FIFA World

Член од
16 мај 2010
Мислења
6.144
Поени од реакции
5.275
Факт е дека едина причина да земеш оригинална ФИФА е Ultimate Team така да ако ја оправат оваа би им крадела од тираж тамо..
Самиот си даде одговор то ест го пиша тоа што јас сакав да го пишам :D Играат на карта ако ти се трпи срањево играј ако не купи ја фифа оригинал па вози без проблем .. сакаат да ти покажат дека е интересно онлајн ама со оваа има багови па мораш да ја купиш оригинал. Со други зборови маркетиншки трик за да ја намалат пиратеријата то ест на некој начин да ги заразат и пиратите со онлајн па некако да ги натераат да ја купат. :D
 

NovaLine

Not an idiot.
Член од
5 јануари 2011
Мислења
228
Поени од реакции
112
Абе дечки, имам еден проблем со играва... Ја инсталирав со премногу ќеиф, влегвам во играта, гледам контролита срање... Реков ОК, ајде нема везе... Уклучвам да играм, се пушта се е ок, само не можам да играм ни со џојстик, ни со тастатура, прицкам S за додавање-нема ништо, на стрелките-не мрда, исто како да немам тастатура... Го превртив интернетов, не најдов некое соодветно решение... Некое ваше решение, некој со таков проблем? Фала ви однапред... :)
 
Последно уредено:
Член од
7 мај 2014
Мислења
60
Поени од реакции
0
Абе дечки, имам еден проблем со играва... Ја инсталирав со премногу ќеиф, влегвам во играта, гледам контролита срање... Реков ОК, ајде нема везе... Уклучвам да играм, се пушта се е ок, само не можам да играм ни со џојстик, ни со тастатура, прицкам S за додавање-нема ништо, на стрелките-не мрда, исто како да немам тастатура... Го превртив интернетов, не најдов некое соодветно решение... Некое ваше решение, некој со таков проблем? Фала ви однапред... :)
http://www35.zippyshare.com/v/44547035/file.html

Еве контроли за џојстик клај ги во my documents fifa world
 

NovaLine

Not an idiot.
Член од
5 јануари 2011
Мислења
228
Поени од реакции
112
http://www35.zippyshare.com/v/44547035/file.html

Еве контроли за џојстик клај ги во my documents fifa world
Ништо братче нема фајде, ама мене проблемот ми е, исто како да не ги чита компјутерот ни тастатурата ни џојстикот... неможам воошто да почнам од центар да играм... седи така 1 минута и самото додава, после тоа неможам ни да го мрдам играчот ни да шутнам, ни да додам... незнам шо ќе да е проблемот... но сепак, фала за трудот :)))
 
Член од
7 мај 2014
Мислења
60
Поени од реакции
0
Ништо братче нема фајде, ама мене проблемот ми е, исто како да не ги чита компјутерот ни тастатурата ни џојстикот... неможам воошто да почнам од центар да играм... седи така 1 минута и самото додава, после тоа неможам ни да го мрдам играчот ни да шутнам, ни да додам... незнам шо ќе да е проблемот... но сепак, фала за трудот :)))
Пробај избришија и пак инсталираја
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.048
Поени од реакции
7.072
Играм од јуни и задоволен сум од играта. Конечно го средиле проблемот при неважечки натпревар(најчесто победа). Доколку има заинтересирани за дружење дoдајте ме. За да се размрда темата што викате да играме меѓусебно нешто како лига?

ПС. Мојот username е samardziev
 
Член од
23 септември 2009
Мислења
154
Поени од реакции
46
Имам додадено Friend, неможеме никако да играме кога и уклучиме меч не дисконектира ни вика стално Your connection is lost........ ?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Имам додадено Friend, неможеме никако да играме кога и уклучиме меч не дисконектира ни вика стално Your connection is lost........ ?
Пробувајте и ваљда ќе биде.

Еве со членов над тебе изигравме една, ме истури и ми кажа шо да подобрам :D
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.048
Поени од реакции
7.072
Ви сецка ли играта на fullscreen после новиот update?
 

NovaLine

Not an idiot.
Член од
5 јануари 2011
Мислења
228
Поени од реакции
112
Дечки како стои чудово, се игра уште/има слична нова игра на оваа?
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.103
Поени од реакции
5.794
Дечки како стои чудово, се игра уште/има слична нова игра на оваа?
Не постои веќе FIFA World, ја затворија. Наместо тоа, сега во последниве верзии на FIFA го има Ultimate Team модот што е уствари истото. Али треба да ја имаш купено играта.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom