Football Manager и останати Manager игри!

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Некни ја симнав, ама се разочарав кога видов дека не дава да гледам 3Д мечеви, а имам доволно добра графичка. Ќе треба да симнам драјвери па да пробам пак. :(

--- надополнето ---

Пач за македонска лига на фифа менаџер 2010...некој?
Има во играта EditManager една апликација во папката кадешто ти е снимена играта и служи за промена на податоците. Јас направив уште некој од македонските клубови, направив македонска лига, ама кога почнуваш нова игра Македонија ја нема меѓу земјите што ти се понудени. Барав на нет ама не најдов ништо. Изгледа нема такво нешто (барем сега за сега).
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.384
Поени од реакции
28.233

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Луѓе значи ми треба помошшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшш! ја играв се беше ок и го изгаснав компјутерот и утредента ја уклучувам играта ми се појавува ова :



НЕКОЈ ПОМОШ ЗАТОА ШТО МИ ТРЕБА.......!
(а пак на другиот пц се беше ок и го сервисирав и сеа нејќе, истиот проблем) !!! ПОМОШ ВЕ МОЛАМ!!!:nesum:
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Луѓе значи ми треба помошшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшш! ја играв се беше ок и го изгаснав компјутерот и утредента ја уклучувам играта ми се појавува ова

НЕКОЈ ПОМОШ ЗАТОА ШТО МИ ТРЕБА.......!
(а пак на другиот пц се беше ок и го сервисирав и сеа нејќе, истиот проблем) !!! ПОМОШ ВЕ МОЛАМ!!!:nesum:
Од каде ти е играта? Требало да бараш торент на кој пишува "RELOADED".
Во играта би требало да имаш и една апликација што ти ја регистрира, ама мислам дека се стартува при инсталирање...

Пробај да го избришеш тоа ЕА Download Manager и кога ќе играш исклучи се од интернет. Јас така направив и ми работи без проблем.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.888
Поени од реакции
7.342
Македонска лига на фудбал менаџер 2010??пач нешто ако има?? фала,поздрав.

И да...видете го овој пораз на Croatia од мојата про репрезентација со која стигнав на 7 место на фифа ранг листата! :vozbud:
http://img267.imageshack.us/img267/3592/gazenje.png
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Македонска лига на фудбал менаџер 2010??пач нешто ако има?? фала,поздрав.

И да...видете го овој пораз на Croatia од мојата про репрезентација со која стигнав на 7 место на фифа ранг листата! :vozbud:
http://img267.imageshack.us/img267/3592/gazenje.png
имаше еден фајл ако го најдам ќе ти го пратам.

а ако разбираш англиски можеш сам да ја направиш http://www.fm-base.co.uk/forum/f74/a-noob-guide-to-editing-t23749.html
:)
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.384
Поени од реакции
28.233
http://hellasmanager.org/content/view/148/1/

Со овој пач ти се отклучуваат сите 205 светски лиги. Имаш инструкции таму. Ти останува само да го избришеш тоа "FYR".
овој пачов лом напрај...200000 багови ми направи....Али ајде пак е за играње...
И да прашам како да му сменам на играч бројот?Ми побараа неколку играчи да им сменам број и прифатив сеа нема смсила да ги лажам ако знае некој нека помогне...
:helou:
 

skitnik

...Џабешетач...
Член од
18 септември 2007
Мислења
341
Поени од реакции
2
save game mozam samo na pocetok od koga ke go izberam timot da napravam, a posle koga ke prodolzam da igram nemozam da ja zacuvam igrata.
pomos!!! :D
za FM 2010
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Кој го има registration code за FIFA MANAGER 2010 хитно да ми го прати по ПП!

П.С. во тој пачот во Македонската лига колку играчи енд стаф и клубови има?

Едит
Го најдов, во readme file бил.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Луѓе знае некој како да ги отклучам националните состави во фифа менаџер 10 има полно заклучени што се
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Е сеа вака... во Фифа Менаџер 2010 и 2009 има фајл "DATABASE EDITOR" и влегов во програмчето и имаше Quick Transfer и направив трансфер (не се сеќавам кој, а и не е важно) и сеа ја уклучувам играта и почнувам со тој тим што направив трансфер (пр. Абдонлахор од А.Вила во Интер) и го земам Интер и гледам дали го има Абдонлахор во тимот и го нема... дали знае некој дали тоа е само за едитирање или може да се прави и трансфери затоа што таму има Quick Transfer и ако знае некој како да го имам тој фудбалер во тимот нека пише што побрзо затоа што ми треба ВЕ МОЛАМ!... благодарам однапред

--- надополнето ---

Кој го има registration code за FIFA MANAGER 2010 хитно да ми го прати по ПП!

П.С. во тој пачот во Македонската лига колку играчи енд стаф и клубови има?

Едит
Го најдов, во readme file бил.
Што најде, registration code за ФМ 2010 ??? првин го барав ама неможев да го најдам и сеа го најдова ама ми ја нема играта :(
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Е сеа вака... во Фифа Менаџер 2010 и 2009 има фајл "DATABASE EDITOR" и влегов во програмчето и имаше Quick Transfer и направив трансфер (не се сеќавам кој, а и не е важно) и сеа ја уклучувам играта и почнувам со тој тим што направив трансфер (пр. Абдонлахор од А.Вила во Интер) и го земам Интер и гледам дали го има Абдонлахор во тимот и го нема... дали знае некој дали тоа е само за едитирање или може да се прави и трансфери затоа што таму има Quick Transfer и ако знае некој како да го имам тој фудбалер во тимот нека пише што побрзо затоа што ми треба ВЕ МОЛАМ!... благодарам однапред

--- надополнето ---



Што најде, registration code за ФМ 2010 ??? првин го барав ама неможев да го најдам и сеа го најдова ама ми ја нема играта :(
кај мене на фудбал менаџер така ме заебаваше и не можев да играм со македонска лига. потоа снимив нов пач и при секое почнување на нова игра ми даваше да изберам со кој пач сакам да играм а под него имаше да се селектираат едитираните работи.
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
кај мене на фудбал менаџер така ме заебаваше и не можев да играм со македонска лига. потоа снимив нов пач и при секое почнување на нова игра ми даваше да изберам со кој пач сакам да играм а под него имаше да се селектираат едитираните работи.
Брат друго е Фудбал Менаџер, а друго е Фифа Менаџер, јас конкретно прашувам за фифа менаџер...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom