Football Manager 15

Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Овие истава цена ја држат и втора сезона? зашто влегов со Лидс во прва и имав се на се 15 милиони буџет... Највеќе ќе игра Advanced Forward
 
Член од
14 јануари 2013
Мислења
42
Поени од реакции
25
Можно е да излези новиот крак за новиот пач?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
1.170
Поени од реакции
2.635
Си почнав со Шефилд Ј. на сред јануари бев негде 4-5 место , резултати шта да ти причам 5 утакмици тепам 5 губам и се така , и некаде кај 13 јануари дојде газдата на Вест Хем ќе ме носел да ги спасам од испаѓање и ја така идиот прифатив , едвајјјјјјјјјј сум ги спасил некако завршивме 15 место . Се на се добра е играта смениле многу работи а многу работи и заебале . после новиов пач гледам и повреди многу се појавуваат. на утакмица минимум по 3 имам повреди . и да да прашам дали некој искористил ова новово raumdeuter или како и да се вика .
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.868
Луѓе, дај помагајте. Вчера играв нормално, денес уклучвам и ми се појавува "application error".
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.448
Поени од реакции
5.655
Можно е да излези новиот крак за новиот пач?
Ќе искочи сигурно само чекаат изглеа да видат дали ова е последниот пач или ќе има уште еден. Да не кракуваат за џабе :icon_lol:. За месец два би требало да има.
 
U

Unspecified

Гостин
Искочи и новиот пач, воедно последен мислам дека овој ке биде 15.3.1..
Кога да очекуваме ние што користиме пиратерија да излегне најновиот?
 
U

Unspecified

Гостин
Јебига, ова од пиратеријата да му се присере на човек, маани тоа што има багови во 15.1.3 пачот, неможам никако на еден сејв да се задржам.
Таман кренам добро, ми здосади и се откажувам и 2 дена пауза правам, потоа пак истото и никако да поминам сезона :mad:
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Трета сезона со Рајо , какво тимче склопив мада што го шитнав најдобриот Инуи бидејќи ми требаа пари за плати за да ги договорам слободните играчи , а на негово место како слободен играч го зедов Пабло Пиати добар е засега ама некако ми се избалансира формацијата од лани па сега некако ми играат млитаво играчиве , Со тешки маки и лесни противници влегов во финале во ЛШ , во групи завршив 1 а после Ливерпул на продолженија , Интер дома 2-0 гости изгубив 1-0 , и полуфиналето против Евертон гости изгубив 2-1 , дома тепав 2-1 и на продолженија 4-2. Сега уште три утакмици до крај финале во купот против Барса, и дома против Реал и Атлетик Билбао каде мора да земам 4 бода минимум за 4 место во лигата и пласман во ЛШ ... Многу бодови ми скинаа маливе екипи како Селта , Елче , а овие Гранада се ненормални два пати изгубив годинава од нив . Rayo v Everton_ Match Post Match.png Schedule_  Senior Matches.png
Еве ми го тимот Tactics_ Overview Overview.png А овие ги договорив за следната сезона , се надевам дека и Хесе ќе го потпишам бидејќи му истекува договорот со Реал , Бритос ќе го шитнам најверојатно и се мислам за голман да го земам Рајкович од Звезда гледам одлично напредува
Transfers_  Transfer Center.png
Криво ми е за Беллерин што им платив 850к на Арсенал не видов дека му истекувал договорот :pos:[DOUBLEPOST=1426115682][/DOUBLEPOST]Сезоната во лигата спасена 4 место за квалификации во ЛШ ... Остана уште финалето ЛШ против Баерн , еднаш ги направив магариња во групите ама сега ќе е потешко практично без лево крило останав.
Liga BBVA_ Overview Profile-4.png
Rayo Vallecano v Bayern München_ Overview Overview.png
Агуеро каква сезона изиграл вака уште немам видено 8.22 просек
Sergio Agüero_ History Career Stats.png
 
Последно уредено:
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
4 сезона со Рајо освоен суперкуп на европа на стартот ..Тимов шо го имам е одличен ама ако ми дадат некоја пара за трансфери следната сезона ќе можам на реал и барса да ги тепам ко на шала .
Man Utd v Rayo_ Overview Overview.png
Ако сакате голман после прва сезона мислам дека е слободен
Fernando Pacheco_ Overview Profile.png
Овој момак како поддршка во средина е одличен од Реал е го зедов за некои 3.5 м иако можев и за поефтино ама толку многу ми се допадна од почеток што искеширав повеќе за него ама не зажалив
Omar Mascarell_ Overview Profile.png
и најновиот играч што го зедов како слободен агент од Челзи
Kenneth Omeruo_ Overview Profile.png
Овој ми е од Рајо звер по десна страна како АМЛ
Lass Bangoura_ Overview Profile.png
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
210
Поени од реакции
146
Каде за поевтино може да се најде фм15?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom