Football Manager 2014

Член од
5 август 2008
Мислења
5.883
Поени од реакции
5.137
другари дајте некоја итнересна тактика да испробувам со тимов мој,досадна е веќе оваа сегашнава тактика што ја играм :D
tak.png

Види пробај ова. До сеа неам пораз во лига во 35 кола. А и се аоваа со Дортмунд ми е полуфинале прва утакмица. А на гости зависи ставам само стандард - баласд или ригид зависи против кој играм. Некад и вака оставам.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.497
Поени од реакции
11.398
Прегледај го приврзокот 101303

Види пробај ова. До сеа неам пораз во лига во 35 кола. А и се аоваа со Дортмунд ми е полуфинале прва утакмица. А на гости зависи ставам само стандард - баласд или ригид зависи против кој играм. Некад и вака оставам.
пушти ми ја целосната тактика по ПП ако не ти е мак,баш да ја пробам.
Интересно делува на прв поглед
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
9.635
Поени од реакции
10.357
Ова не е тактика за тимови со јаки крила. :D Може да се проба ако планирам да почнувам со некој нов тим.
 

ziak92

Weezy
Член од
21 ноември 2007
Мислења
9.607
Поени од реакции
7.072
пушти ми ја целосната тактика по ПП ако не ти е мак,баш да ја пробам.
Интересно делува на прв поглед
Штo тaктикa игрaш зa дa ти пуштaм тие штo ги имaм, дa не е нештo сличнa пa дa ти дуплирaм пoсле.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.497
Поени од реакции
11.398
Штo тaктикa игрaш зa дa ти пуштaм тие штo ги имaм, дa не е нештo сличнa пa дa ти дуплирaм пoсле.
Napoli v Inter_ Away Team Selection Overview.png

еве ја тактиката,Јиргн Клоп офанзивна тактика,додека дефанзивната е со тројца збиени играчи во средниот ред од кои еден како поддршка за крилата и нападот со константно орање по теренот напред назад.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
25.979
Поени од реакции
26.668
the program can't start because berkelium.dll is missing from your computer

go imal li nekoj problemov na nosteam verzijava ? koga ja startuvas igrata
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.230
Поени од реакции
3.868
Дечки,постои некаков начин/тренинг да се подобри фитнесот на играчиве? Како Пандев идол да им е ,55-60 мин и јазиците надвор ги ваѓаат..
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.604
Поени од реакции
21.054
Дечки,постои некаков начин/тренинг да се подобри фитнесот на играчиве? Како Пандев идол да им е ,55-60 мин и јазиците надвор ги ваѓаат..
Колку за тебе тоа „јазиците надвор ги ваѓаат“? До 65-70 проценти на крај од утакмица не е лошо, секако ако започне над 95 проценти.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.230
Поени од реакции
3.868
Колку за тебе тоа „јазиците надвор ги ваѓаат“? До 65-70 проценти на крај од утакмица не е лошо, секако ако започне над 95 проценти.
Значи играч неможе да ми врзе две утакмици по ред,ако едната игра,другата кондицијата му е испод 86 %.. Знам дека Фросе имаше добар тренинг за 13 мислам беше и супер одеа работите :D
Пс.Како се праеше она со поштата побрзо да оди? :confused:
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
25.979
Поени од реакции
26.668
DirectX понова верзија симни мислам до тоа дека беше :D
11ka iam, ne e toa, simnav nosteam verzija so 14.3.0 patch-ot, kaj drugar ja pusta kaj mene toa go vika. Mamata. A 2.2 ne mi se igra, @Vori ti li ja igrase co 3.0 patchot, od kaj go najde ?
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.604
Поени од реакции
21.054
Значи играч неможе да ми врзе две утакмици по ред,ако едната игра,другата кондицијата му е испод 86 %.. Знам дека Фросе имаше добар тренинг за 13 мислам беше и супер одеа работите :D
Пс.Како се праеше она со поштата побрзо да оди? :confused:
Види дали имаш добри фитнес тренери во клубот, кои имаа 5 ѕвездици на тренинг или барем 4. Ако играш секој 3 ден, гледај да ги ротираш бидејќи едноставно никој не може да врзе толку утакмици и да има кондиција.
 
На врв Bottom