Football Manager 2013

Дискусија во форумот 'Football Manager' започната од SanIker, 6 септември 2012.

 1. SanIker

  SanIker

  Член од:
  21 септември 2008
  Мислења:
  13.264
  Допаѓања:
  9.192
  [​IMG]  Првата прес-конференција од Мајлс Јакобсон во врска со играта, подетални информации ќе има понатаму.

  И во инфото на видеото стои ова:
  The best-selling, most realistic football management series ever made is back and will be released before Xmas. Football Manager 2013 introduces more than 900 new features & new ways to play.

  Што значи покасно ќе испадне годинава, а ?
   
  На dragonsky му/ѝ се допаѓа ова.
 2. VardarVoSrceto

  VardarVoSrceto

  Член од:
  7 август 2011
  Мислења:
  3.281
  Допаѓања:
  4.482
  900 new features & new ways to play.o_O
  Maлце да не претерале ?? :)
   
 3. jovanovski

  jovanovski Motherfucker Jones

  Член од:
  30 јуни 2008
  Мислења:
  3.772
  Допаѓања:
  1.272
  нема да е покасно секогаш велат дека ќе биде пред католички божик за да си дадат малце време но секогаш излегува околу крајот на октомври-ноември. секако ние што чекаме пиратерија ќе почекаме најмалку до декември:D сакам да видам што средиле во врска со тактиката и со графиката имаше неколку багови, а сигурен сум дека има и нови додатоци
   
 4. SanIker

  SanIker

  Член од:
  21 септември 2008
  Мислења:
  13.264
  Допаѓања:
  9.192
  И првите скриншотови:

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Повеќе тука.
   
 5. Syn

  Syn ^ Фабричка грешка

  Член од:
  23 декември 2007
  Мислења:
  24.242
  Допаѓања:
  22.557
  Preteraa so faktot sto poslednive 4-5 izdanija na igrava bea do toj stepen slabo smeneti, da mislis deka sekoe novo izdanie e samo nekoj update so transferi i nekoi neznacitelni promeni. Ja ista taktika igram u poslednive 3-4 godini, so mali twikovi, i veke dosadna mi stana, nema lek AI-to za 4123 formacija, 3-4 godini istite uspesi bez razlika na timovite sto go vodam, samo so reprezentaciite e potesko.

  Poslednava menadzer epten slabo ja igrav, sea pocnav pak so Atletico, 4ta sezona, ama se resiv so druga taktika zasto dosadno e vise so 4123, ali pak, sakam konecno da iskusam nova menadzer igra, vo prava smisla na zborot NOVA.
   
 6. Zaphod Beeblebrox

  Zaphod Beeblebrox Поранешен покул Божино

  Член од:
  7 јуни 2008
  Мислења:
  16.547
  Допаѓања:
  20.952
  Ако е пред Божиќ, значи Ноември месец. Таман имам време да довршам предизвикот, да ги внесам Бостон Јунајтед у Премиер Лига. :D
   
 7. VardarVoSrceto

  VardarVoSrceto

  Член од:
  7 август 2011
  Мислења:
  3.281
  Допаѓања:
  4.482
  грешно си ме сватил. Сакав да кажам дека не ми е веројатно дури 900 промени да направат.
  Со цел пост ти се согласувам.
   
  На Syn му/ѝ се допаѓа ова.
 8. IgorChete

  IgorChete 27

  Член од:
  4 февруари 2009
  Мислења:
  7.726
  Допаѓања:
  7.536
  900 промени се сосема возможни, настрана тоа што би било самоубиство да лажат на официјална прес-конференција.
  Да не мешаш 900 промени со 900 новитети?
   
 9. VardarVoSrceto

  VardarVoSrceto

  Член од:
  7 август 2011
  Мислења:
  3.281
  Допаѓања:
  4.482
  Незнам мене многу ми личи 900 промени :)
   
 10. gade

  gade Augustus

  Член од:
  12 април 2008
  Мислења:
  4.782
  Допаѓања:
  4.965
  Во новиов менаџер ќе внеселе можност да играш Класик мод, како на старите менаџери од CM 01/02 серијалот.Без многу детаљи и компликации, pure football management.
  Незнам што точно им значи ова, ќе видиме.
   
 11. jovanovski

  jovanovski Motherfucker Jones

  Член од:
  30 јуни 2008
  Мислења:
  3.772
  Допаѓања:
  1.272
  Football Manager@afc_dan
  Amazon have the FM2013 release date set at 30th November. Is that some inside info? ;)
  сепак јас мислам дека ќе биде и порано барем 1 недела пред 30-ти :) ако сум во добра финансиска состојба можно е и да ја купам оваа година, не ми се чека до февруари за кракови :cautious:
   
 12. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  76.260
  Допаѓања:
  156.976
  Нема да работи на Win 8 сега за сега, може ќе сменат нешто али чисто да си знаете. Мене и онака ми е грд осмицата, не ја мењам седмицава за ништо.
   
  Толстој, Mileisreknisibile, Ѓорче 1932 и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. VardarVoSrceto

  VardarVoSrceto

  Член од:
  7 август 2011
  Мислења:
  3.281
  Допаѓања:
  4.482
  (y)

  доста добро ќе биде :) . ќе може во лан да се игра или ќе мора да се купуваат оргинални за да ве плескам.
   
  На dragonsky му/ѝ се допаѓа ова.
 14. SanIker

  SanIker

  Член од:
  21 септември 2008
  Мислења:
  13.264
  Допаѓања:
  9.192
  Пошто никогаш ја немам купено, да прашам дали некој знае од прилика како се движи цената ? Сега гледам ја има pre-purchase за околу 30 фунти што би му дошло околу 50 долари, па од прилика тука некаде се движи цената или понатаму може да биде поскапа/поефтина ? Фала однапред.
   
 15. Invader

  Invader I am not in danger, I am the danger!

  Член од:
  17 ноември 2008
  Мислења:
  17.023
  Допаѓања:
  18.950
  Имаш и за 20-25€.
   
  На SanIker му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: