Football Manager 2012 - Општа дискусија

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Не верувам дека некој од нашиве ќе биде вундеркид. Може да имаат солиден потенцијал, ама тоа е се...за жал.
Иначе ако е бар еден вундеркид, обавезно го доведувам во секој можен тим! :)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Не верувам дека некој од нашиве ќе биде вундеркид. Може да имаат солиден потенцијал, ама тоа е се...за жал.
Иначе ако е бар еден вундеркид, обавезно го доведувам во секој можен тим! :)
Сериа А - 1 странец во 1 сезона.
Премиер Лига - Треба дозвола за работа.
Ла Лига - 3ца странци во екипа.

Заебано е со нашиве фудбалери. Треба да жртвуваш стварно јаки бразилци, аргентинци и африканци за да земеш македонец а ако си во Англија - немаш шанси скоро...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Сериа А - 1 странец во 1 сезона.
Премиер Лига - Треба дозвола за работа.
Ла Лига - 3ца странци во екипа.

Заебано е со нашиве фудбалери. Треба да жртвуваш стварно јаки бразилци, аргентинци и африканци за да земеш македонец а ако си во Англија - немаш шанси скоро...
Ja uspeav da go zemam Stojkov vo Manchester vo 2008cata i dobi rabotna dozvola, samo ne od prv pat, stisnav appeal i posle granted :) A ako nejke i taka mislam ima opcija da go pratis na pozajmica vo Evropa prvo edna godina pa posle ke moze da dobie.

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Сериа А - 1 странец во 1 сезона.
Премиер Лига - Треба дозвола за работа.
Ла Лига - 3ца странци во екипа.

Заебано е со нашиве фудбалери. Треба да жртвуваш стварно јаки бразилци, аргентинци и африканци за да земеш македонец а ако си во Англија - немаш шанси скоро...
Бабунски има шпански пасош. Само ќе биде тешко да се купи, зошто игра за Барселона.
За ПЛ може да го купиш играчот и после да го пратиш да игра 2-3 сезони во Белгија, каде добива европски пасош.
Другиве лиги не се проблем. Боље ќе доведам Македонец, него некој јужноамериканец(иако повеќето имаат европски пасош). Чуството е многу подобро. Крај краева, со никој не се натпреварувам за подобра кариера :D
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Абе ја знам таа опција али тиња ми е да го праќам у Белгија толку време. Сакам у мој тим да се развие како играч, некако вака ми е тапа...
 
С

сашенко

Гостин
Едвај чекам да искочи.Колку толку ке има нешто ново за да се израдуваме и колку да биде поразлично од претходната и да ми се игра пак.Од време на време знае да ми здосади ептен играва и ја баталувам.Прочитав системот за публиката ке биде целосно сменет.Од видеото и не оприметувам некоја разлика.Може не сум видел убаво ке сака некој да ми каже која е разликата и шо е подобрено?Вака на прв поглед исто срање изгледа..
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.116
Поени од реакции
8.905
ako nema znacajni podobruvanja vo odnos na 2012,definitivno se otkazuvam od igranje.i 2011 so se vike zorle go igrav,za tepanje vreme,ocekuvam mnogu novosti od 2012.najatraktivna igra e od ovoj zanr,i moe mislenje e deka premnogu bavno ja nadograduvaat i usovrsuvaat.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Не е нешто поразлично од претходната верзија.
Од кај знаеш, си ја играл? Ќе видиме како е на дело. Дизајнот, интерфејсот е скоро ист али како ќе се движи играта - сеуште не знаеме.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.116
Поени од реакции
8.905
ako nema znacajni podobruvanja vo odnos na 2012,definitivno se otkazuvam od igranje.i 2011 so se vike zorle go igrav,za tepanje vreme,ocekuvam mnogu novosti od 2012.najatraktivna igra e od ovoj zanr,i moe mislenje e deka premnogu bavno ja nadograduvaat i usovrsuvaat.
*mislev vo odnos na 2011.
--- надополнето: Sep 6, 2011 5:07 PM ---
edno vreme barav nekoi sajtovi i forumi,kade sto imase da predlozis nesto sto sakas da izmenis vo igrata.edno od najcestite bese da moze da se igra so germanskiot nacionalen tim,drugite ne gi pamtam bas.realno ima mnogu raboti sto falat.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Германската репрезентација се средува со еден обичен фикс.
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Бабунски има шпански пасош. Само ќе биде тешко да се купи, зошто игра за Барселона.
За ПЛ може да го купиш играчот и после да го пратиш да игра 2-3 сезони во Белгија, каде добива европски пасош.
Другиве лиги не се проблем. Боље ќе доведам Македонец, него некој јужноамериканец(иако повеќето имаат европски пасош). Чуството е многу подобро. Крај краева, со никој не се натпреварувам за подобра кариера :D
But how?? никако не можам да ја најдам таа опција :)
гледам ќе има многу измени во играва и тоа ме радува.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom