FIFA World Cup Russia 2018 - Panini Online Sticker Album

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
31.281
Поени од реакции
43.728
upload_2018-3-23_18-27-56.png
Дур чекаме да го донесат официјалниот албум со сликички за СП низ Македонија, веќе е пуштен стандардниот дигитален албум од Панини кој го собираме за секое светско.
Можете да го најдете на следниот линк:
https://paninistickeralbum.fifa.com/game/flash

Ми фалеше некаков хајп за СП уште од сега, па еве да почнеме со ова. Темава е наменета за постирање промо кодови, размена со сликички и секакви други дискусии поврзани со дигиталниот албум.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.745
Поени од реакции
73.610
Од кај ги најдовте бе :eek:
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
3.922
Поени од реакции
9.626
Земав од завчера да го собирам, 2014 го собрав онлајн, па сега и овој. Кога веќе скапи се пакетчињата и ставаат 700 сликички да е албумот, за повеќе пари да остава човек, подобра варијанта е вака онлајн.
П.с. Менување сликички брзо оди барем сега за сега, секој дупликат ми бил заменет до следното вклучување
 
Член од
13 март 2018
Мислења
53
Поени од реакции
49
има некоја награда ако го собериш цел?
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
30.597
Поени од реакции
42.491
Морам една по една да ги лепам, ко на вистински албум.:mad:[DOUBLEPOST=1521830835][/DOUBLEPOST]Ок сконтав, не мора цело време да се враќаш да ги влечеш одозгора па у албум, една по една, него само ги вртиш страниците и кликаш.
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
31.281
Поени од реакции
43.728
Морам една по една да ги лепам, ко на вистински албум.:mad:[DOUBLEPOST=1521830835][/DOUBLEPOST]Ок сконтав, не мора цело време да се враќаш да ги влечеш одозгора па у албум, една по една, него само ги вртиш страниците и кликаш.
Или на select page кога одиш ти покажува кај која држава имаш да залепиш и директно одиш на неа, за да не ги листаш сите.

Мене подобар ми беше дизајнот за претходното светско, кога сите сликички ги покажуваше под албумот, па ги влечеш една по една и ги лепиш :D
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
30.597
Поени од реакции
42.491
Само пет пакетчиња дневно можеш да отвориш.

Ај со среќа, па по ред - како што треба, после и фантази и предиктор.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
20.519
Поени од реакции
42.726
Ај сега ставете +12 временска зона :icon_mrgr:
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
31.281
Поени од реакции
43.728
Ај сега ставете +12 временска зона :icon_mrgr:
Функционира? :icon_mrgr:
Кога се логирав баш на тоа ми текна, го собравме за неколку дена, па после ни ги ресетираа и од почеток собиравме :D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
20.519
Поени од реакции
42.726
Функционира? :icon_mrgr:
Кога се логирав баш на тоа ми текна, го собравме за неколку дена, па после ни ги ресетираа и од почеток собиравме :D
Не. По втор пат не прават иста грешка :D
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
2.452
Поени од реакции
1.729
Прв пат правам вакво нешто, некако не е ист филингот како кога отвараш и лепиш сликици во реален албум, ама интересно е :)
 
На врв Bottom