Football Manager 2014

C

Castiel

Гостин


Репрезентацијава половина од моиве.

Со Македонија се пласирав на СП во Русија, во група со Бразил, Гана и Јапонија и сигурно ќе изгубам од сите, според тоа каква екипа имам:

зашто го немаш Ѓоргиев ? повреден нешто е на долг период или?
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.604
Поени од реакции
21.052
зашто го немаш Ѓоргиев ? повреден нешто е на долг период или?
Зошто не игра ич за Бохум и бројките ептен му опаднаа. Сакам да го купам во Саутемптон и да го позајмам некаде каде што ќе игра, зашто вака само се уништува.

 
C

Castiel

Гостин
Зошто не игра ич за Бохум и бројките ептен му опаднаа. Сакам да го купам во Саутемптон и да го позајмам некаде каде што ќе игра, зашто вака само се уништува.

кај мене има слични оценки во Вардар ама си гази ....прв стрлец ми е 3 сезони по ред иако игра почест како лево крило а и за репрезентација моментално е прв стрелец во квалификации..па затоа се зачудив зашто го немаш... :)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.604
Поени од реакции
21.052
кај мене има слични оценки во Вардар ама си гази ....прв стрлец ми е 3 сезони по ред иако игра почест како лево крило а и за репрезентација моментално е прв стрелец во квалификации..па затоа се зачудив зашто го немаш... :)
Ќе го пробам на пријателските па ако не го бива, не го земам во Русија.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.604
Поени од реакции
21.052
IF Attacking ако го играш лево крило а шпиц или DLF S или АF A...најмногу можеш од него вака да извадиш...
Со оглед што играм без AMC, значи ми одговара само ако игра шпиц со support или пак крило support. Ќе пишам како ќе испадне. :D
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.604
Поени од реакции
21.052
5 гола по натпревар? Со кого играле во Европа бе?
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.373
Поени од реакции
19.946
По 4 против ПСВ и Барса и 7 против Апоел (10:1 ги тепаа во гости :pos:)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.604
Поени од реакции
21.052


Тоа е таа статистика. Во Лига е ужасен, но во сите други натпреварувања растура со голови.
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.203
Поени од реакции
2.199
ај кога ќе седнам да играм ќе пуштам тука слики и ќе те тагнам за да ги видиш.

Инаку мене Рули и на 36 години ми го бараат Манчестер Сити,ама не го давам,ќе го пензионирам.Екстра голман за мали пари
Што напраи, седна ли :D
 
Член од
5 декември 2010
Мислења
700
Поени од реакции
157
дај кажете некои ефтини (до 1м) добри играчи до 24-25 год. Приоритет десен бек и десно крило :D
 

ziak92

Weezy
Член од
21 ноември 2007
Мислења
9.582
Поени од реакции
7.044
^^
Тешко да најдиш нешто екстра за 1м.
Ако играш прва сезона позајми го Заха за десно крило, за десен бек Фланаган исто на позајмица.
 
На врв Bottom