Football Manager 2013

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Тука мислам дека ти е најефтино, затоа што добиваш само код за стим(без цд, кое секако не ти е потребно). Моментално сеуште немаат ставено цена за ФМ13.
Тука сеуште стои цена од 33€, ама имаат доста акции, кога треба да внесеш код и добиваш 20% попуст, што ќе ти дојде околу 26/27€.
 
Член од
18 септември 2012
Мислења
71
Поени од реакции
6
Се надевам дека FM2013 нема да ме разочара како FM2012 :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Како те разочарала 2012?
 
Член од
18 септември 2012
Мислења
71
Поени од реакции
6
Како ? еми играчите беа многу глупо оценети багови имаше колку сакаш играчите нонстоп се повредуваа ;)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Како ? еми играчите беа многу глупо оценети багови имаше колку сакаш играчите нонстоп се повредуваа ;)
Се повредуваа ако претераш со тренинзите и им ставиш несоодветен тренинг за возраста, позицијата и имаш неквалитетен кадар.
На секој сејв од кога ќе соберам буџет за плати, вработувам квалитетен кадар и немам проблеми ни со замор а камоли повреди, освен тие фудбалери што си важат дека си се injury prone.

За нереални оценки за некои како Саного, Грифитс, Нианг не можеш да се буниш зошто секоја година има по некој анонимец sвер кој треба да го откриеш. Инаку каде со МК Донс ќе собереш пари да го купиш Кагава или Вилшер или Хазард? Само со шуто и рогато од 500,000 вредност не се просперира.
 
Член од
18 септември 2012
Мислења
71
Поени од реакции
6
Знаев дека така ке коментираш за повредите ама нема врска значи секогаш првото што ќе го направам е да купам квалитетен кадар и тренинзите никогаш не ми се тешки само во многу ретки случаеви , а за оценките што се нереални ги има многу како на пример ДеРоси ти се молам 156 ДеРоси играч со такви квалитети најмалку треба да има 175 потенцијал , Подолски и многу други.
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
679
Поени од реакции
30
Знаев дека така ке коментираш за повредите ама нема врска значи секогаш првото што ќе го направам е да купам квалитетен кадар и тренинзите никогаш не ми се тешки само во многу ретки случаеви , а за оценките што се нереални ги има многу како на пример ДеРоси ти се молам 156 ДеРоси играч со такви квалитети најмалку треба да има 175 потенцијал , Подолски и многу други.
Какви квалитети ?
Колку има посилни од него на CA/PA ?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Прво, не играм со такви помагала што ми кажуваат потенцијали :) си имам скаути,ми даваат репорти и ослучувам каков играч да купам, не знам, поголем мерак ми е така.
Второ, пак ќе напоменам дека немам користено ништо вакво и не се разбирам, но не би требало според некоја логика потенцијал да се гледа на млад играч? За мене нормално би било Де Роси да има мал потенцијал пошо има 30 години, што ќе развива уште?
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
јас не знам што гледате толку во одцените и тие ца/па. ми се погоди играч кој беше тррета замена во тимот сосема случајно да дојде до можност да игра и потоа цела сезона играше прва постава иако отцените му беа катастрофа. максим ковал има послаби отцени и од оспина а пак брани подобро од него. сите тврдат дека вилсон од ливерпул е еден од подобрите одбрамбени играчи на играта иако има слаби отцени. ова не е игра на којаотцените се важни :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Увек се наоѓа да искочи на колоквиумска :mad: Ама ок, нешто во мене кажува дека сепак ќе искочи накај 25 октомври негде :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom