Football Manager 2013

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233


Овие Саутемптон како да се на стероиоди, правам ротација и излагам со слаб тим, победувам...Се надевам следната верзија нема да е до толку лесна, оваа ја научив брзо...
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Јас пак ја инсталирав за да играм со апдејтот од 1990 година погоре што го постирав ама тапа е.
И си почнав со Лацио, најдов една 4-4-2 формација на Ариго Саки што ја играл во времето на Ван Бастен, Гулит...
Одлично функционира, еве прва сезона титула освоив во Италија со речиси идентичниот тим пошто Лотито ми даде само 1 мил за засилувања. :facepalm:

И на почеток на трансфер период типот после освоена титула во Серија А ме наградува со трансфер буџет од 1.2 милиони. :tapp::tapp:
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Абре, имали некое решение зa crash dumps или
ако има дај праќајте оти додека да излезе 14тката што ќе правам?
 
Член од
12 април 2012
Мислења
53
Поени од реакции
19
Абре, имали некое решение зa crash dumps или
ако има дај праќајте оти додека да излезе 14тката што ќе правам?
Најверојатно ти пука играта од премногу графика (слики, логоа и слично). Пробај без нив дали ќе имаш некој проблем.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Најверојатно ти пука играта од премногу графика (слики, логоа и слично). Пробај без нив дали ќе имаш некој проблем.

немам никакви слики, логоа, дресови бре другар. Вчера почнав да ја играм, вчера ја инсталирав.
 
Член од
12 април 2012
Мислења
53
Поени од реакции
19
немам никакви слики, логоа, дресови бре другар. Вчера почнав да ја играм, вчера ја инсталирав.
Па до верзијата на играта е тогаш... лош крак :)
Мислам дека имаше погоре некаде во темата напишано дека верзијата на CPY работи ок, ако ја имаш таа на Skidrow не ја бива.

Може и до пц-то да е, малку рам... Смени во preferences, во interface, interface rendering mode од GPU смени го на software.

Ако тоа не ти помогне стави најнови драјвери за видео картата, direct-x, изчисти го cache фолдерот:
ХP: My Computer » ‘Documents and Settings\\Application Data\ » ‘Sports Interactive’ » ‘Football Manager 2013’ » Delete the ‘cache folder
Win 7: Start » click on your username on the start menu » AppData » Roaming » Sports Interactive » Delete the ‘Football Manager 2013’ Folder.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Па до верзијата на играта е тогаш... лош крак :)
Мислам дека имаше погоре некаде во темата напишано дека верзијата на CPY работи ок, ако ја имаш таа на Skidrow не ја бива.

Може и до пц-то да е, малку рам... Смени во preferences, во interface, interface rendering mode од GPU смени го на software.

Ако тоа не ти помогне стави најнови драјвери за видео картата, direct-x, изчисти го cache фолдерот:
ХP: My Computer » ‘Documents and Settings\\Application Data\ » ‘Sports Interactive’ » ‘Football Manager 2013’ » Delete the ‘cache folder
Win 7: Start » click on your username on the start menu » AppData » Roaming » Sports Interactive » Delete the ‘Football Manager 2013’ Folder.
нема не бидува и не бидува.

Untitled.png
 
Член од
12 април 2012
Мислења
53
Поени од реакции
19

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
ова краш дампов на сите душа им зема,јас сејвот на 12-ката уште не можам да го прежалам,какви само регени најдов после три сезони,ненормални развивања и во рок од три сезони се главни звезди во репрезентација и секој поединечно вредеше од 34-45 милиони.а најдов вкупно осум регени спремни за прв тим.шест бразилци,еден аргентинец и еден италијанец.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom