FIFA 18

Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.185
Поени од реакции
4.016
Епа во моментот де, коа дојдеш на шут и ако ми е вклучен тренерот, мора двапати на круг да стиснам за да шутне, еднаш за силона и еднш за тајминг, а коа мине исклучен тренерот само со едно претисикање де шутира.


Sent from my iPhone using Tapatalk
И со вклучен трејнер еднаш ако наполниш шутира, немора 2 пати, мада тој новитет не им е убаво усовршен.
Значи.. оди во контролер сетингс и ќе го видиш (второ или трето е) сетингот за новиот шутинг стил. Исклучи го и пиши како ти е ингејм.
Иначе трејнерот се вклучува и на стариот и новиот стил. На стариот стрелка ќе гледаш.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
6.919
Поени од реакции
11.113
Јас играв со тренерот исклучен а тајмед финишинг уклучен, се растурив голови давање :D

По минимум 4, 8 утакмици по ред, проблем ми беше да давам на 18ката пошо го полнам малце повеќе за шут, ама на оваа е добро.[DOUBLEPOST=1538735830][/DOUBLEPOST]
 
Последно уредено:
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.135
Поени од реакции
2.760
Јас играв со тренерот исклучен а тајмед финишинг уклучен, се растурив голови давање :D

По минимум 4, 8 утакмици по ред, проблем ми беше да давам на 18ката пошо го полнам малце повеќе за шут, ама на оваа е добро.[DOUBLEPOST=1538735830][/DOUBLEPOST]
Ali so timed finishing dva pati stiskas na kopceto za sut taka?
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
6.919
Поени од реакции
11.113
Ali so timed finishing dva pati stiskas na kopceto za sut taka?
Не еднаш, нормално, пробвев само на тренингон кога се лодират играта, иначе стандард шут и Р2, тоа ми е останато навика од 15ката.
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.105
Поени од реакции
1.166
Дечки едно прашање.. Сакам да купам некој пак со играчи па ме интересира дали вреди да се купи овој promo gold player premium pack 25.000 coins што е со 12 играчи или да чекам да излезе некој нов промо пак. Нов сум во футов па ако некој знае нека пообјасни малце кога и како излагаат нови пакови.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.185
Поени од реакции
4.016
Дечки едно прашање.. Сакам да купам некој пак со играчи па ме интересира дали вреди да се купи овој promo gold player premium pack 25.000 coins што е со 12 играчи или да чекам да излезе некој нов промо пак. Нов сум во футов па ако некој знае нека пообјасни малце кога и како излагаат нови пакови.
Ниедни пакови не вреде да се купат, освен ако имаш многу среќа па да ти се падне добар играч и со тоа да ги вратеш коинсите а и да ќариш нешто. Али тоа просто е невозможно.
Крцкак си онлајн и земај си weekly rewards, добри играчи паѓаат. Можеш и squad battles да плешиш ако имаш нерви против скрипта да играш.
 

Vandal

CURVA NORD
Член од
12 август 2012
Мислења
999
Поени од реакции
1.072
Какви кретени се не ми се верува , онлине коа играш сезони а мислам и фут коа ке даеш гол не можеш да го гледаш риплејот , порано беше на 17ката не знам за 18ката можеше бар еднаш да го видиш голот колку и да стиска он advance не знам зашо сеа вака кретенски го напраиле
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.185
Поени од реакции
4.016
Какви кретени се не ми се верува , онлине коа играш сезони а мислам и фут коа ке даеш гол не можеш да го гледаш риплејот , порано беше на 17ката не знам за 18ката можеше бар еднаш да го видиш голот колку и да стиска он advance не знам зашо сеа вака кретенски го напраиле
Фифава како тера напред се поголемо и поголемо говно е. Од година во година наводно ја усовршуваат али само на хартија.
Изледа 17 ќе остани најдобра фифа некогаш направена.
Штета што пес многу заостанува па копилињава канадски прават тотален монопол.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.368
Поени од реакции
1.799
Од она што видов на Јутуб, ПЕС годинава изгледа маестраелно. Ама уште не сум ја пробал за да кажам мислење.

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
6.919
Поени од реакции
11.113
ПЕС е катастрофа, ко прво графиката му е ужас, т.е боите се пресилни и прејаки и далеку од реални, као второ гемплејот е ужас, пребрзи, неприродни движења на фудбалерите и топката, а она глупостите со МАН БЛУ или МД ВАЈТ башка.

Фифа е многу подобра во графика и движење, е сеа што си држат монопол и си прават што сакаат е друго.
Добро што не е направиле све да се плаќа, да не дојде време да можит да се играт само 30 минути ако немаш некој голд или платинум картичка. :pos:
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.313
Поени од реакции
5.596
Veze nema so zhivotot novava Fifa 19.
 
На врв Bottom