Football Manager 2010

DVX

Член од
22 мај 2009
Мислења
85
Поени од реакции
5
Ај хелп малце.
Ја инсталирав повторно ФМ10, овој пат на Windows 7. Е сеа, откако апдејтирав во 10.1 верзија и го ставив кракот, идам да ја вклучам играта и ми вика:

"The program can't start because d3dx9_41.dll is missing from your computer. Try reinstalling the program to fix this problem."

Знае некој што е работата и како да се среди?
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.277
Поени од реакции
323
Дали е можно некако Суарез од Ајакс да го шитнам за 20+ мил, сеа сум 6-7 сезона, убо е разигран, само совет ми треба како да го шитнам за толку пари, нема баш место за него + буџето в дупка ми влезе, нешо стадион че ми правеле
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Ај хелп малце.
Ја инсталирав повторно ФМ10, овој пат на Windows 7. Е сеа, откако апдејтирав во 10.1 верзија и го ставив кракот, идам да ја вклучам играта и ми вика:

"The program can't start because d3dx9_41.dll is missing from your computer. Try reinstalling the program to fix this problem."

Знае некој што е работата и како да се среди?
преинсталирај ја на еден другар истото му се јавуваше ја преинсталира и сега ја плеска :)

Дали е можно некако Суарез од Ајакс да го шитнам за 20+ мил, сеа сум 6-7 сезона, убо е разигран, само совет ми треба како да го шитнам за толку пари, нема баш место за него + буџето в дупка ми влезе, нешо стадион че ми правеле
според мене мислам дека можеш и за повеќе :) јас мирко вучинич го имам продадено за 35 мил. па мислам дека и суарез може да биде толку
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Ај хелп малце.
Ја инсталирав повторно ФМ10, овој пат на Windows 7. Е сеа, откако апдејтирав во 10.1 верзија и го ставив кракот, идам да ја вклучам играта и ми вика:

"The program can't start because d3dx9_41.dll is missing from your computer. Try reinstalling the program to fix this problem."

Знае некој што е работата и како да се среди?
Симни го најновиот directX, ако имаш 7-ца тоа треба да е directX 11.
 
F

fantomX

Гостин
Ја како апсолутен новак во играва воопшто, како да ги поставам оригиналните логоа, конкретно за премиер-лигашите? Ги најдов на интернет, ги копирав во graphics фолдер кај шо е играва. Треба уште нешто...?
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.747
Поени од реакции
9.765
Ја како апсолутен новак во играва воопшто, како да ги поставам оригиналните логоа, конкретно за премиер-лигашите? Ги најдов на интернет, ги копирав во graphics фолдер кај шо е играва. Треба уште нешто...?
-Load up FM, go to Options > Preferences > Display and Sound

-Untick ''Use skin cache'' box

-Tick ''Always reload on confirm''

-Then click ''Confirm''

-Then finally restart FM.

-And hey presto, those logos should appear.
Aко ти се стаени на правилно место у правилен фолдер (а како што гледам ти се..) би требало со оваа постапка да се среди. :) Ако ти треба помош околу нешто друго, слободно обрати се. :wink:
 
Член од
22 април 2010
Мислења
16
Поени од реакции
0
Здраво јас имам еден проблем со Менаџер. Пред една недела ја избришав бидејќи ми правеше проблем ама тоа не е важно. Сејфот со Сити каде што сум 5 сезона го ставив на усб и ја спуштив од нет ја инсталирав го редам сејфот и не се пушта и ми пиши the game could not be loadet. Дали некој знае што е проблемот и како да го решам?
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.277
Поени од реакции
323
Здраво јас имам еден проблем со Менаџер. Пред една недела ја избришав бидејќи ми правеше проблем ама тоа не е важно. Сејфот со Сити каде што сум 5 сезона го ставив на усб и ја спуштив од нет ја инсталирав го редам сејфот и не се пушта и ми пиши the game could not be loadet. Дали некој знае што е проблемот и како да го решам?
Види дали иста верзија (понов пач) да не е менаџерот или постар, друго незнам шо можи да биди :toe:
 
F

fantomX

Гостин
Aко ти се стаени на правилно место у правилен фолдер (а како што гледам ти се..) би требало со оваа постапка да се среди. :) Ако ти треба помош околу нешто друго, слободно обрати се. :wink:
Се пуштија убо се, ама јас сум нашол само слики со фудбалери од Премиер Лига. :kesa:
Па еве, едно скромно барање, линк за симнување на официјалните клупски логоа, пред се од Премиер Лига англиска, а не е штета ако ги има и од Италија, Франција, Шпанија и Германија пред се. Шо појќе то поубо накратко кажано, со Премиерлигашките секако да ги има.
Оти вака е глупо искрено кажано. :toe:

Здраво јас имам еден проблем со Менаџер. Пред една недела ја избришав бидејќи ми правеше проблем ама тоа не е важно. Сејфот со Сити каде што сум 5 сезона го ставив на усб и ја спуштив од нет ја инсталирав го редам сејфот и не се пушта и ми пиши the game could not be loadet. Дали некој знае што е проблемот и како да го решам?
Ова истово му се случило на човеков од кај шо го изрежав моево цеде, мислам после шеста сезона. Ја избришал само сејвуваната игра и пак одново почнал, без да ја бриши цела апликација Фудбал Менаџер, и сега мислам шиба трета сезона, или втора, не знам точно....

Види дали иста верзија (понов пач) да не е менаџерот или постар, друго незнам шо можи да биди :toe:
....и не работел со различни пачој, 10.0 е верзијава ко шо глем кај мене, со истата терал цело време, и уште е со оваа мислам.
Друго ќе да е нешто.:toe:
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.747
Поени од реакции
9.765
Се пуштија убо се, ама јас сум нашол само слики со фудбалери од Премиер Лига. :kesa:
Па еве, едно скромно барање, линк за симнување на офидијалните клупски логоа, пред се од Премиер Лига англиска, а не е штета ако ги има и од Италија, Франција, Шпанија и Германија пред се. Шо појќе то поубо накратко кажано, со Премиерлигашките секако да ги има.
Оти вака е глупо искрено кажано. :toe:
Повелеле. :) Симни, стај у графикс, среди у преференсес, и воала - ќе си ги имаш логоата. :pipi:

Иначе, форумчево е одлично, можеш и други корисни работи да си најдеш... Од тактики, тренинзи, па се до амблеми на репрезентации, катаут фејспакови и тако даље...
 
Член од
22 април 2010
Мислења
16
Поени од реакции
0
Ова истово му се случило на човеков од кај шо го изрежав моево цеде, мислам после шеста сезона. Ја избришал само сејвуваната игра и пак одново почнал, без да ја бриши цела апликација Фудбал Менаџер, и сега мислам шиба трета сезона, или втора, не знам точно....

Не те разбирам ја избришал само сејфуваната игра па пак ја ставил или почнал наново со друг клуб? Ако е така не ми помагаш баш многу зошто јас не сакам да почнам со друг клуб глупо ми е сакам тој сејф да го играм :jaj::tapp:.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom