FILM CLUB (КРУГ 5) (199. Nuts in May: 27.05-09.06.2024)

Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.729
Поени од реакции
2.546
Г. Може новиот филм да почне на шести мај (петок) и да трае до 20-ти, кога ќе се продолжи со следниот наслов. Така и малку пауза и нема кратење од термините и ќе си дојде клубов во подобриот термин од петок до петок, како што е со европскиот предизвик.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.043
Поени од реакции
6.711
Heaven Can Wait

По мој вкус, предолг. Обично пребрзо ми минат постариве филмови, имаат одлична динамика, одлични дијалози кои прават потполно да се внесеш и да не испуштиш ништо, да не трепнеш. Филмов го имаше тоа до некаде, би рекол до моментот кога Марта отиде кај нејзините. Досаден ми стана од тука па натаму, ја разбирам поентата ама не ме интересираше воопшто. Би рекол дека може многу повеќе би ми бил интересен ако се задржеше повеќе на дијалогот ( интервјуто ) помеѓу Хенри и ѓаволот? или неговата екселенција. Премногу кратки беа тие сцени, а премногу интересни ми беа.
Језда е преубава Џин Тирни, али поима нема од глумење. Океј, за да не бидам одма каменуван од сите симпови нејзини, мислењево ми е базирано на два филма само.

5/10
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.049
Поени од реакции
34.732
1651515210002.png

Заврши анкетата. Б и В опциите со најмногу гласови, по 5. Бидејќи јас гласав за опцијата Б, падна одлука: правиме пауза од една недела во која очекувам секој од вас да изгледа по еден пропуштен филм од клубот и да напише рецензија за него. Продолжуваме со филмот на @The Cooler King на 09.05.2022.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.702
Поени од реакции
27.646
Прегледај го приврзокот 330949

Заврши анкетата. Б и В опциите со најмногу гласови, по 5. Бидејќи јас гласав за опцијата Б, падна одлука: правиме пауза од една недела во која очекувам секој од вас да изгледа по еден пропуштен филм од клубот и да напише рецензија за него. Продолжуваме со филмот на @The Cooler King на 09.05.2022.
koi filmovi mi se propusteni
 

Kajgana Shop

На врв Bottom