FIFA 2010 пријателски натпревари

A

Auditore

Гостин
Може ли некој да ми објасни како преку хамачи да играм фифа,со едно другарче ја инсталиравме фифа, го инсталиравме хамачи, си направивме мрежа и влеговме на неа, сеа ме интересира за натаму што треба да направам не ми е јасно..
Благодарам однапред.
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.825
Поени од реакции
1.293
Може ли некој да ми објасни како преку хамачи да играм фифа,со едно другарче ја инсталиравме фифа, го инсталиравме хамачи, си направивме мрежа и влеговме на неа, сеа ме интересира за натаму што треба да направам не ми е јасно..
Благодарам однапред.
Сега, ќе идете во Direct Ip ќе му го напишеш името и ипот од ХАМАЧИТО и ќе стиснеш Connect, а ако сакаш ти да бидеш креатор ќе му кажеш на другар ти он да ти го адне ипот од ХАМАЧИТО и он ќе стиска Connect а ти ќе стискаш Host. Никаква друга потешкотија.....
 
A

Auditore

Гостин
Сега, ќе идете во Direct Ip ќе му го напишеш името и ипот од ХАМАЧИТО и ќе стиснеш Connect, а ако сакаш ти да бидеш креатор ќе му кажеш на другар ти он да ти го адне ипот од ХАМАЧИТО и он ќе стиска Connect а ти ќе стискаш Host. Никаква друга потешкотија.....
Благодарам.
 

fearless

in Arsenal we trust!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
1.193
Поени од реакции
185
mozete da mi dadete link da si napraam download na fifata...i da mi kazate kako moze dva laptopi da gi vrzam u mreza za da igrame megusebe??? ako so onoj kabelot za net sto e istiot od ruter vo pc sto ide...dali bi trebalo da se podesuva nesto...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom