Football Manager 2013

Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
Мислев дека ќе изгубам.. Пошто арсенал имаа склопено солиден тим.. Првата изгубив 2-0.. Никако неможев да им парирам на гости.. Ама затоа дома чудо се деси..
potop.png

Иначе откако освој со Саутепмтон све што се може ги превземав Валенсија... солидно тимче имаа и со некој засилувања се борам сеа за второ место заедно со Реал.. И двете екипи по 74 бода на 4 кола до крај.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Не можам да го добијам Слоба т.д ако има некој што има оргинална ФМ 2013 или каква и да треба, ако може да ми ја учини таа финтата со Стеам, би му бил захвален.

Поздрав.
 
G

Geezer

Гостин
Трета сезона со Селтик почнувам сега, какво тимче сум склопил, не да се фалам, алал да ми е. Јаки бизниси направив изминативе сезони, ко Галијани сум станал.

Сменив формација и играчи ко Скот Браун, Иниго Перез, Паласиос копачот, Мунтари(го продадов) се жртви на новата формација, ама поради децата морав.
Халиловиќ од Динамо го собрав, за 10 милиони, на 17 години и цело лето, со тешки маки, Лазар Марковиќ од Партизан, за 13 милиони.
Тој десно, Халиловиќ полушпиц, Tony Watt напаѓач и сега го имам Бертранд на позајмица како лево крило, а на зима ќе ми дојде Чавдаш(така нешто, од Базел, 22 годишен Хрват, лево крило) и има да правам партали. Играчиве ај што се стварно добри во реалност, ама газат и на играва.

Задњи везни ги имам Матуиди од ПСЖ и Скот Паркер како првотимци, а често и ги ротирам. Одбрана Мињо од Бока, Амброуз и двајца Шкоти, а голман ми е Пантелимон.

Ќе ви пуштам слика утре ако ве интересира, 100 милионски нападот ќе ми биде за некоја сезона :D
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Конечно Слоба и мене ми ја инсталира играта, па решив да се приклучам на форумов да бидам у тек со настаните.

Почнав со Лацио со прочуената 3-1-5-1 формација.
И не ми иде баш нај-нај, сеуште неам победа у Серија А, со само 1 нерешена и 5 порази се наоѓам закован на последното место. Премногу глупи голови примам и иам црвен на секоја утакмица.

Има ли некој идеја што и како да се праи со тренинзите? :(
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
81
Поени од реакции
9
ako imam sreka i mene da mi ja instalira igrava Слоба ubavo bi bilo :D
--- надополнето: 8 мај 2013 во 12:44 ---
ako imam sreka i mene da mi ja instalira igrava Слоба ubavo bi bilo :D
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Моја сугестија, зимајте го Mateo Musacchio од Виљареал страва штопер, за мали пари може да се донесе.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Моја сугестија, зимајте го Mateo Musacchio од Виљареал страва штопер, за мали пари може да се донесе.
Гледам го фалат и на други места и го викаат новиот Danny Wilson од Ливерпул од 2012ката. За ефтини пари, добар дефанзивец.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Гледам го фалат и на други места и го викаат новиот Danny Wilson од Ливерпул од 2012ката. За ефтини пари, добар дефанзивец.
И Stefan de Vrij од Феенорд, Рикардо ван Ријн од Ајакс.. млади а добри.
--- надополнето: 8 мај 2013 во 13:45 ---
Тоа е тоа, после 12 одиграни кола иам скор од 2 победи 2 нерешени и 8 порази у Серија А.. Лига Европа испаднав без ниедна победа и очекувано си добив отказ.

Незнам зошто не успеа 3-1-5-1 формацијата кај мене. :mad:

Дајте совет за некоја понормална формација со 4 позади и тренинзите како да се местат :unsure:
 
Член од
29 март 2013
Мислења
214
Поени од реакции
92
И Stefan de Vrij од Феенорд, Рикардо ван Ријн од Ајакс.. млади а добри.
--- надополнето: 8 мај 2013 во 13:45 ---
Тоа е тоа, после 12 одиграни кола иам скор од 2 победи 2 нерешени и 8 порази у Серија А.. Лига Европа испаднав без ниедна победа и очекувано си добив отказ.

Незнам зошто не успеа 3-1-5-1 формацијата кај мене. :mad:

Дајте совет за некоја понормална формација со 4 позади и тренинзите како да се местат :unsure:
Пробаја со оваа тактика ја играм со Lazio 2018-2019 сум али тактикава се покажа ептен моментално е хит на сите форуми еве спушти ја од овде http://www.fm-base.co.uk/forum/football-manager-2013-tactics-training/116896-tactic-3-1-5-1-amen-13-3-2-13-3-3-a.html
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Пробаја со оваа тактика ја играм со Lazio 2018-2019 сум али тактикава се покажа ептен моментално е хит на сите форуми еве спушти ја од овде http://www.fm-base.co.uk/forum/football-manager-2013-tactics-training/116896-tactic-3-1-5-1-amen-13-3-2-13-3-3-a.html
Да де да истата ја имам и јас, не ми појде на мене незнам зашо. Изгледа до тренинзите е нешто.
Како и да е, сега си почнав нова игра со Тотенхем и со друга формација, па ќе видиме. :)
 
Член од
16 април 2013
Мислења
28
Поени од реакции
51
И Stefan de Vrij од Феенорд, Рикардо ван Ријн од Ајакс.. млади а добри.
--- надополнето: 8 мај 2013 во 13:45 ---
Тоа е тоа, после 12 одиграни кола иам скор од 2 победи 2 нерешени и 8 порази у Серија А.. Лига Европа испаднав без ниедна победа и очекувано си добив отказ.

Незнам зошто не успеа 3-1-5-1 формацијата кај мене. :mad:

Дајте совет за некоја понормална формација со 4 позади и тренинзите како да се местат

Која ти е таа формација? Играј си со 4-2-3-1,4-3-3 или со 4-3-1-2...
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Конечно Слоба и мене ми ја инсталира играта, па решив да се приклучам на форумов да бидам у тек со настаните.

Почнав со Лацио со прочуената 3-1-5-1 формација.
И не ми иде баш нај-нај, сеуште неам победа у Серија А, со само 1 нерешена и 5 порази се наоѓам закован на последното место. Премногу глупи голови примам и иам црвен на секоја утакмица.

Има ли некој идеја што и како да се праи со тренинзите? :(
За колку време ти ја инстелриаше и денес во колку саат?
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
За колку време ти ја инстелриаше и денес во колку саат?
Па пред 3-4 дена ми ја среди, за отприлика 40тина минути. Зависи колку брзо ти симнува нетот.
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Па пред 3-4 дена ми ја среди, за отприлика 40тина минути. Зависи колку брзо ти симнува нетот.
Мене баш синојќа ми ја симнуваше и до 97% стигна и се појави апдејт суспендед зошто се уклучиле многу на ФМ стреамот онлајн и вечерва ќе ми ја досимне
 

Kajgana Shop

На врв Bottom