Football Manager 2012 - Општа дискусија

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
But how?? никако не можам да ја најдам таа опција :)
гледам ќе има многу измени во играва и тоа ме радува.
Ќе видиш кој тим ти е филијала, немора во Белгија, може тимот да е било каде од ЕУ. Одиш кај играчот и го праќаш на позајмица :)
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Ќе видиш кој тим ти е филијала, немора во Белгија, може тимот да е било каде од ЕУ. Одиш кај играчот и го праќаш на позајмица :)
Само разликата е што во Белгија треба да седи 2 или 3 сезони, а во друг 4.Како и да е, не се исплати да чекаш пошто до тогаш ќе искочат нови подобри и поефтини играчи од тој шо сакаш да го земеш.
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
epa ne e sredeno veke nekolku godini.i ne e samo 2 klika !!!
Човеку, лиценцата за користење на фудбалската репрезентација на Германија им припаѓа на EA Sports и на KONAMI и на никој друг. Тоа тие не можат да го сменат. Иначе, да 2 клика се, deal with it.
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Ќе видиш кој тим ти е филијала, немора во Белгија, може тимот да е било каде од ЕУ. Одиш кај играчот и го праќаш на позајмица :)
знам за така ама ако не добие ворк пермит автоматски не доаѓа играчот така?
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
знам за така ама ако не добие ворк пермит автоматски не доаѓа играчот така?
Тоа само ако нема потпишано професионален договор, тогаш неможе да дојде.А ако има 18 и има потпишано проф. договор,тогаш можеш да го земеш и ако биде неуспешно барањето за лиценца, само што ќе мора да го пратиш 2/3 години во некој Белгиски клуб на позајмица, таму да се здобие со европско државјанство за да може да игра во твојот тим.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
But how?? никако не можам да ја најдам таа опција :)
гледам ќе има многу измени во играва и тоа ме радува.
Ќе водиш инат! :D Значи еднаш ако го договориш играчот и ако не му дадат дозвола, одиш appeal. Ако пак не му дадат дозвола правиш нова понуда, додека не дозволат да потпише за тебе, ама нема да има право да игра.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Премиер лигата стално комплицира со тоа правилото за работна дозвола али кој играм со Челзи ги праќам во Холандија и или ќе почне за репрезентацијата да игра или добија државјанство :)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.403
Поени од реакции
13.719
Football Manager 2012 will be released on the 21st October, along with this Miles Jacobson’s blog, which features exclusive content, screens and videos, will deliver all the information you need for the new Football Manager™
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
#FM12 is officially gold & will release on Oct 21. Demo still planned for the weekend - if that changes, I'll tweet about it.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom