Football Manager 2014

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Барате профит?



Шитнав реген лев бек за 40 милиони во Баерн бидејќи го имам Shaw и уште еден исто квалитетен реген, тој Шнејсдлдјклдкслдклин во Барселона за 42 милиони, Гастон Рамирез во ПСЖ за 28 милиони и плус неколку поситни трансфери и бам 90 милиони плус во буџет вкупно, откако го потполнив тимот и е уште подобар од претходно.

П.С. Имам премногу млади играчи, повеќето таленти кои сепак не би ги играл во прв тим па ги позајмувам насекаде и чекам да им порасне цената па да ги продадам.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Го комплетирав тимот, нема веќе трансфери да правам, освен нешто евентуално last minute, ама доволно се, доста нови играчи имам, 10 од 24 во прв тим ми се нови. Од сликата што ја ставив претходно, Гил Ромеро и Ромањоли ин, Ванјама, Белуски и Страндберг аут. Имам 24 играчи во прв тим, плус уште двајца добри голмани во резервите и солиден број на млади играчи кои ќе добијат по некоја шанса во Куп утакмици.
 
C

Castiel

Гостин


Одлично деби имав во групи евро лига.... со мене во група се уште Зенит и трабзонспор...3 ќе бидам скоро сигурно ...ако успеам некако да се држам со турциве може и втор...земав и уште некој играчи ама пошо покасно неможев да ги регистрирам за евро лига...Кристијан наумовски за голманче и Неџипи полушпиц...плус 2ца бразилци ...
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480



Стојков си отиде :( а најдобар играч ми беше...ама неможев да го задржам...башка што ич пари за трансфери не ми дадоа и за плата само 18К неделно..ако успеам некако до лига европа да стигнам супер ќе е ...
So i so Vardar mozi da se igra ? :vozbud:
 
Член од
13 март 2013
Мислења
448
Поени од реакции
715
Јас играм со Пелистер веќе 5-6 сезони, ама ептен се нервирам шо не можи појќе од 5 странци да се регистрират во Македонска лига
 
C

Castiel

Гостин
Јас играм со Пелистер веќе 5-6 сезони, ама ептен се нервирам шо не можи појќе од 5 странци да се регистрират во Македонска лига
земај си млади играчи странци и со време ќе добијат државјанство...[DOUBLEPOST=1409585935][/DOUBLEPOST]


Првата ја изгубив 3-2 на гости ама дома некако ги победив....ептен непрецизни беа се изнаутинаа а и Арагонес фати неколку топки....само што нареден натпревар сум без таневски и ќе биде проблем....
 
Последно уредено од модератор:

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
729
Поени од реакции
823



Стојков си отиде :( а најдобар играч ми беше...ама неможев да го задржам...башка што ич пари за трансфери не ми дадоа и за плата само 18К неделно..ако успеам некако до лига европа да стигнам супер ќе е ...
Брат дај кажи како за Мак. Лига :))
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Пробвам да позајмам играч со Шефилд и ми излегува ова...Sheff Utd are not allowed to sign players until transfer embargo is lifted. Што е работава пошто прв пат ми се случува.
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
Пробвам да позајмам играч со Шефилд и ми излегува ова...Sheff Utd are not allowed to sign players until transfer embargo is lifted. Што е работава пошто прв пат ми се случува.
Ваљда клубот ти е на продажба. И има преговори за купување. Може да добиеш нов газда у брзо време :D
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Ваљда клубот ти е на продажба. И има преговори за купување. Може да добиеш нов газда у брзо време :D
Нека биде некој шеик, се отепав на фри да барам играч. А во моментов очајно ми треба да позајмам играч на 3 месеци зошто повредите ме турија.
 
C

Castiel

Гостин


Статистикава на натпреваров вришти...ги утепав од мавање 7 жути картони , 0 шута кон гол...посед 24...никад на никоја менаџер сум немал помал посед..а ги играм од 2004...башка што и УСМ 98 иам играно...:D али тоа е таква среќа од ждребот јунајтед да ми се падне...
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
другари дајте некоја итнересна тактика да испробувам со тимов мој,досадна е веќе оваа сегашнава тактика што ја играм :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom