формација и газење. Со само 22 примени гола на 38 утакмици.

newcastle tabela.png
newcastle tim.png

newcastle stat.png [DOUBLEPOST=1411683829][/DOUBLEPOST]Ги отворив ко паштеа.. и тоа со така наречената втора постава
pobeda.png
 
Последно уредено:

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.441
najlosata FM ... ever
valjda nema da ja userat i 15kata, ako nekoj se misli da stavi 14.3 patch nemojte, Its a TRAP !
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
najlosata FM ... ever
valjda nema da ja userat i 15kata, ako nekoj se misli da stavi 14.3 patch nemojte, Its a TRAP !
Играм подолг период на 14.3 се си е ок, барем јас немам никакви проблеми..
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.441
Играм подолг период на 14.3 се си е ок, барем јас немам никакви проблеми..
mal ne zamaraj.
prvo vidi deka pri sekoj korner koj go izveduvas ima 4 igraci vo linija kaj SITE timovi koga go branat kornerot, tuka nekade pred golmanot, 4 igraci konstantno vo linija i taka izglea resile ai-vo da gi brani kornerite i apla da gi desetkuva golovite od korner.
da ne navlagam u drugi bagovi i nelogicnosti a pretposleden patch e ...

all in all ova e ubedlivo najlosiot football manager do sega, sekako ke ima luge na koi ke im se sviga ali generalno gledam deka e prifateno ova mislenje kaj najgolemiot broj od lugjevo sto ja igraat. Jas ja teram igrava uste od cm99, i stojam na faktot deka ova e najusraniot menadzer do sega i se nadevam deka drasticno ke se opravat na 15kava. Trening metodite mora da se smenat, ona sto gi trgnaa slajderive i ovie sega sto samo gi stikliras za taktika, pa pogolema glupost od toa ne mozea da napravat, kako mozea ovie 2 raboti da gi poednostavat koga toa e najkompliciraniot del od rabotata na eden menadzer, toa stvarno ne mi e jasno. Zboram za realen zivot, ovde tak tak stikliras za 4 sekundi i ajt u pm, vidis ne ide, drugo stikliras dur ne najdes nekoj balans.
 
Последно уредено:
Ф

Флеш

Гостин
Рекордна сезона во голови,го надминав стариот мој рекорд од 138 гола во сезона и нов рекорд во лигата поставен !!! :ROFLMAO::гик: Screenshot_1.png
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Многу лоша игра. Лоша во смисла полна багови и нереални работи. Читав погоре за изведувањето корнери или контрите на противникот, абе толку очигледно од акцијата да биде дека ќе примиш гол, мизерија. Не би сакал и 15 да биде таква, треба стварно реални да ги прават и со повеќе опции за комуникација со играчи, да вратат од поранешните години каде што можеш да бараш да одлагаш натпревар, да критикуваш и фалиш друг менаџер итн.
Друга работа стварно пе*ерски направиле на пр во последните кола, се бориш за титула (последни три утакмици играм со Сасуоло, Емполи и Киево), правам 2 порази и 1 нерешена, а играм со Интер. Тогаш твојот тим игра како Еуро Милк од Лисиче, а другиве како Реал.

И никогаш не ми беше јасно зошто може да се игра само како менаџер? Да, играта така се вика, но мора да направат опција некогаш да бидеш да речеме General Manager или Директор, тоа е менаџирање, умеење со играта вака се повторува.
П.С Кога отприлика ќе може да се симиња од торенти?
 
Член од
31 јануари 2013
Мислења
18
Поени од реакции
12
Момци ми треба помош,па ќе ве замолам доколку некој од вас може да ми испрати торент од 2014 и инструкција како да го инсталирам,и до колку не може да се инсталира нека ми прати торент од 2013.Благодарам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom