Football Manager и останати Manager игри!

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.455
Поени од реакции
5.424
тие ми текнуваа во моментот , ако пишуваш кажи и што позиција играат да знам што да барам...
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.695
Поени од реакции
885
kaj gi najde boldiranite. drva se. nisto nemat nad 15. i ne e banegra, banega e
da dodam na listata
garay (racing), micah richards (man city), guardado (depor), javi martinez (athletic bilbao), cavani (palermo), bruins (feyenoord), giovinco (empoli, pozajmen od juve), johnson (man city), rabiu (sporting), veloso (sporting), arouca (hannover), bale (tottenham), breno (sao paolo), van den borre (anderlecht), rossi (villareal), nuri sahin(feyenoord, pozajmen od dortmund), de guzman (feyenoord), aissati (psv), muamba (birmingham), cahais (inter reserves), david (sao paolo), zarate (mislam deka e od river), nico medina (eibar, pozajmen od osasuna), simunek (wolfsburg), david luiz (benfica), vidal (lens, pozajmen od leverkusen).
ima uste, ke gi pustam posle sea maka mi e. i daj ne kazvajte igraci so nemat nisto nad 15
Абе чоек...воопшто не е важно дали некој има супер големи оценки или не за да биде вондеркид или воопшто добар играч на Менаџерот...неколку години ја играм играва ( уште од FM 2001/2002 ) и сум увидел дека големите или малите оценки немаат некоја врска како некој фудбалер ќе игра...сум земал играчи ептен напукани во оценки па биле трупој невидени,а сум земал и со релативно мали оценки па играле ко ненормални..хе хе..затоа ти велам,не обрнувај многу внимание на оценките од играчите
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.455
Поени од реакции
5.424
Дај кажите некој асистент . . .
овој Костакурта ми замина во Палермо за менаџер . . .
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082


Конечно шампион...одлучуваше последното коло...Челзи изгуби од Виган, јас го победив на Портсмут и... ШАМПИОН
Дај сега кажувајте некои добри играчи бидејќи победив во лигата, ФА купот, Лига купот и Лигата на шампиони...Што значи имам ПАРИИИ! :):):)
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.673
Поени од реакции
2.725
Еден од најјаките помлади играчи,ако не и најјак на Manager-ов е Бен Сахар од Челзи.Има 17 години,игра како ѕвер!!!А поготово за некоја година,ќе растура!!! На Football Manager 2007 бев сезона 2018/2019 тој имаше околу 28-29 години и растура еј!!!!Неколку сезони во низа ми беше најдобар стрелец во лигата.Со Милан играв,иначе!:)
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Леле таа ФИФА Менаџер не да е најпацерска игра, многу е глупа. Голема работа шо имале слики играчите. Колку е само нереална, тоа чудо нешто. Со 50м можам да си ги купам и Роналдињо и Буфон и Ето, а па за гејмплејот да не праам муабет ... срање!
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
E јбг, така е со игрите, сите имаме различни вкусови и мислења ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom